BOKS

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa okręgu lubelskiego w boksie

Dodano: 17 lutego 2017, 07:55
Autor: kk

Adrian Kowal – młodzieżowy mistrz Polski jest głównym faworytem zawodów na Felinie<br />
(fot. Facebook LOZB )

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie zobaczymy m.in. mistrza Polski, Adriana Kowala

Pięściarz Olimpu Lublin będzie największą gwiazdą imprezy i pewniakiem do zdobycia złotego medalu. Kowal ma za sobą fantastyczny sezon – jesienią został mistrzem Polski zarówno w kategorii młodzieżowców, jak i seniorów. Ostatni jego występ jednak nie był najlepszy – przegrał na punkty ze Słowakiem Wiliamem Tanko podczas międzynarodowego turnieju w węgierskim Debreczynie. – Kowal to świetny pięściarz i myślę, że w trakcie imprezy w Lublinie nikt mu nie zagrozi. Warto jednak odwiedzić halę na Felinie, ponieważ zawodnika Olimpu ogląda się z olbrzymią przyjemnością – mówi Józef Radziewicz, członek zarządu Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Najciekawsze wydarzenia mistrzostw będą miały miejsce w niedzielę, kiedy odbędą się walki finałowe. Rozpoczną się one o godz. 12. Początek sobotnich półfinałów został zaplanowany na godz. 15, a piątkowe eliminacje wystartują o godz. 18.30.