Budowlani Lublin - Pogoń Siedlce 10:56

Dodano: 29 marca 2014, 17:00

Nie udała się rugbistom lubelskiego ekstraligowca inauguracja wiosny. Podopieczni Sebastiana Berestka przegrali w sobotę na własnym boisku z wiceliderem tabeli.

Nie było niespodzianki w sobotnim meczu ósmej kolejki Ekstraligi rugby. Lublinianie okazali się wyraźnie słabsi od zdecydowanie wyżej notowanego rywala. Rugbiści Budowlanych już do przerwy przegrywali 3:21. W drugiej połowie gospodarzom nie udało się zniwelować strat do Pogoni, która jeszcze powiększyła swoje prowadzenie. Skończyło się na triumfie gości różnicą 46 punktów. Największą liczbę "oczek” dla przyjezdnych zdobył pozyskany w przerwie zimowej, właśnie z Budowlanych Lublin, Wojciech Piotrowicz, który zakończył mecz z dorobkiem 21 punktów. Dla byłego zawodnika ekipy ze stadionu przy ul. Krasińskiego był to jednocześnie debiut w barwach siedlczan. W następnej kolejce, 13 kwietnia, lublinianie zagrają u siebie z Ogniwem Sopot. Budowlani Lublin - Awenta MKS Pogoń Siedlce 10:56 (3:21) Budowlani: Arkadiusz Ziemak, Adam Bobruk, Krzysztof Kędra (Kacper Filipczak), Kamil Wiecaszek, Konrad Zając (Artur Bartoszewski), Michał Kowal (Piotr Nojszewski), Piotr Wiśniewski, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Krzysztof Szczepański (Tomasz Zduńczuk), Michał Węzka, Daniel Opaliński, Piotr Skałecki, Marcin Dzioch. Punkty: Patryk Ćwieka 5, Jakub Bobruk 5.

6. KOLEJKA 18-21 sierpnia
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3
Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3
Cracovia - Górnik Zabrze 3:3
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2:3
Piast Gliwice - Korona Kielce 2:0
Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1