INNE

Aqua Lublin. Brąz Jowity Sieńczyk podczas pływackich MP, rekord Konrada Czerniaka

Dodano: 17 grudnia 2015, 22:23

Pierwszego dnia mistrzostw Polski w pływaniu, które rozgrywane są w Lublinie medal wywalczyła jedna zawodniczka z województwa lubelskiego. Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska zdobyła brąz na 200 m stylem zmiennym. Przypomniał o sobie także Konrad Czerniak. Były zawodnik Wisły Puławy nie tylko wygrał na 50 m stylem dowolnym, ale dodatkowo poprawił rekord Polski.

W finałowym wyścigu na 200 m stylem zmiennym pań mieliśmy aż trzy przedstawicielki. Poza Sieńczyk (czas 2:12, 82 sekundy) w finale pokazały się Julia Adamczyk (MTP Lublinianka) oraz Ewa Osiniak (Olimpijczyk 23 Lublin). Pierwsza z pływaczek była ostatecznie szósta (2:17,83), a Osiniak zajęła 10 miejsce (2:21,59).

Dominik Niedziałek ze Skarpy Lublin wystartował w finale na 200 m stylem grzbietowym i dopłynął do mety jako ósmy zawodnik w stawce z wynikiem 1:57,60. Klasę po raz kolejny pokazał Radosław Kawęcki, który pobił konkurentów o prawie sześć sekund. 10 na 200 m stylem motylkowym była z kolei Karolina Zygo z Olimpii Lublin.

Świetnie spisał się także Czerniak. W eliminacjach na 50 m stylem dowolnym musiał uznać wyższość Filipa Wypycha i Sebastiana Szczepańskiego, ale w finale pokazał świetną formę. Wygrał zmagania z bardzo dobrym wynikiem 20,79, a dodatkowo poprawił rekord Polski.

– Nie spodziewałem się takiego wyniku. Dobrze mi się pływało na treningach i miałem nadzieję, że uda mi się osiągnąć rezultat w okolicach życiówki. Nie myślałem jednak, że zdołał popłynąć aż tak szybko. Wszystko wyszło świetnie, bo pierwszego dnia udało się wywalczyć trzy złote medale. Jeden indywidualnie i dwa w sztafetach – wyjaśniał Konrad Czerniak na stronie internetowej azsumcs.pl.

Pierwszy dzień MP w Lublinie można uznać za udany. W sumie padło 11 rekordów kraju. Sześć seniorskich i pięć w rywalizacji młodzieżowców. Zawodnicy uzyskali takæ 15 przepustek na mistrzostwa Europy w Londynie.

Gość (18 grudnia 2015 o 17:13) 0
Powiem szczerze, że nie interesuję się pływaniem jako dyscypliną sportu, poszedłem z MP z ciekawości bo wiem że są w LBL i ku mojemu zaskoczeniu impreza naprawdę fajnie zorganizowana, emocji co nie miara i pływacy swoimi popisami robią wrażenie, a kompleks AQUA- pozytywne wrażenie robi. GOOOOD JOB
Gość (18 grudnia 2015 o 11:16) 0
Cały Lublin jest dumny, dziękujemy za AQUA Lublin !!