BIEGI

Biegi "O Błękitną Wstęgę Wisły" w Puławach

Dodano: 7 maja 2017, 20:55
Autor: rs

Na stadionowej bieżni, ulicach i leśnych ścieżkach biegali zawodnicy, którzy w niedzielę wzięli udział w biegach "O Błękitną Wstęgę Wisły", imprezie zorganizowanej przez Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Na dłuższym dystansie najszybsi byli sportowcy z Ukrainy, na krótszym - puławianie.

Uliczno-przełajowe biegi w Puławach to dla wielu sportowców okazja do sprawdzenia swojej formy w rywalizacji z amatorami startującymi w tej samej kategorii wiekowej. Zróżnicowany rodzaj nawierzchni, kilka tras do wyboru oraz atrakcyjna oprawa na kameralnym stadionie przy ul. Hauke-Bosaka przyciągnęły setkę dorosłych oraz znacznie więcej młodszych zawodników z całego województwa. Także tych poruszających się na wózkach inwalidzkich, dla których przygotowano osobną kategorię. W kategorii open startowano na 5 lub 10 km.

Ten dłuższy bieg wygrał Roman Romonko z Ukrainy, który pokonał swojego rodaka, Sergieja Okseniuka. Trzecie miejsce zajął Polak, Andrzej Starżyński z Klementowic. W kategorii powyżej 50 lat najszybszy był Kazimierz Kamola z Chemika Noxy Puławy, a wśród 60-latków pierwsze miejsce zajął Eugeniusz Jankowski, także z Puław. W kategorii kobiet najlepszy czas uzyskała Olesia Smowżenko z Mołdawii. Druga była Oksana Okseniuk z Ukrainy, a trzecia Kinga Kacuga z Bałtowa. Wśród puławianek, wysokie, ósme miejsce zajęła Lilianna Jaworska z klubu Puławianin. W kategorii 36 lat i więcej najszybsza była Agnieszka Matysek z Pawłowa, a tuż za nią uplasowała się kolejna zawodniczka Puławianina, Joanna Prażmo.

W biegu na 5 kilometrów najlepszy czas uzyskał Jakub Śliwiak z Puław, który pokonał Pawła Strzelczyka z Warki i Tomasza Kitkę, także z Puław. Wśród kobiet puławianki zajęły całe podium. Złoto dla Kingi Tylutki, srebro dla Joanny Kubiś, brąz dla Jolanty Żebrowskiej. Najszybszym nauczycielem został Krzysztof Cywka (Zwoleń) przed Radosławem Suskim (Lublin) i Romanem Prażmo (Samoklęski). Na czwartym miejscu w tej kategorii na metę dobiegła Małgorzata Skrzyńska z Puław. Szczegółowe wyniki biegów "O Błękitną Wstęgę Wisły" są dostępne na stronie internetowej pulsarsport.pl.

Najlepsi sportowcy otrzymali dyplomy, medale, nagrody rzeczowe, finansowe i upomniki (w zależności od kategorii). Organizatorzy przyznali także szereg nagród specjalnych, np. dla najlepszych zawodników z Puław, czy seniorów. Oprócz promocji sportu puławska impreza miała także wymiar charytatywny. Jeden ze sponsorów, bank PKO B.P. zapewnił, że jeśli zgłosi się wystarczająca ilość zawodników, fundacja tej firmy przekaże 10 tys. złotych na leczenie chorej na nowotwór Agnieszki.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!