Hetman - Stal 1:1. Podział punktów w meczu na szczycie

Dodano: 20 sierpnia 2016, 19:09

W hicie kolejki w IV lidze Hetman Zamość podzielił się punktami ze Stalą Kraśnik.

W sobotnim hicie rozgrywek IV ligi Hetman Zamość mierzył się na swoim boisku ze Stalą Kraśnik. Oba zespoły miały przed tym meczem komplet zwycięstw i przewodziły w tabeli.

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek. Te padły po przerwie. W 66 minucie Stal objęła prowadzenie po uderzeniu Emila Zielińskiego. Gospodarze nie chcieli jednak zanotować pierwszej porażki w obecnym sezonie i do końca dążyli do wyrównania. Ich starania nie poszły na marne bo w 83 minucie gola z rzutu karnego na wagę remisu zdobył Oleksij Rodewicz.

Lublinianka z pierwszą wygraną

W innym sobotnim meczu gracze z Wieniawy odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo pokonując na własnym stadionie Ładę Biłgoraj. Mecz co prawda bardzo źle rozpoczął się dla gospodarzy, bo już w 3 minucie Janusz Birut wyprowadził beniaminka na prowadzenie. Radość ekipy z Biłgoraja nie trwała jednak długo. Już w 11 minucie na listę strzelców wpisał się Erwin Sobiech i wyrównał stan rywalizacji. W drugiej połowie kibicom przypomniał o sobie Andrzej Gutek. „Weteran” ligowych boisk w 52 minucie popisał się ładnym uderzeniem po zespołowej akcji lublinian, tym samym zapewniając Lubliniance pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

Lublinianka – Łada 1945 Biłgoraj 2:1 (1:1)

Bramki: Erwin Sobiech 11′, Andrzej Gutek 52′- Janusz Birut 3′

Lublinianka: Krupa – Dzyr, Paździor, Kosiarczyk, Jezior, Okoń (75′ Marzęda), Stępień, Gutek (75′ Kamola), Sobiech (90′ Jesionek), Skoczylas, Kłyk (85′ Prus)

Łada: Szawara – Poliwka (70′ Bielak), Mazurek, Mielniczek, Myszak, Birut, Lavruk, Chmura (46′ Steskiv), Skubisz, Pyda, Dorosz

Żółta kartka: Patryk Dorosz

Sędziował: Przemysław Wróbel (Biała Podlaska).

5 goli w Łęcznej

Ciekawie było także w Łęcznej, gdzie rezerwy Górnika wygrały 3:2 z Powiślakiem Końskowola. Mecz miał dość dramatyczny przebieg. Najpierw po strzale z rzutu karnego gości na prowadzenie wyprowadził Sławomir Radziszewski, a tuż przed przerwą do remisy doprowadził Dariusz Jarecki. Po zmianie stron znów do siatki trafił Radziszewski igdy wydawało się, że trzy oczka pojadą do Końskowoli najpierw do remisu doprowadził Piotr Okuniewicz, a w samej końcówce gola na wagę zwycięstwa strzelił Tytus Krylyuk. W pozostałych meczach Kłos Chełm ograł 1:0  POM Piotrowice, a Włodawianka wygrała w Werbkowicach z tamtejszym Kryształem 2:1.

L
(17) komentarzy

Gość (24 sierpnia 2016 o 20:40) 0
Kto by nie awansował, to będzie ciekawie. Jeśli można tak mówić o czwar. ..sorry piątej lidze.
Gość (22 sierpnia 2016 o 20:07) 0
Awansować powinna już dawno Lublinianka ,Hetman już kiedyś awansował wyżej niż 3 liga a tymi krowami to kolega gość dał dowód swojego myślenia i pochodzenia (nieduża miejscowości z zamojskiego )wracając do tego drugiego wielkiego miasto lubelskiego ma ono o 100 osób więcej od trzeciego miasta i tym wielkim drugim jest aż od roku ..., I wszystkie te duże miasta to jeden wielki biedny wschód( bez przemysłu )
L
L (22 sierpnia 2016 o 19:53) 0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Awansować powinna Lublinianka. Po co wsie mają grać w III lidze? Zresztą to te Chełmianka to z Chełma Lubelskiego? Tego na wschód od Lublina? Jeśli tak to mam pytanie, czy wy tam w tym Chełmie Lubelskim macie jakiś stadion czy po prostu na pastwisku między krowami piłkę kopiecie? Jak już powiedziałem powinien awansować klub z dużego miasta jak Lublin. A jeśli będą dwa awanse to może, a niech stracę z drugiego co do wielkości miasta Lubelszczyzny czyli Hetman. Tak powinno to wyglądać.
Sorry ale wieś to jest na Lubliniance jeśli chodzi o frekwencje. Ile tam chodzi 100-200? Pytasz się o stadion w Chełmie. Nie jest taki zły. Cały w krzesełkach nie zarośnięty. A na Lubliniance jest ruina a nie stadion. Mówisz awans dla Lublina. Przecież macie już drużynę w III lidze choć potencjał jest nawet  naekstraklase. Co awansu Hetmana masz rację. Zresztą Hetman tez ma spory potencjał. Oczywiście nie taki jak Motor ale wiadomo Lublin ma sporo więcej mieszkańców niż Zamość ale w I lidze zamiast Wisły Puławy Hetman mógłby grać. Jeszcze jakby wybudowano nowy stadion to z pewnością byłby w czołówce pod względem frekwencji.
Gość (22 sierpnia 2016 o 16:30) 0
Gość (21 sierpnia 2016 o 21:20) 0
Co może Chełmianka Hetmanowi odpowiadam 1 wygrać 2 przegrać 3 zremisować 4.nie ma innych !