piątek, 23 marca 2018 r.

Ryki

Urzędnik przyszedł pijany do pracy. Co zrobił burmistrz? "Sprawę uważam za skończoną"


Krzysztof G. pracownik referatu finansowego Urzędu Miejskiego w Rykach ostatniego poniedziałku nie będzie mógł zaliczyć do udanych. Nie udało mu się ukryć faktu, że do pracy przyszedł kompletnie pijany. Prosto z ratusza trafił na komendę policji. Z pracy sam zrezygnował.

Urzędnik, o którym mowa, już raz stracił pracę w urzędzie, po tym, jak wplątał się w konflikt z poprzednim burmistrzem Ryk Jerzym Gąską. Po ostatnim wyborach samorzadowych nowy burmistrz Jarosław Żaczek przywrócił go do pracy. Niedługo cieszył się jednak posadą. W ostatni poniedziałek ktoś wyczuł od niego alkohol i zawiadomił policję. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce z alkomatem. Okazało się, że Krzysztof G. miał ponad promil alkoholu w organizmie.

– To wykroczenie z art. 70, mówiącego o pełnieniu obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu, za co grozi areszt lub grzywna do 5 tysięcy złotych. Ten pan został zabrany na komendę w celu dokończenia czynności i zwolniony do domu. Teraz może oczekiwać na przesłuchanie. O wysokości kary, jaką zapłaci, zdecyduje sąd – wyjaśnia kom. Jacek Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Burmistrz nie zdecydował się na to, by swojego pracownika zwolnić dyscyplinarnie. Urzędnik sam złożył podanie z prośbą o zwolnienie.

– Mnie ta sytuacja bardzo zaskoczyła. Dałem mu szansę, po tym, jak mój poprzednik go zwolnił z zupełnie innego powodu. Pracę wtedy straciła także jego żona. To na pewno bardzo się na nim odbiło. Niestety teraz stało się to, co się stało i ten człowiek już u nas nie pracuje – mówi Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk, który podkreśla, że utrata pracy jest wystarczającą karą. – Moim zdaniem jest to rozwiązanie właściwie w tych okolicznościach, ja tę sprawę uważam za zakończoną.

Co ciekawe Urząd Miejski w Rykach na zwolnione stanowisko w referacie finansowym nie zatrudni nikogo nowego. Będzie to osoba przesunięta z innego wydziału, ale ostateczna decyzja o tym, kto to będzie, jeszcze nie zapadła.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 grudnia 2017 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zawsze byltamsyf
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2016 o 14:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla mnie to skończony jest... ale burmistrz. Powiela standardy jak za poprzednika. Wtedy Gąska bronił jednego pijaka, a teraz Żaczek drugiego. A tak miało być inaczej, lepiej za nowej władzy.
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2016 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyrzucić na zbity RYJ burmistrza. Co on nie wie jak się zwalnia urzędasa pijaka ? Może jeszcze niech mu da pieniądze za urlop i odprawę ŹENADA. Ile jeszcze ten burdel w naszym kraju będzie trwał? Burmistrz HA HA HA KPINA
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2016 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak mógł sam się K.... zwolnić ? Wyrzucić DYSCYPLINARNIE na zbity RYJ również burmistrza. Co on nie wie jak powinno się zwolnić urzędasa pijaka ? Dokąd ten burdelu w tym kraju
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2016 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kapuś i donosiciel ten co wyczul
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!