Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

6 stycznia 2017 r.
12:08

Damian Szpak i Patryk Szysz żegnają się z Motorem

2 13 A A
Damian Szpak może szybko pożegnać się z Motorem<br />
FOT. TOMASZ LEWTAK/MOTORLUBLIN.EU
Damian Szpak może szybko pożegnać się z Motorem
FOT. TOMASZ LEWTAK/MOTORLUBLIN.EU

Działacze Motoru w przerwie zimowej przemeblują nieco kadrę zespołu. Wiadomo już, że kilku piłkarzy, jak Piotr Piekarski dostało wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. W ekipie z Lublina nie chcą z kolei dłużej grać Damian Szpak i Patryk Szysz - poinformował na klubowym portalu prezes Leszek Bartnicki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szpak i Szysz w rundzie jesiennej grali w żółto-biało-niebieskich na zasadzie wypożyczenia z Górnika Łęczna. Obaj mieli jednak w kontraktach zapisy, że ich pobyt w klubie z Lublina może zostać skrócony w zimie.

I gracze z tego skorzystali. Szpak, jeden z najlepszych strzelców w III lidze dołączył do Motoru dopiero w trakcie rundy. W sumie zagrał dziewięć spotkań i zdobył tylko trzy gole. Oczekiwania na pewno były większe.

18-letni Szysz pokazał się w pierwszej rundzie z dobrej strony. Pięć razy wyszedł w podstawowym składzie, a w sumie zagrał w III lidze 12 razy. Zdobył też jedną bramkę i to w ważnym, derbowym spotkaniu z Avią Świdnik.

W zimie z zespołu Marcina Sasala może odejść nawet sześciu-ośmiu graczy. Więcej szczegółów mamy poznać w poniedziałek, kiedy lublinianie mają ogłosić oficjalnie, którzy piłkarze będą mogli sobie szukać nowych klubów. Na wtorek zaplanowano z kolei pierwszy trening. Na nim mają się pojawić nowe twarze.

Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
erwinek80 / 9 stycznia 2017 o 16:35
szysz powinen zostać w motorze a nowy prezes moglby sciagnąć z powrotem do motoru piotrka predote
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 09:08
Oj czuję, że w tym sezonie, Motor nic już nie zdziała. Sukcesem będzie utrzymanie w III lidze.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 19:00
Brać DROZDA z Kraśnika.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 15:59
szpak bez formy. lepszych od szysza w Motorze jest wielu. Stawiac na naszych chłopaków z CLJ!!
Avatar
działacz / 6 stycznia 2017 o 15:19
Szpak w Orlętach Radzyń
Avatar
Lubelak / 6 stycznia 2017 o 14:53
użytkownik niezarejestrowany napisał:
wszystko pięknie, tylko jestem ciekawy czy wejdzie do składu jakiś wychowanek lub wychowankowie? jazda na cudzesach jest na długą metę droga i szkodliwa! czyżby w tak dużym mieście jakim jest lublin, brakowało zdolnych chłopców? taka polityka z rozglądaniem się po całej polsce zniechęca do szkolenia, ale też i do poważnego traktowania tej dyscypliny przez młodzież. jeżeli do treningów garną się niczego nieświadome dzieci, to już juniorzy myślą inaczej! czyżby działacze o tym nie wiedzieli? a może wygodniej brać pieniądze i nic nie robić? ***s://***youtube.com/watch?v=8yivj37c7vi   obejrzyj a potem pisz wypociny ;)
rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 14:23
ambitnych walczaków wywalają a zakały tej drużyny dalej pozostają i dalej III - liga
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 14:21
Wszystko pięknie, tylko jestem ciekawy czy wejdzie do składu jakiś wychowanek lub wychowankowie? Jazda na cudzesach jest na długą metę droga i szkodliwa! Czyżby w tak dużym mieście jakim jest Lublin, brakowało zdolnych chłopców? Taka polityka z rozglądaniem się po całej Polsce zniechęca do szkolenia, ale też i do poważnego traktowania tej dyscypliny przez młodzież. Jeżeli do treningów garną się niczego nieświadome dzieci, to już juniorzy myślą inaczej! Czyżby działacze o tym nie wiedzieli? A może wygodniej brać pieniądze i nic nie robić?
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 13:49
Drozd w Hetmanie Zamość
Avatar
Ptasznik / 6 stycznia 2017 o 13:42
Drozd i Szpak - atak marzeń w III lidze!
Avatar
erwinek80 / 9 stycznia 2017 o 16:35
szysz powinen zostać w motorze a nowy prezes moglby sciagnąć z powrotem do motoru piotrka predote
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 09:08
Oj czuję, że w tym sezonie, Motor nic już nie zdziała. Sukcesem będzie utrzymanie w III lidze.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 19:00
Brać DROZDA z Kraśnika.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 15:59
szpak bez formy. lepszych od szysza w Motorze jest wielu. Stawiac na naszych chłopaków z CLJ!!
Avatar
działacz / 6 stycznia 2017 o 15:19
Szpak w Orlętach Radzyń
Avatar
Lubelak / 6 stycznia 2017 o 14:53
użytkownik niezarejestrowany napisał:
wszystko pięknie, tylko jestem ciekawy czy wejdzie do składu jakiś wychowanek lub wychowankowie? jazda na cudzesach jest na długą metę droga i szkodliwa! czyżby w tak dużym mieście jakim jest lublin, brakowało zdolnych chłopców? taka polityka z rozglądaniem się po całej polsce zniechęca do szkolenia, ale też i do poważnego traktowania tej dyscypliny przez młodzież. jeżeli do treningów garną się niczego nieświadome dzieci, to już juniorzy myślą inaczej! czyżby działacze o tym nie wiedzieli? a może wygodniej brać pieniądze i nic nie robić? ***s://***youtube.com/watch?v=8yivj37c7vi   obejrzyj a potem pisz wypociny ;)
rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 14:23
ambitnych walczaków wywalają a zakały tej drużyny dalej pozostają i dalej III - liga
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 14:21
Wszystko pięknie, tylko jestem ciekawy czy wejdzie do składu jakiś wychowanek lub wychowankowie? Jazda na cudzesach jest na długą metę droga i szkodliwa! Czyżby w tak dużym mieście jakim jest Lublin, brakowało zdolnych chłopców? Taka polityka z rozglądaniem się po całej Polsce zniechęca do szkolenia, ale też i do poważnego traktowania tej dyscypliny przez młodzież. Jeżeli do treningów garną się niczego nieświadome dzieci, to już juniorzy myślą inaczej! Czyżby działacze o tym nie wiedzieli? A może wygodniej brać pieniądze i nic nie robić?
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 13:49
Drozd w Hetmanie Zamość
Avatar
Ptasznik / 6 stycznia 2017 o 13:42
Drozd i Szpak - atak marzeń w III lidze!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 0 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 16 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 28 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Sport EXTRA

Ekstraklasa
36. KOLEJKA

Wyniki:

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1