INNE

21 maja w Lublinie odbędzie się Rodzinny Piknik Rowerowy

Dodano: 27 kwietnia 2016, 19:30
Autor: pawlan

DW
DW

Peleton miłośników aktywnego wypoczynku wyruszy około godziny 11 z ul. Zana, gdzie zorganizowane będzie miasteczko rowerowe. Na uczestników rajdu oraz ich rodziny będą czekać liczne atrakcje. W programie imprezy można znaleźć między innymi pokazy akrobatyczne Tramp Bike, konkursy sportowe oraz poczęstunek. Meta rajdu oraz kolejna strefa animacji będzie znajdować się na ulicy Turystycznej. Tutaj również odbędzie się dalsza część pikniku.

Trasa rajdu liczy blisko 10 kilometrów. Wszyscy zmęczeni mogą liczyć jednak na postój przy Arenie Lublin. Będzie to okazja by zregenerować swoje siły na dalszy etap rajdu. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy oraz odblask w postaci kamizelki. Na mecie rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.

– Pod Areną Lublin będzie punkt żywieniowy, w którym można chwilę odpocząć i później wyruszyć w dalszą drogę, na ten właściwy piknik na ulicy Turystycznej. Można przyjechać na każdym rowerze, nawet tym z wypożyczalni. Trasa nie jest długa więc każdy rower da sobie spokojnie radę. Impreza jest zorganizowana żeby wspólnie, aktywnie spędzić czas. Coraz trudniej odciągnąć młodzież od komputera, myślę że taki piknik na rowerach zachęci każdego uczestnika do aktywnego spędzania wolnego czasu – powiedział Grzegorz Mazur, prezes Stowarzyszenia Rowerowy Lublin. 

Organizatorzy zadbali również o najmłodszych. Przez cały czas dostępna będzie strefa animacji dla dzieci. Zainteresowani będą mogli wcielić się w rolę strażaka lub spróbować swoich sił w miasteczku ruchu drogowego. Rodziców przyciągnąć mogą natomiast pokazy ratownictwa medycznego oraz strefa zdrowia, w której możemy liczyć na profesjonalną pomoc dietetyka lub trenera personalnego.

– Dostępne będzie stanowisko z rowerami stacjonarnymi, by pasjonaci kolarstwa mogli poznać inną formę aktywności na rowerach. Drugim stanowiskiem jakie przygotujemy, będzie stanowisko z poradami dietetycznymi. Tam każdy z uczestników będzie mógł na zasadzie konsultacji skorzystać z usług dietetyków z którymi współpracujemy. Każdy zawodnik w plecaku startowym znajdzie folder z pełną ofertą naszego klubu oraz wejściówkę do naszego klubu, którą będzie mógł w dowolnym czasie wykorzystać. - dodał Jakub Dziadkowiec, menager klubu Strefa Gym&Fitness.

Zgłoszenia do rajdu przyjmowane są za pośrednictwem e-formularza dostępnego na stronie rodzinnypiknikrowerowy.pl do 20 maja, do godz. 21:00, bądź w Biurze Zawodów od 16 do 21 maja. Limit uczestników rajdu wynosi 800 osób. Udział jest całkowicie bezpłatny.

WIDEO

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!