Garbarnia – Motor 0:3. Zabójcza druga połowa lublinian

Dodano: 27 sierpnia 2016, 20:20

Motor Lublin odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. Tym razem zawodnicy trenera Jacka Magnuszewskiego pokonali na wyjeździe jednego z kandydatów do awansu – Garbarnię Kraków 3:0

Faworytem sobotniego starcia był zespół z Krakowa. Garbarnia bardzo obiecująco zaczęła obecny sezon i po czterech kolejkach miała na swoim koncie komplet 12 punktów. Z kolei Motor po katastrofalnym początku z meczu na mecz zaczynał grać coraz lepiej i tak naprawdę chcąc pozostać w grze o awans nie mógł pozwolić sobie na porażkę. – Wiadomo, że dobre wyniku budują atmosferę. My trochę się podnieśliśmy, ale nadal mamy przed sobą sporo pracy. Liczę jednak, że w Krakowie znowu będzie funkcjonowali dobrze jako drużyna – wyjaśniał przed sobotnim meczem trener Magnuszewski.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Krakowie nie doczekali się bramek. Te padły po przerwie. W 58 minucie na prowadzenie gości wyprowadził Kamil Oziemczuk, dla którego był to pierwszy gol po powrocie do Motoru.

Pięć minut później na 2:0 podwyższył Artur Gieraga i stało się jasne, że lublinianie są bardzo blisko odniesienia niezwykle cennego zwycięstwa. Gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na bardzo dobrze dysponowany zespół trenera Jacka Magnuszewskiego. Na nieco ponad dwadzieścia minut przed końcem spotkania trzecią bramkę dla „żółto-biało-niebieskich” zdobył Piotr Piekarski i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Dzięki wygranej nad krakowską Garbarnią lublinianie awansowali na szóste miejsce w tabeli. Do liderującej Avii Świdnik Motor traci obecnie sześć "oczek".

Garbarnia Kraków – Motor Lubin 0:3 (0:0)

Bramki: Oziemczuk(58), Gieraga(63), Piekarski(69)

Motor: Socha, Kowalczyk, Tadrowski, Gieraga, Falisiewicz, Michota (85 Szysz), Tymosiak, Piekarski, Kaczmarek, Oziemczuk (82 Zaniewski) - Stachyra.

Sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław)

Piter76 Lublin
(24) komentarzy

Piter76 Lublin (29 sierpnia 2016 o 10:10) 0
Brawo Motor !!! oby tak do końca sezonu. Awansujcie dla nas prawdziwych kibiców na dobre i na złe, i na złość tym śmiesznym pajacom napinaczom. buahahaha PS. Jak dla mnie to życzę pozostania Górnikowi i Wiśle w swoich ligach, a awansu Lubliniance!
Gość (28 sierpnia 2016 o 16:24) 0
Przepraszam za byki i małe litery nazw klubów.
Gość (28 sierpnia 2016 o 16:21) 0
górnik Łęczna walczy choć wiadomo, ciężko się gra gdy wszystkie mecze są na wyjeździe. wisła puławy ma niezłych zawodników i pewnie się utrzymają w pierwszej lidze,ale nic poza tym. avia Świdnik za***yła chyba wszystkich i bardzo dobrze,bo może wreszcie wsk wzmocni klub finansowo.póki co piłkarze nie zważając na problemy finansowe wykonują świetną robotę. motor lublin wraca na właściwe tory,więc niegdyś najważniejsze derby na lubelszczyźnie mogą być bardzo ciekawe (jak na trzecią ligę ). podlasie i orlęta będą walczyć o utrzymanie i oby im się udało. chełmianka, stal kraśnik i hetman powodują że czwarta liga będzie wyjątkowo ciekawa. oby jeszcze lublinianka do***yła do czołówki. również fajne drużyny się pojawiły w klasie a. zarówno Świdniczanka jak i aviaii składają się z byłych zawodników avii,tych którzy grali kiedyś jak i tych którzy aktualnie nie załapali się do składu. obie drużyny rywalizować będą o awans do okręgówki. nic tylko tankować samochód i zwiedzać lubelskie stadiony.