FUTSAL

AZS UMCS Futsal Team – Berland Komprachcice 7:2

Dodano: 6 listopada 2017, 16:04

Lubelscy futsaliści w efektownym stylu pokonali w hali Globus zespół z Komprachcic (fot. Michał Piłat/azs.umcs.pl)

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w efektownym stylu pokonali w hali Globus Berland Komprachcice 7:2 i awansowali na siódme miejsce w tabeli

Pojedynek rozpoczął się od ataków gospodarzy. Już w pierwszej minucie spotkania swoją szansę miał Mateusz Szafrański. Chwilę później bramce rywali zagroził Konrad Tarkowski. W szóstej minucie po próbie Grzegorza Fularskiego piłka trafiła w rękę jednego z zawodników Komprachcic i arbiter podyktował rzut karny, który pewnie został zamieniony na gola. Gospodarze nie ustawali w atakach i dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Blisko byli Jakub Wankiewicz, który uderzył w słupek czy chwilę później Grzegorz Fularski. Jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W 26 minucie „Dziki” wyszły z kontrą, po której Fularski trafił na 2:0. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Jarosław Walęciuk. To nie był koniec strzeleckich popisów akademików i na 4:0 podwyższył Wankiewicz. Zdobyty gol nieco rozluźnił gospodarzy i przyjezdni zdobyli honorowego gola. Jednak na to trafienie odpowiedzieli Fularski i Boniaszczuk i zrobiło się 6:1. Na cztery minuty przed końcem drugą bramkę dla Berlandu zdobył Gibała, a później goście trafili do własnej bramki i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 7:2.

AZS UMCS Futsal Team – Berland Komprachcice 7:2 (1:0)

Bramki dla AZS: Tarkowski (6), Fularski (26, 34) Walęciuk (28), Wankiewicz (32), Boniaszczuk (35), samobójcza (40).

AZS UMCS: Parzyszek – Wankiewicz, Szfrański, Tarkowski, Walęciuk, Hajkowski, Marcin Ostrowski, Wiśniewski, Michał Ostrowski, Boniaszczuk, Fularski, Król, Sułek.