Dramat MKS Selgros. Lublinianki nie zagrają w finale eliminacji o Ligę Mistrzyń

Dodano: 10 września 2016, 20:26
Autor: bs

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin w półfinałowym meczu turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń uległy włoskiemu Indeco Conversano 27:28 i odpadły z rywalizacji.

Zespół z Lublina na turniej do Lublany pojechał w mocno osłabionym składzie. Aleksandra Rosiak w przedsezonowym sparingu skręciła staw skokowy. Iwona Niedźwiedź od wielu miesięcy boryka się z kontuzją kciuka, a na liście kontuzjowanych znajduje się także Edyta Charzyńska. Jednak mimo tego mistrzynie Polski zapowiadały walkę. – Stawiamy sobie oczywiście ambitne cele i jedziemy do Lublany z zamiarem wywalczenia awansu. Jednak tak naprawdę wszystko zweryfikuje boisko – mówiła przed turniejem Monika  Marzec II trener MKS.

Mecz bardzo źle rozpoczął się dla lublinianek. Indeco pokazało bardzo ambitną postawę od początku spotkania i po 6 minutach prowadziło 3:1. W kolejnych minutach MKS miał sporo problemów z oddawaniem skutecznych rzutów, a rywalki wyraźnie łapały wiatr w żagle. W 19 minucie zrobiło się 9:4 dla włoszek i sytuacja mistrzyń Polski zaczęła się mocno komplikować. W ostatnich 10 minutach podopieczne Sabiny Włodek były nieco skuteczniejsze i dzięki temu na przerwę zeszły co prawda przegrywając, ale tylko 12:14.

Po zmianie stron lubelski zespół zaczął grać lepiej. Efektem tego było sukcesywne doganianie rywalek i wreszcie w 41 minucie po celnym rzucie Dagmray Nocuń mistrzynie Polski po raz pierwszy objęły prowadzenie 17:16. W kolejnych minutach oba zespoły grały bramka za bramkę i dopiero na sześć minut przed końcem Marta Gęga wypracowała przewagę MKS Selgros na 26:24.

Włoszki jednak nie zamierzały się poddać i za sprawą znakomicie grającej Duran Morens najpierw doprowadziły do remisu, a na kilkanaście sekund przed końcem wyszły na prowadzenie 28:27. W ostatniej akcji meczu mistrzynie Polski miały szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale nie potrafiły rozegrać skutecznie swojego ataku i sensacyjnie odpadły z turnieju.

W niedzielnym finale Indeco Conversano zagra o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń z gospodyniami turnieju w Ljublanie – Krimem Mercatcor, który w drugim półfinale pokonał Iuventę Michalovce 28:22.

MKS Selgros Lublin - Indeco Conversano 27:28 (14:16)

MKS Selgros: Gawlik, Januchta - Repelewska 5, Kowalska 4, Gęga 3, Nocuń 3, Skrzyniarz 3,  Drabik 2, Kozimur 2, Migdaliowa 2, Uzar 2, Matuszczyk 1, Rola.

Kary: 6 min.

Indeco Conversano: Giona, Moroca - Rotondo 10, Duran Morens 8,  Babbo 3, Barani 3, Ganga 2, Albertini 1, Chiarappa 1, Caccioppoli, Di Pietro, Lo Greco, Bertolini, Romualdi.

Kary: 10 min.

Sędziowali: Arthur Brunner i Morad Salah ze Szwajcarii.

(5) komentarzy

Gość (11 września 2016 o 15:22) 0
takie wielki tak chciały kasę Mistrzynie w lidze okręgowej
Gość (10 września 2016 o 23:10) 0
odwalcie sie od mistrza polski. Spojrzcie na MOTORYNKE ktora przegrywa 0-1. Wiecej pieniedzy niech miasto dolozy na pilkarki reczne. A nie na ten zalosny MOTOR !!!
Gość (10 września 2016 o 21:55) 0
Czego oczekiwał "pracodawca" jak zamiast kontraktów zawodniczki mają umowy b2b? Zasada jest taka, że VAT płaci się bez względu na to, czy zostały opłacone przez kontrahenta faktury, czy też nie.
Gość (10 września 2016 o 21:07) 0