Ekstraklasa kobiet: Pewne zwycięstwa Górnika Łęczna i AZS Biała Podlaska

Dodano: 5 września 2016, 13:38
Autor: kk

Ekstraliga piłkarek nożnych Zwycięstwa Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska

Starcie pomiędzy AZS PWSZ Wałbrzych i Górnikiem Łęczna miało być hitem tej kolejki. Gospodynie jednak okazały się zespołem, który kompletnie nie był w stanie dotrzymać kroku zawodniczkom z województwa lubelskiego.

Podopieczne Piotra Mazurkiewicza od pierwszych minut zdominowały boiskowe wydarzenia i już w 25 min objęły prowadzenie, kiedy Anna Sznyrowska popisała się celnym strzałem głową z bliskiej odległości. Kolejne bramki padały już po przerwie. W 63 min kolejne trafienie w tym sezonie zaliczyła Ewelina Kamczyk, która popisała się efektowną akcją i strzałem w długi róg podwyższyła wynik meczu. Na 3:0 strzela Gabriela Grzywińska. Młoda zawodniczka wykazała się największym sprytem w czasie zamieszania podbramkowego. Wynik ustala wreszcie strzałem z rzutu wolnego w 80 min Marlena Hajduk.

Optymizm zapanował również w Białej Podlaskiej. Miejscowy AZS PSW jechał do Szczecina z duszą na ramieniu, bo to Olimpia była faworytem meczu. Dość niespodziewanie jednak podopieczne Roberta Różańskiego wygrały 2:1 i opuściły strefę spadkową.

We wrześniu rozgrywki ekstraligi nieco wyhamują, a piłkarki wrócą na murawę dopiero w końcówce września. – To bardzo dobrze, bo część zawodniczek musi podleczyć urazy. Najbardziej ta przerwa przyda się Annie Palińskiej, która ma stłuczone kolano i będzie potrzebowała około dwóch tygodni odpoczynku. Reszta dziewczyn też będzie miała nieco więcej luzu. W tym tygodniu będziemy ćwiczyć jedynie przez trzy dni – mówi Piotr Mazurkiewicz, opiekun Górnika.

Olimpia Szczecin – AZS PSW Biała Podlaska 1:2 (1:1)

Bramki: Szymaszek (19) – Mikołąjczak (8), Lefeld (80).

Olimpia: Niesterowicz – Fil (76 Bohm), Lachman, Michalczyk, Niewolna, Preś, Ratajczyk (76 Janik), Szwed, Szymaszek, Trzcińska, Witczak (46 Sudyk)

Biała Podlaska: Brzezina – Cieśla, Edl, Gąsieniec, Kuciewicz, Kusiak, Lefeld, Mikołajczak (89 Niedbała), Milewska (87 Bosak), Puk (46 Wołos), Sosnowska.

Żółte kartki: Szwed – Lefeld, Milewska. Czerwona kartka: Lefeld (90+2 min za drugą żółtą). Widzów: 200.

AZS PWSZ Wałbrzych – Górnik Łęczna 0:4 (0:1)

Bramki: Sznyrowska (24), Kamczyk (63), Grzywińska (72), Hajduk (80)

Wałbrzych: Antończyk – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Ratajczak, Rędzia, Kowalczyk (63 Pluta), Bezdziecka (73 Smagur), Dereń (46 Jędras), Maciukiewicz, Miłek.

Górnik: Palińska – Dyguś, Kwietniewska, Hajduk, Górnicka, Grzywińska, Marszewska (60 Jaszek), Jędrzejewicz (46 Zawistowska), Zdunek, Kamczyk (78 Parczewska), Sznyrowska (78 Noras).

Widzów: 100.

Pozostałe wyniki: TS Mitech Żywiec – Sztorm Gdańsk 4:1 * Medyk Konin – KS GOSiRKi Piaseczno 8:0 * KKS Czarni Sosnowiec – AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków 4:0 * UKS SMS Łódź – AZS Wrocław 2:0.

Gość (5 września 2016 o 16:06) 0
Dlaczego naszych kopaczek nie uwzględnia przedstawiona obok tabela.

12. KOLEJKA 13-16 października
Bruk-Bet Termalica - Arka Gdynia 1:1
Cracovia - Pogoń Szczecin 3:0
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1
Korona Kielce - Wisła Płock 2:0
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0
Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 2:2