Drugie miejsce Budowlanych Lublin w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Dodano: 3 czerwca 2016, 16:27

Zawody zostały rozegrane w Siedlcach. Młodzi lublinianie odnieśli największy sukces w historii startów w tych rozgrywkach.

Podopieczni trenera Piotra Chodunia w pierwszej fazie turnieju pokonali BBRC Łódź 33:0 oraz przegrali z Orkan I Sochaczew 0:7. W półfinale zmierzyli się z drugim zespołem z Sochaczewa. Tym razem zwyciężyli wysoko 28:0.

W rozgrywce finałowej ponownie trafili na pierwszą drużynę Orkana. I podobnie jak w pierwszej fazie rywalizacji musieli uznać wyższość przeciwnika.

Wyniki Budowlanych

I faza mistrzostw: Budowlani Lublin – BBRC Łódź 33:0 * Budowlani Lublin – Orkan I Sochaczew 0:7.

Półfinał: Budowlani – Orkan II Sochaczew 28:0. Finał: Budowlani – Orkan I 7:21.

Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. Orkan I Sochaczew, 2. Budowlani Lublin, 3. Budowlani Łódź, 4. Orkan II Sochaczew, 5. Pogoń Siedlce, 6. BBRC Łódź, 7. Skra Warszawa.

Skład Budowlanych Lublin i zdobyte punkty: Krystian Litke 28, Paweł Siedlecki 15, Grzegorz Kędzierski 10, Dominik Tomaszewski 5, Jakub Siczek 5, Jakub Dec 5, Przemysław Gilas, Aleksander Mucha, Gabriel Brożek, Jakub Sprawka, Karol Sałatka, Sylwester Gąska.

6. KOLEJKA 18-21 sierpnia
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3
Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3
Cracovia - Górnik Zabrze 3:3
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2:3
Piast Gliwice - Korona Kielce 2:0