Energa Toruń – Pszczółka AZS UMCS Lublin 49:58

Szóste zwycięstwo w tym sezonie zapisały na swoim koncie koszykarki Pszczółki AZS UMCS. Lublinianki pokonały na wyjeździe Energę Toruń 58:49.

Po pierwszej kwarcie wydawało się, że przyjezdne nie będą miały problemów ze zdobyciem kompletu punktów. Po 10 minutach prowadziły 19:9. W drugiej kwarcie gospodynie wzięły się jednak do pracy i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 25:30.

Po zmianie stron znowu lepiej spisywała się drużyna z Lublina, która przed finałową odsłoną odskoczyła na 13 „oczek”. W ostatnich 10 minutach Akademiczki kontrolowały już wydarzenia na parkiecie i bez większych problemów dowiozły wygraną do końcowego gwizdka.

Energa Toruń – Pszczółka AZS UMCS Lublin 49:58 (9:19, 16:11, 8:16, 16:12)

Pszczółka: Player 11, Owczarzak 11, Metcalf 9, Williams 9, Dorogobuzowa 6, Szumełda-Krzycka 5, Morawiec 3, Szczepanik 2, Jujka 2.

Gość (1 listopada 2015 o 14:45) 0
Brawo Pszczółki! Teraz mecz w Gdyni - kibice w Lublinie trzymają mocno za Was kciuki w tym pojedynku z Bibrzycką i spółką!

6. KOLEJKA 18-21 sierpnia
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3
Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3
Cracovia - Górnik Zabrze 3:3
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2:3
Piast Gliwice - Korona Kielce 2:0
Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1