INNE

Sportowe święto w Miłocinie

Dodano: 27 maja 2016, 13:02

W turnieju piłkarskim najlepsza okazała się reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie, fot. as
W turnieju piłkarskim najlepsza okazała się reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie, fot. as

Około 500 zawodniczek i zawodników wzięło udział w tegorocznych obchodach Dni Olimpijczyka w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie (pow. lubelski). Impreza odbywała się pod hasłem „Tak wiele w rękach naszych”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek

Turniej finałowy imprez, organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, odbył się w środę i był połączony z wojewódzkim finałem rozgrywek LZS pn. „Młoda Piłkarska Kadra Czeka” dla chłopców ze szkół podstawowych.

Zawody dla uczniów podstawówek z gminy Wojciechów odbywały się w kilku konkurencjach. Młodsze dzieci, w tym przedszkolaki wzięły udział w mini olimpiadzie, w której nie liczył się wynik, a dobra zabawa, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Ich starsi koledzy rywalizowali w biegach na 60 metrów, skoku w dal, sztafecie i rzutach do kosza. Najlepszymi biegaczkami okazały się Julia Drozdowska i Martyna Gorecka z Wojciechowa, a trzecie miejsce zajęła Klaudia Czerniec z Miłocina. W kategorii chłopców pierwszy na mecie zameldował się Jakub Kołodziejczyk z Łubek, drugi był jego kolega Paweł Aftyka, a na trzecim stopniu podium stanął Michał Krzyżanowski z Miłocina.

Całe podium skoku w dal dziewcząt zajęły uczennice z Wojciechowa. Podobnie jak w konkurencji biegowej zwyciężyła Julia Drozdowska przed Martyną Gorecką, a trzecia była Katarzyna Wieczorek. Wśród chłopców wygrał Maciej Łbik z Wojciechowa, drugie miejsce zajął Paweł Aftyka, a trzecie Jakub Kołodziejczyk.

W biegach sztafetowych najlepsza okazała się drużyna z Wojciechowa, która pokonała rywalki z Miłocina i Łubek. W kategorii chłopców również pierwszy był zespół z Wojciechowa, drugie miejsce zajęły Łubki, a trzecie Miłocin.

Do konkursu rzutów do kosza przystąpiły tylko dziewczęta. Wygrała Dominika Misztal z Wojciechowa, drugie miejsce zajęła Gabriela Stawowska z Łubek, a trzecia była Patrycja Stefaniak z Miłocina.

Dla uczniów starszych klas szkół podstawowych organizatorzy przygotowali również przeciąganie liny, konkurs darta i zawody tenisa ziemnego, ale te konkurencje nie były punktowane.

W wojewódzkim finale rozgrywek LZS „Młoda Piłkarska Kadra Czeka” najlepsza okazała się reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie. Na drugim stopniu podium zawody zakończył Dubler Opole Lubelskie, a trzecie miejsce zajęła szkoła z Bystrzejowic. Indywidualne trofeum dla najlepszego strzelca odebrał Mikołaj Kosior ze Skrobowa, najlepszym zawodnikiem został Kacper Brzyski z Ludwina, a tytuł najlepszego bramkarza trafił do Franciszka Szczuckiego z Dublera Opole Lubelskie.

Środową rywalizację uzupełniły pokazy strzelania z łuku olimpijskiego oraz podsumowanie konkursów plastycznych - "Sport to zdrowie", przygotowanego przez SP w Miłocinie i "Bezpieczeństwa w rolnictwie", organizowanego przez lubelski oddział KRUS.

Organizatorem imprezy były Szkoła Podstawowa w Miłocinie i Stowarzyszenie "U źródeł Ciemięgi". Sponsorem głównym zawodów był Bank Spółdzielczy w Nałęczowie.

 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!