Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

LEKKOATLETYKA

14 maja 2018 r.
6:40

Dyscyplina dodatkowa: Kulą w rów. Czy stadion lekkoatletyczny jest gotowy na mistrzostwa?

11 11 A A
Otwarty w zeszłym roku stadion kosztował 38 mln zł<br />
Otwarty w zeszłym roku stadion kosztował 38 mln zł
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Lubelski stadion nie jest w pełni gotów do organizacji lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które mogą być przez to niewypałem – alarmuje „Przegląd Sportowy”. – To bzdura – odpowiadają w Ratuszu odpowiedzialnym za projekt i budowę obiektu. Stadionu broni również Polski Związek Lekkiej Atletyki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dokładnie 11 dni dzieli nas od Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które będą rozegrane na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego. A za niecałe 70 dni mają się tu zacząć Mistrzostwa Polski seniorów. Czy Paweł Fajdek, Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski i inni czołowi lekkoatleci będą tu świadkiem organizacyjnej porażki? Tego obawia się „Przegląd Sportowy” pisząc, że stadion „nie jest w pełni przygotowany” na przyjęcie takiej imprezy.

– Bieżnia rozgrzewkowa została wciśnięta w miejsce, gdzie przeważnie na stadionach znajduje się przestrzeń dla kibiców. Ci, żeby wejść na trybunę, mają dwie możliwości, ale obie zakładają przecięcie ścieżek sportowców – czytamy w tekście.

– Totalna bzdura – odpowiada Marzena Szczepańska, która w lubelskim Ratuszu pilotowała projektowanie i budowę stadionu.

– Nie jest prawdą, że kibice mają dwie możliwości wejścia na trybunę. Dojście jest tylko z jednej strony, chodnikiem oddzielonym barierką od strony płyty stadionu – tłumaczy Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Od strony bieżni treningowej nie przewidziano dostępu. Oczywiście nie ma tu ogrodzeń, bo nie ma takich wymogów i praktycznie nie jest to potrzebne.

Ale gazeta stawia więcej zarzutów. Pisze, że „koło do pchnięcia kulą znajduje się tuż przy rowie z wodą i tuż przy łuku.

Prawdopodobnie zawody będzie trzeba wstrzymywać na czas przebiegania zawodników. Kłopot mogą sprawić też skocznie do skoku w dal, które są wewnątrz bieżni”.

Urzędnicy punkt po punkcie odpierają zarzuty. – Lokalizacja wszystkich elementów była uzgadniana z PZLA. Co do umieszczenia koła przy rowie nie było uwag. Podobnie z lokalizacją skoczni – zapewnia Bobowska i podkreśla, że skocznie stoją zgodnie z przepisami.

Kolejny zarzut dotyczy bloków startowych. Według przytoczonego przez gazetę portalu nastadiony.pl bloki stoją za blisko ściany. Zamiast trzech metrów odstępu – jest metr. – Trzymetrowa strefa startu jest zapewniona, a w samym przepisie nie ma wyraźnego wymogu co do rodzaju nawierzchni w tej strefie. Gdyby takie wymagania były, to bez problemu można uzupełnić strefę o nawierzchnię kauczukową – odpowiada Bobowska. I także w tym przypadku przypomina, że wszystko uzgodniono ze związkiem lekkoatletycznym.

– Zatwierdziliśmy projekt, a stadion ma nasz certyfikat. Nie dało się go inaczej skonstruować. Koło do pchnięcia kulą rzeczywiście można było zbudować dalej od rowu z wodą, ale nie sprawia to problemu – komentuje Zbigniew Polakowski, wiceprezes PZLA. Publikację „Przeglądu Sportowego” kwituje krótko: – Tekst jest złośliwy.

– Wszystkie zarzuty są co najmniej wyolbrzymione – przekonuje Paweł Danielczuk, dyrektor AZS Lublin. – Zapewniam, że wejście na trybuny nie sprawi kibicom problemów, a zawody na pewno nie będą przerywane. Program jest ułożony w ten sposób, żeby konkurencje rozgrywane na bieżni nie kolidowały np. z pchnięciem kulą.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 08:52
+2
Chciałbym się zapytać czy chociaż jeden z redaktorów kiedykolwiek był na stadionie lekkoatletycznym i wiem o czym pisze? Czy aby na pewno Przegląd Sportowy pisze, że że bloki stoją za blisko ściany i co mają wspólnego Włodarczyk, Fajdek i Małachowski z kołem do pchnięcia kulą. Ponadto czy redaktorzy wiedzą ile dni trwają Mistrzostwa Polski? Stadion pewnie ma trochę niedociągnięć, ale najpierw trzeba zobaczyć o czym się pisze, a nie walić trzy po trzy bo będzie trochę sensacji.
Avatar
Biegowo / 14 maja 2018 o 20:59
Jeśli chodzi o ten rów z wodą i koło to rzeczywiście jest trochę zbyt blisko, ale wystarczy te dwie konkurencje rozegrać w różnym czasie, a pisząc, że rów z wodą jest zbyt blisko łuku to gdzie niby ma być? Owszem można zrobić na zewnątrz bieżni, ale tak się raczej robi w Skandynawii , a tutaj nie dało by rady. Bloki startowe rzeczywiście są zbyt blisko ściany, ale ścianę można wyburzyć i cofnąć. Natomiast bieżnia rozgrzewkowa jest to bardzo fajne rozwiązanie, a trybuny możnaby było zrobić i to tak by nie przeszkadzały rozgrzewającym się zawodnikom.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 10:53
Ja tam bardziej wierzę PZLA niż jakiemuś pismakowi z PS. Skoro mówią, że jest ok, to jest ok i nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 10:39
W filharmonii nic nie słychać? Byłem na Lao Che i było słychać dobrze i wyraźnie. Jak się źle zrobi nagłośnienie to pewnie że nie będzie słychać. Na temat stadionu się nie wypowiadam bo nie byłem. ALe nas Polski krytyk się już odezwał. Lepiej nic nie robić nie będzie na co nawalać a nie tez będzie bo nic nie będzie. norma
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 10:38
Przegląd Sportowy często wypuszcza takie paszkwilki
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 10:36
tabloidyzacja mediów postępuje
Avatar
Ciekawski / 14 maja 2018 o 09:38
No dobrze. Skoro wiemy, że koordynatorem projektu była Pani Marzena Szczepańska, to ja bym się chciał dowiedzieć, kto od strony środowiska lekkoatletycznego (bo podejrzewam, że takowe w Lublinie istnieje) konsultował projekt stadionu i nie zgłosił do niego żadnych uwag.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 10:42
-1
Konkrety? Normy? Przepisy? Gdzie szczegóły? Jak na razie, to wszystko sie rozmywa jak z Nitrasem: skłamałem, ale wszystko OK, bo cel został osiągnięty.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 09:25
-1
Że co proszę?! "Stadion ma trochę niedociągnięć", ale tradycyjnie "nic się nie stało"?! Rób to sobie gościu u siebie w domu za swoje pieniądze. Za moje, ma być wszystko jak należy. Lipa mnie nie interesuje.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 09:17
-1
Czy to znaczy , że ten stadion jest tak samo lekkoatletyczny jak szalet na Litewskim przeszklony?
Avatar
Biegowo / 14 maja 2018 o 20:59
Jeśli chodzi o ten rów z wodą i koło to rzeczywiście jest trochę zbyt blisko, ale wystarczy te dwie konkurencje rozegrać w różnym czasie, a pisząc, że rów z wodą jest zbyt blisko łuku to gdzie niby ma być? Owszem można zrobić na zewnątrz bieżni, ale tak się raczej robi w Skandynawii , a tutaj nie dało by rady. Bloki startowe rzeczywiście są zbyt blisko ściany, ale ścianę można wyburzyć i cofnąć. Natomiast bieżnia rozgrzewkowa jest to bardzo fajne rozwiązanie, a trybuny możnaby było zrobić i to tak by nie przeszkadzały rozgrzewającym się zawodnikom.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 10:53
Ja tam bardziej wierzę PZLA niż jakiemuś pismakowi z PS. Skoro mówią, że jest ok, to jest ok i nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 10:42
-1
Konkrety? Normy? Przepisy? Gdzie szczegóły? Jak na razie, to wszystko sie rozmywa jak z Nitrasem: skłamałem, ale wszystko OK, bo cel został osiągnięty.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 10:39
W filharmonii nic nie słychać? Byłem na Lao Che i było słychać dobrze i wyraźnie. Jak się źle zrobi nagłośnienie to pewnie że nie będzie słychać. Na temat stadionu się nie wypowiadam bo nie byłem. ALe nas Polski krytyk się już odezwał. Lepiej nic nie robić nie będzie na co nawalać a nie tez będzie bo nic nie będzie. norma
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 10:38
Przegląd Sportowy często wypuszcza takie paszkwilki
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 10:36
tabloidyzacja mediów postępuje
Avatar
Ciekawski / 14 maja 2018 o 09:38
No dobrze. Skoro wiemy, że koordynatorem projektu była Pani Marzena Szczepańska, to ja bym się chciał dowiedzieć, kto od strony środowiska lekkoatletycznego (bo podejrzewam, że takowe w Lublinie istnieje) konsultował projekt stadionu i nie zgłosił do niego żadnych uwag.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 09:25
-1
Że co proszę?! "Stadion ma trochę niedociągnięć", ale tradycyjnie "nic się nie stało"?! Rób to sobie gościu u siebie w domu za swoje pieniądze. Za moje, ma być wszystko jak należy. Lipa mnie nie interesuje.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 09:17
-1
Czy to znaczy , że ten stadion jest tak samo lekkoatletyczny jak szalet na Litewskim przeszklony?
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 08:52
+2
Chciałbym się zapytać czy chociaż jeden z redaktorów kiedykolwiek był na stadionie lekkoatletycznym i wiem o czym pisze? Czy aby na pewno Przegląd Sportowy pisze, że że bloki stoją za blisko ściany i co mają wspólnego Włodarczyk, Fajdek i Małachowski z kołem do pchnięcia kulą. Ponadto czy redaktorzy wiedzą ile dni trwają Mistrzostwa Polski? Stadion pewnie ma trochę niedociągnięć, ale najpierw trzeba zobaczyć o czym się pisze, a nie walić trzy po trzy bo będzie trochę sensacji.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 36 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 70 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 35 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 53 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 421 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.