BIEGI

90 drużyn pobiegnie dla Mateusza. Lublin Business Run [trasa biegu, utrudnienia w ruchu]

Dodano: 3 września 2017, 08:23

450 osób reprezentujących 90 drużyn wystartuje w pierwszej edycji charytatywnego biegu Lublin Business Run. Wśród nich będzie też ekipa Dziennika Wschodniego. W niedzielę od 9 do 15 w centrum trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Uczestnicy imprezy pobiegną, by pomóc w zebraniu pieniędzy na zakup endoprotezy dla 18-letniego Mateusza Krzeszczyka spod Chełma, który w wieku ośmiu lat stracił nogę w wypadku rolniczym. Uczestnicy będą rywalizować w pięcioosobowych zespołach reprezentujących lubelskie firmy. W zawodach uczestniczyć będzie m.in. drużyna Dziennika Wschodniego. Ponadto na starcie staną także nauczyciele Mateusza i jego koledzy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Okszowie.

Mateusz Krzeszczyk
Mateusz Krzeszczyk

Bieg wystartuje o godz. 10.30 z Al. Racławickich na wysokości Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, a trasa sztafety będzie biegła przez centrum miasta, głównie wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania ok. 3,8 km.

Samo wydarzenie rozpocznie się o godz. 9. na pl. Teatralnym. W programie są m.in. występy zespołów Lublin Street Band, Mass Fantas oraz didżeja Fakto, a także pokazy zapasów koreańskich czy tańca w wykonaniu szkoły Latino Dance Studio.

Na potrzeby imprezy od godz. 6 do 15 zamknięte mają być Al. Racławickie od ul. Łopacińskiego do Krakowskiego Przedmieścia, jak również jezdnia Krakowskiego Przedmieścia.

Lublin Business Run 2017 - trasa biegu
Lublin Business Run 2017 - trasa biegu

Martwe przecznice

Wspomnianych ulic nie da się też przeciąć w poprzek. Nie wyjedziemy więc z 3 Maja, Kołłątaja, Chopina, Ewangelickiej i Wieniawskiej, ani też Lipowej. Do Al. Racławickich nie wyjedziemy też z ul. Grottgera. – Z ul. Łopacińskiego będzie możliwy tylko skręt w lewo w Al. Racławickie, a z Al. Racławickich w prawo w ul. Łopacińskiego – zapowiada Mariusz Szymański ze spółki iKOM, która odpowiada za organizację ruchu na czas imprezy biegowej.

Zawczasu lepiej też nie parkować na Krakowskim Przedmieściu, Zielonej i Świętoduskiej. W niedzielę parkingi będą tutaj nieczynne.

Linie na objazdach

Na żaden autobus lub trolejbus nie doczekają się pasażerowie na Krakowskim Przedmieściu, Lipowej, 3 Maja, Okopowej i Hempla. Między godz. 6 a 15 przystanki będą tutaj nieczynne. Zmienionymi trasami pojedzie aż 21 linii komunikacji miejskiej.

Objazdem przez Leszczyńskiego, Czechowską i al. Solidarności będą kursować w obie strony linie 2, 4, 10, 18, 26, 31 i 57.

Trolejbusy linii 151, 155 i 158 oraz autobusy linii 20 i 30 jadąc Al. Racławickimi do centrum skręcą w Sowińskiego, potem przez Głęboką i Narutowicza dojadą do al. Piłsudskiego. Jadąc w drugą stronę skręcą z al. Piłsudskiego w Narutowicza, potem przez Głęboką dojadą do al. Kraśnickiej. Podobnie linie 3 i 7: z Al. Racławickich przez Sowińskiego i Głęboką do Narutowicza, w drugą stronę przez Narutowicza i Głęboką do al. Kraśnickiej.

Linie 15 i 44 pojadą w obie strony przez al. Długosza, Al. Racławickie, Sowińskiego, Filaretów i Zana do Nadbystrzyckiej. A linie 13 i 55 w obu kierunkach przez al. Długosza, Al. Racławickie, Sowińskiego, Głęboką i Narutowicza.

Linia 32 pojedzie przez pl. Wolności i Lubartowską, tak jak linia 40, która skręci potem z Lubartowskiej w Biernackiego. Trasa linii 74 będzie skrócona do przystanku „KUL 03” po stronie zespołu szkół. Tu skończy trasę, tutaj też ją zacznie.

Kraków Business Run 2016
Kraków Business Run 2016 (fot. Kraków Business Run)
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 września 2017 o 15:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle przy okazji organizacji tego typu biegów w Lublinie, jadę sobie Hempla do Kołłątaja, żeby pojechać na Czechów i szlag mnie trafia, bo zakaz i taśma. Do k...wy nędzy nie można jakiegoś znaku tymczasowego postawić? Np. przy wjęździe na Hempla? Tyle to kosztuje? Nie każdy czyta artykuł o objazdach. Pomyślcie trochę następnym razem.
Rozwiń
Gość
Gość (3 września 2017 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jolopy pomogą jednemu a zaszkodzą setkom innych. Co za wały!
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2017 o 07:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Inicjatywa szlachetna, tylko dlaczego musi się to wiązać z paraliżem miasta.
Rozwiń
zgroza
zgroza (1 września 2017 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Ktoś powiedział: "10 lat temu stracił nogę a teraz dopiero chcą mu pomóc". Przecież ten chłopak urósł i dlatego potrzeba pomóc teraz.
 no to on co trochę urósł to winien mieć nową protezę bez żebrania, od tego jest rzaddddd, rząd ma dla młodych zdrowych rodziców za seks i rozmnażanie sie,  to łaski nie robi jak pomoże chorym, i to jest po katolicku pisowce, tak wam nakazuje Bóg, aby chorzy cierpieli, chorzy pozostawieni sami sobie, leczą się tym co użebrają a bogaci dostają 500+ na waciki do uszu
Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2017 o 18:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś powiedział: "10 lat temu stracił nogę a teraz dopiero chcą mu pomóc". Przecież ten chłopak urósł i dlatego potrzeba pomóc teraz.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!