Euro 2017 U-21

Niemcy lepsi od Anglii w półfinale Euro U-21

Dodano: 27 czerwca 2017, 21:19

(fot. x-news/Press Focus)

Reprezentacja Niemiec została pierwszym finalistą mistrzostw Europy UEFA Euro 2017. Nasi zachodni sąsiedzi pokonali po rzutach karnych Anglię 4:3. Po 120 minutach był remis 2:2.

Chociaż w 35 minucie Davie Selke dał prowadzenie drużynie Stefana Kuntza, to najpierw tuż przed przerwą wyrównał Demarai Gray, a w 50 minucie na 2:1 dla „Synów Albionu” trafił Tammy Abraham. Niemcy zdołali jednak wyrównać za sprawą Felix Platte, a później ten sam gracz po raz kolejny posłał piłkę do siatki jednak bramka nie została uznana.

W dogrywce znowu to Niemcy byli bliżej zwycięstwa, ale ostatecznie o tym, kto zagra w piątkowym finale Euro U-21 zdecydowała seria jedenastek. Jako pierwszy pomylił się Yannick Gerhardt, ale w ślady rywala po chwili poszedł Abraham. W ostatniej kolejce Jordana Pickforda pokonał Nadiem Amiri. Nie popisał się za to jeden z bardziej doświadczonych graczy zespołu Anglii – Nathan Redmond, który uderzył w środek bramki Jannika Pollersbecka.

Anglia – Niemcy 2:2 po dogrywce, 3:4 w karnych

Bramki: Gray (41), Abraham (50) – Selke (35), Platte (70).

Anglia: Pickford – Holgate (106 Iorfa), Chambers, Mawson, Chilwell – Ward-Prowse, Hughes (86 Swift), Chalobah (66 Murphy), Gray (73 Redmond) – Baker, Abraham.

Niemcy: Pollersbeck – Toljan, Jung (80 Kehrer), Kempf, Gerhardt – Philipp, Haberer (102 Kohr), Arnold, Meyer, Gnabry (87 Amiri) – Selke (63 Platte).

Żółte kartki: Hughes, Chilwell, Holgate – Selke, Gnabry, Kempf, Arnold.

Sędziował: Gediminas Mażelka (Litwa). Widzów: 13 214.