Dynamo Kijów-Napoli. Milik zdobył dwa gole, zobacz jego bramki (wideo)

Dodano: 13 września 2016, 23:00

Arkadiusz Milik, fot. x-news

Za nami wtorkowe mecze pierwszej kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2016/2017. Grad goli na Camp Nou i pierwsze bramki Polaków w tegorocznych rozgrywkach.

Na wtorkowy wieczór zostało zaplanowanych osiem spotkań. Niestety jedno z nich nie doszło do skutku. Manchester City miał zmierzyć się u siebie z Borussią Monchengladbach, ale ze względu na ulewę, która rozpętała się przed spotkaniem sędzia zdecydował  aby odwołać zawody. W drugim meczu grupy C FC Barcelona nie dała najmniejszych szans Celtikowi Glasgow wygrywając aż 7:0. Hat-trickiem popisał się Lionel Messi, dwa gole zdobył Luis Suarez, a po jednym trafieniu zanotowali Andres Iniesta i Neymar.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu francuskie PSG z Grzegorzem Krychowiakiem w podstawowej jedenastce zremisowało u siebie z Arsenalem 1:1. Gospodarze prowadzili od 1 minuty po golu Edinsona Cavaniego, ale zespół z Londynu zdołał wyrównać 12 minut przed końcem spotkania.

W pierwszej serii gier bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy. Robert Lewandowski skutecznie egzekwując rzut karny otworzył wynik meczu pomiędzy Bayernem Monachium, a FK Rostów, ale bohaterem wieczoru dla polskich kibiców był bez wątpienia Arkadiusz Milik. Były zawodnik Ajaxu Amsterdam zdobył dwa gole dla Napoli w wyjazdowym starciu z Dynamem Kijów i zapewnił drużynie z południa Włoch pierwsze punkty w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Debiut w tych rozgrywkach ma za sobą także klubowy kolega Milika – Piotr Zieliński, który w drugiej połowie spotkania zastąpił na murawie charyzmatycznego Marka Hamsika.

W środę dokończenie pierwszej kolejki fazy grupowej. Przypomnijmy, że Legia Warszawa zagra przy Łazienkowskiej z Borussią Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie. Wszystkie mecze Champions League można śledzić na antenach Canal Plus, spotkanie mistrzów Polski z wicemistrzami Niemiec kibice będą mogli obejrzeć również w TVP.

Grupa A

FC Basel – Ługodogec 1:1 (Jonathan 45 - Steffen 80) * PSG – Arsenal 1:1 (Cavani 1 – Sanchez 78)

Grupa B

Benfica – Besiktas 1:1 (Cervi 12 - Tilasca 90) * Dynamo Kijów – Napoli 1:2 (Garmash 26 – Milik 36,45)

Grupa C

Barcelona – Celtic 7:0 (Messi 3,27,60, Suarez 75,88 Neymar 50, Iniesta 59) * Manchester CityBorussia Monchengladbach przełożony z powodu ulewy.

Grupa D

Bayern Monachium – FK Rostów 5:0 (Lewandowski 28 z karnego, Muller 45, Kimmich 53,60, Bernat 90) * PSV Eindhoven – Atletico Madryt 0:1 (Niguez 43)