19 czerwca 2017 r.
9:46

Polska-Szwecja. Tak relacjonowaliśmy ten mecz

0 19 A A

Polacy zremisowali na Arenie Lublin ze Szwecją 2:2. Zapis naszej relacji na żywo

Aktualizacja artykułu: 20 czerwca 2017 r. 13:58
Polacy chwilę po zdobyciu wyrównującego gola

KONIEC SPOTKANIA. Polacy ratują remis w końcówce. W ostatnich minutach mogli jeszcze zdobyć zwycięskiego gola, ale Szwedzi zablokowali strzał Kownackiego. W czwartek o godz. 20:45 Słowacja zagra na Arenie Lublin ze Szwecją. Polacy pojadą do Kielc na mecz z Anglią.

90. min Sędzia dolicza 4 minuty. Trwa napór Polaków

89. min GOOOOOL! KOWNACKI 2:2

Piłkarz Lecha świetnie wyczekał bramkarza, który rzucił się w lewą stronę. "Kownaś" delikatnym strzałem przy lewym słupku pokonuje Cajtofta!

89 min. KARNY DLA POLSKI. Piątek faulowany w polu karnym

86. min Kolejne ataki Polaków, ale także groźne kontry Szwedów. Żółta kartka dla Linettego po próbie wymuszenia rzutu karnego. Polak nie protestował

82. min Doskonała okazja. Kownacki strzelał głową, Cajtoft broni z największym trudem. Chwilę później dwie kolejne okazje biało-czerwonych!

79. min Szwedzi nie ograniczają się do defensywy. Potrafią wyprowadzić groźny atak. Wrąbel broni groźny strzał rywali. Kibice skandują "Polacy my chcemy gola!". Nieprzerwanie trwa też doping w sektorze gości

74. min. Boisko opuszcza Moneta, wchodzi Lipski, który strzelił gola Słowakom w meczu otwarcia Euro 2017 U21

70. min Kontratak Szwedów. Bednarek otrzymuje żółtą kartkę za faul na Engvallu

69. min Polscy kibice odśpiewują Mazurka Dąbrowskiego

66. min Ładny strzał Hallberga z 30 metrów. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką, Wrąbel miał sporo szczęścia

56. min Kontratak Polaków z udziałem Stępińskiego. Napastnik zwiódł rywala i podał do Linettego. Na wysokości zadania stanął Cajtoft, który wybronił niezbyt precyzyjny strzał. W międzyczasie Stępiński zszedł z boiska, za niego Niezgoda

53. min Było groźnie po strzale Mariusza Stępińskiego, ale szwedzki golkiper zdołał odbić piłkę. Tylko rzut z autu dla Biało-Czerwonych.

46. min Wracamy po przerwie. Arena Lublin wciąż wierzy w naszych piłkarzy. Kibice głośno dopingują. Czekamy na kolejne bramki!

Pięć minut wystarczyło, żeby nasza reprezentacja kolejny raz przeniosła się z nieba do piekła. Niestety, znów oddajemy inicjatywę przeciwnikom i znów tracimy prowadzenie. Potrzebujemy dwóch goli, jeżeli chcemy pozostać w grze o awans do półfinału

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

45. min Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.

41. min GOOOL Rzut rożny dla Szwedów. Wrąbel się zawachał, najwyżej do piłki wyskoczył Jacob Larsson i strzałem głową pokonał polskiego bramkarza. Mamy już 1:2.

36. min GOOL! Carlos Strandberg wyrównuje. Bramkarz polskiej reprezentacji, po strzale Franssona, odbił piłkę wprost na głowę Strandberga. Ten z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki

33. min Groźny strzał z powietrza Olssona, piłka mija lewy słupek i wychodzi poza boisko

30. min Ładne zachowanie szwedzkiego trenera. Dał ponieść się emocjom, ale po chwili przeprosił sędziego.

29. min Cibicki z pretensjami do sędziego, że ten nie podyktował faulu na nim i rzutu karnego. Pochodzący z Polski zawodnik otrzymał żółtą kartkę.

Polacy chwilę po zdobyciu gola

24. min Bardzo groźnie pod polską bramką.  Strandberg dostał podanie w polu karnym, wyszedł sam na sam, ale nie poradził sobie z Wrąblem. Dostał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego. Chwilę później dobra okazja dla Polski. Strzelał Frankowski, ale uderzył w boczną siatkę.

19. min Kontratak Polski, Linetty przebiegł pół boiska, ale został faulowany. Żólta kartka dla Olssona

13. min Początek meczu znów wymarzony. Oby tylko nasi tym razem potrafili utrzymać wysokie tempo i nie dali się zepchnąć Szwedom do defensywy.

8 min. Kolejna świetna akcja Kownackiego. Podał Stępińskiemu, który wyszedł sam na sam. Bramkarz obronił.

6. min GOOOOL!! Akcja rezerwowych. Rajd Kownackiego z prawej strony. Wykłada piłkę Monecie, a ten pokonuje szwedzkiego bramkarza strzałem po ziemi z 10 metrów

1. min Pierwsza akcja Polski. Dobre dośrodkowanie Monety z lewej strony. Blisko dojścia do futbolówki był Stępiński, ale Cajtoft ją złapał

20:45 Rozpoczyna Szwecja.

20:40 Dwie zmiany w składzie Polski w porównaniu z przegranym meczem ze Słowacją. Dziś od pierwszej minuty zagrają Dawid Kownacki (z Lecha Poznań) i  Łukasz Moneta (Ruch Chorzów). Nie grają kontuzjowany Bartosz Kapustka i Patryk Lipski, strzelec bramki ze Słowacją

20:20

20:00 Gwizdy na Arenie Lublin. Gwiżdżą Szwedzcy kibice, bo na rozgrzewkę wybiegli Polacy. Fani Biało-Czerwonych nie pozostają dłużni. Wygwizdali reprezentację Szwecji. Do rozpoczęcia spotkania zostało 45 minut.

19:47 Na murawie pojawili się bramkarze. Trwa rozgrzewka.

19:44 Do rozopoczęcia meczu zostało około godziny. Na Arenie Lublin powoli gromadzą się kibice.

18:38 Kibice ze Szwecji pozostawiają po sobie sporo potłuczonych butelek. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

17:20 Szwedzcy kibice tańczą i bawią się na ulicach Lublina. Niebawem  przemaszerują z deptaka na Arenę Lublin, gdzie o godz. 20:45 rozpocznie się mecz Polska-Szwecja. W gotowości są policjanci, którzy będą zabezpieczać marsz i kierować ruchem na skrzyżowaniach. W Lublinie jest około 3 tys. fanów ze Szwecji.

(fot. Dorota Awiorko)

------

Wielkie nadzieje i medalowe aspiracje po niespodziewanej porażce w piątkowym spotkaniu ze Słowacją, zmieniły się w strach przed kompromitacją. Większość kibiców i komentatorów przestała wierzyć w reprezentację, która okazała się zdecydowanie gorsza od teoretycznie najsłabszego z grupowych rywali.

Atmosferę wokół kadry zagęściła jeszcze afera, jaka wybuchła po kontrowersyjnych słowach Krystiana Bielika o kolegach z reprezentacji. W tych okolicznościach Marcin Dorna i jego podopieczni przystępują do drugiego spotkania mistrzostw. Tylko w przypadku wygranej wciąż będą mieli szanse na awans do półfinału.

– Czy nadal mamy motywację? Gdybyśmy jej nie mieli, to dawno byśmy się spakowali i już by nas tutaj nie było. Przed nami dwa mecze i wszystko jest w naszych rękach. Chcemy wygrać ze Szwecją, bo tylko dzięki zwycięstwu zachowamy szanse na wyjście z grupy. Mamy ogromną chęć rewanżu, mobilizacja jest ogromna – zapewnił Dawid Kownacki, który w piątek nie mógł zagrać, bo pauzował za kartki.

W dzisiejszym spotkaniu skrzydłowy Lecha Poznań prawdopodobnie wybiegnie w podstawowym składzie, bo Bartosza Kapustka, który doznał kontuzji kostki w meczu ze Słowacją, nie jest jeszcze w pełni sprawny. Trudno spodziewać się, żeby była to jedyna zmiana, bo przeciwko Słowacji nasi kadrowicze zaprezentowali się bardzo słabo.

- Jeszcze ten trening, który przed nami będzie miał znaczenie przy ustalaniu wyjściowego zestawienia. Omówimy to i decyzje podejmiemy po rozmowie z zawodnikami i to oni jako pierwsi dowiedzą się o jakichkolwiek zmianach, jeśli takie nastąpią. Robimy wszystko, by Bartek Kapustka był gotowy do gry, ale z nim sytuacja jeszcze nie jest zupełnie pewna - powiedział trener Marcin Dorna.

Mimo trudnej sytuacji, Polacy pozostają optymistami. – Po przegranym meczu ze Słowacją mieliśmy analizę tego co wydarzyło się na boisku. Ważne dla nas jest, że czujemy wsparcie kibiców, czego dowód dali nam, kiedy już po inauguracyjnej porażce wychodziliśmy w sobotę na trening. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego turnieju, co zechcemy pokazać na boisku. Zrobimy wszystko, żeby wygrać - stwierdził kapitan reprezentacji Tomasz Kędziora.

Z meczu Polska - Szwecja U21 będziemy prowadzić transmisję online na żywo.

Szwedzi bawią się w Lublinie

Polski Cukier Start Lublin walczył do końca, ale minimalnie przegrał z Treflem Sopot [zdjęcia]

W poniedziałkowy wieczór emocji w hali Globus było co niemiara. Polski Cukier Start po pierwszej kwarcie prowadził z Treflem Sopot 26:16. Niestety, w końcówce goście przechylili szalę na swoją stronę i mimo naprawdę ambitnej postawy gospodarzy, to rywale wracali do domu ze zwycięstwem (85:84).

W organizmie 3 promile, a samochód już stracony

39-letni chełmianin może pożegnać się ze swoim samochodem. Pod wpływem alkoholu spowodował kolizję, a zgodnie z nowymi przepisami jest orzeczenie przepadku pojazdu należącego do kierującego.

Pijany 18-latek zakończył jazdę w rowie

Nietrzeźwy kierowca mercedesa zderzył się z innym pojazdem i wpadł do rowu. Policja zabezpieczyła jego pojazd na poczet przyszłej kary.

KUL przenosi się do Brazylii. Powstało tam Centrum Badań nad Kulturą Polską

W Porto Alegre będą się uczyć o Polsce. Właśnie w tym miejscu powstało Centrum Badań nad Kulturą Polską im. Jana Pawła II.

„Bogdanka kontra posłanka” i wycofany pozew

We wrześniu ubiegłego roku zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka złożył pozew przeciwko posłance Marcie Wcisło. Poszło o naruszenie dobrego imienia kopalni. Procesu jednak nie będzie.

„Kilka słów tylko do Ciebie (…)”. Spektakl w Centrum Kultury w Lublinie
21 marca 2024, 19:00

Czy jesteście gotowi na teatralne spotkanie z własnymi lękami i tajemnicami? W spektaklu "Kilka słów tylko do Ciebie, które powtarzam bez końca" dowiemy się, co kryje się za maską codzienności. Inspirując się „Procesem” Franza Kafki, „Fizyką Smutku” Georgiego Gospodinowa i „Językiem Przyszłości” Laurie Anderson, przeniesiemy się w mroczne korytarze ludzkiej psychiki.

Stabat Mater. Koncert wielkopostny w Filharmonii Lubelskiej
22 marca 2024, 19:00

Podczas Wielkiego Postu Filharmonia Lubelska sięgnie po jedno z najpopularniejszych dzieł muzyki chóralnej "Stabat Mater" Giovanniego Battisty Pergolesiego. Koncert odbędzie się w piątek (22 marca) o godzinie 19.00.

Jakie zniżki dla puławian? Karta miejska już dostępna

Osoby zameldowane w Puławach otrzymają nowe benefity - zniżki na wybrane produkty lub usługi świadczone przez partnerów miejskiej karty. Jednym z partnerów programu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który oferuje tańsze wejściówki i karnety na pływalnię.

Jest nowy prezes MZK. To były dyrektor Ursusa

W piątek wybrany został nowy prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Puławach. Na to stanowisko rada nadzorcza asygnowała Pawła Dadeja związanego w przeszłości m.in. z lubelskim producentem autobusów Ursus Bus.

Zakon Bernardynów zaprasza na koncert papieski
2 kwietnia 2024, 19:00

We wtorek 2 kwietnia w klasztorze oo. Bernardynów w Lublinie odbędzie się koncert ku czci św. Jana Pawła II. Wystąpi Magda Anioł z zespołem.

Zbigniew Jakubas skomentował odejście z Motoru Lublin trenera Goncalo Feio

W poniedziałek kibice żółto-biało-niebieskich wpadli w kompletnie osłupienie po tym jak w mediach pojawiła się informacja o złożeniu dymisji przez Goncalo Feio, który wprowadził Motor Lublin na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Klub wydał już oficjalne oświadczenie w tej sprawie, a teraz głos zabrał również Zbigniew Jakubas

Kandydat PiS już nie chce walczyć o fotel burmistrza. Jak to tłumaczy?
wybory 2024

Miał być kandydatem PiS na burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego, ale niespodziewanie Janusz Skólimowski zrezygnował. – Podyktowane jest to komplikacjami zdrowotnymi – tłumaczy. Ale nieoficjalnie mówi się o wewnętrznych tarciach w partii.

Jest punkt paszportowy w Krasnymstawie. Nie trzeba już jechać daleko

Ponad 20 osób w ciągu 3 dni zaoszczędziło czas i pieniądze, bo mogło złożyć wniosek o paszport w Krasnymstawie bez konieczności wyjazdu do Chełma, Lublina czy Zamościa.

Wielkanocna akcja. Zrób większe zakupy i podziel się z potrzebującymi

Organizują to co roku, przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą. Najbliższa świąteczna zbiórka żywności Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu odbędzie się w nadchodzący weekend (23-24 marca).