PŁYWANIE

Ludwika Szynal (AZS UMCS Lublin): Liczę, że niedługo dogonię Alicję Tchórz

ROZMOWA Z Ludwiką Szynal, nową pływaczką AZS UMCS Lublin

Jan Świtkowski i Ludwika Szynal w AZS UMCS Lublin (zdjęcia)

Jan Świtkowski i Ludwika Szynal od czwartku reprezentują barwy AZS UMCS. Oboje do tej pory zdobywali medale dla Skarpy Lublin. Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego Grzegorz Mazurek ogłosił także, jakie imprezy w 2017 roku odbędą się na pływalni Aqua Lublin

Dziewięć medali Konrada Czerniaka na mistrzostwach Hiszpanii

Zamiast występu w mistrzostwach Polski Konrad Czerniak zdecydował się na starty w Hiszpanii. I wrócił bogatszy aż o dziewięć medali, w tym aż osiem złotych

Historyczne medale pływackich sztafet AZS UMCS Lublin

Pięć medali dla województwa lubelskiego wywalczyli nasi zawodnicy podczas Zimowych Mistrzostw Polski. – Na pewno jesteśmy zadowoleni, bo trzeba pamiętać, że w zawodach nie wzięli udziału Konrad Czerniak i Jan Świtkowski – mówi Piotr Kasperek, trener AZS UMCS

MP w pływaniu: Złota niedziela naszych

Ostatni dzień Zimowych Mistrzostw Polski był najbardziej udany dla zawodników z naszego regionu. Udało się wywalczyć dwa złote i jeden brązowy medal. W sumie imprezę w Olsztynie kończymy z dorobkiem pięciu krążków

Mamy dwa medale Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu

W piątek zawodnicy z województwa lubelskiego dwa razy stawali na podium podczas drugiego dnia Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu. Srebro wywalczyła Ludwika Szynal ze Skarpy Lublin, podobnie, jak kobieca sztafeta AZS UMCS Lublin 4 x 200 m stylem dowolnym

Pierwszy dzień pływackich MP: brak medalu naszych i... awaria systemu

W czwartek rozpoczęły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Pierwszego dnia imprezy w Olsztynie naszym zawodnikom nie udało się jednak zdobyć żadnego medalu, choć występów w finałach nie brakowało

Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin): Do Hiszpanii po medale i rekordy

ROZMOWA Z Konradem Czerniakiem, pływakiem AZS UMCS Lublin

Mistrzostwa Polski w pływaniu bez Jana Świtkowskiego i Konrada Czerniaka

W czwartek ruszają Zimowe Mistrzostwa Polski. Zawody zostaną rozegrane w Olsztynie i potrwają do niedzieli. Naszymi faworytami do medali będą głównie: Ludwika Szynal i Julia Adamczyk

Lublin trzeci w rywalizacji pływackich Szkół Mistrzostwa Sportowego

Lublinianie zrobili furorę na basenie w Olsztynie podczas rywalizacji Szkół Mistrzostwa Sportowego. Nasz SMS zajął bardzo dobre trzecie miejsce. Wygrał Szczecin

Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dla Olimpijczyka i Olimpii

Olimpijczyk 23 Lublin, Olimpia Lublin i Huragan Międzyrzec Podlaski to kluby, które zajęły trzy pierwsze miejsca rozegranych w weekend Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego

Pływacka Multi Liga dla Olimpijczyka 23 Lublin

W sobotę na pływalni Aqua Lublin został rozegrany Finał Multi Ligi. Klasyfikację medalową wygrał Olimpijczyk 23. Zawodnicy tego klubu uzbierali aż 20 krążków

Znowu pechowy start Konrada Czerniaka w Grand Prix Polski

W weekend najlepsi zawodnicy w Polsce tym razem zmierzyli się w Poznaniu przy okazji kolejnych zawodów z cyklu Grand Prix Polski. Stawką były także kwalifikacje do mistrzostw świata w kanadyjskim Windsor

Konrad Czerniak zadebiutował w barwach AZS UMCS Lublin

W Łodzi rozegrano kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski. Wydarzeniem był występ Konrada Czerniaka, który wziął udział w tej imprezie po ponad sześciu latach przerwy. A przy okazji zadebiutował w AZS UMCS Lublin

Najważniejsze imprezy pływackie w 2017 roku odbęda się w Aqua Lublin

W 2017 roku Lublin będzie gościł najlepszych pływaków w kraju. I to kilka razy. – Trzeba przyznać, że w naszym mieście zostaną rozegrane praktycznie wszystkie najważniejsze imprezy – wyjaśnia Grzegorz Mazurek, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego

AZS UMCS Lublin wygrał trzecią rundę pływackiej Ligi Open

Zawodnicy AZS UMCS okazali się najlepsi podczas trzeciej rundy pływackiej Ligi Open. Zawody zostały rozegrane w Puławach i uczestniczyły w nich 24 kluby z regionu

Andrzej Świtkowski: W Rio zawiodła cała Europa, nie tylko Polska

ROZMOWA Z Andrzejem Świtkowskim, trenerem reprezentacji Polski i Skarpy Lublin w pływaniu

Spotkaj się z Olimpijczykami w Ogrodzie Saskim

Międzynarodowe Mistrzostwa Lublina i Mistrzostwa Polski Weteranów w chodzie sportowym, poprzedzone zostanie spotkaniem prezydenta miasta ze sportowcami z Lublina – uczestnikami XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016

Czerniak nie popłynął, bo… nie został zgłoszony

Do nieprawdopodobnej sytuacji doszło podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Jeden z polskich kandydatów do medali, były zawodnik Wisły Puławy Konrad Czerniak nie mógł powalczyć o podium na 100 m stylem dowolnym, bo działacze nie dopełnili wszystkich formalności i zawodnika zabrakło na listach startowych

Pech Jana Świtkowskiego, medalu w Rio nie będzie

Pływak Skarpy Lublin Jan Świtkowski wystartował w poniedziałek w eliminacjach na swoim koronnym dystansie - 200 m stylem motylkowym. Niestety nasz zawodnik nie powalczy o medal igrzysk olimpijskich w Rio, bo nie przebrnął przez eliminacje. Zajął 17 miejsce, a żeby awansować zabrakło mu... 0,01 sekundy

Pływacy Olimpijczyka 23 Lublin najlepsi w Zamościu

W Zamościu została rozegrana II runda Drużynowych Mistrzostw Młodzików. W rankingu medalowym najlepsi okazali się zawodnicy Olimpijczyka 23 Lublin

Cztery medale Jana Świtkowskiego na pływackich mistrzostwach Polski

Siedem medali na mistrzostwach Polski w Szczecinie zdobyli w sumie pływacy z naszego regionu. Niestety, nikomu nie udało się wywalczyć minimum na igrzyska olimpijskie. To oznacza, że w Rio de Janeiro zobaczymy jedynie Jana Świtkowskiego.

Jan Świtkowski bez medalu pływackich ME w Londynie

W czwartek wieczorem Jan Świtkowski miał okazję powalczyć o pierwszy dla Polski medal Mistrzostw Europy, które odbywają się w Londynie. Zawodnik Skarpy Lublin wystąpił w finale na 200 m stylem motylkowym. Niestety zmagania zakończył na czwartym miejscu.

Jan Świtkowski awansował do finału ME na 200 m delfinem

W środę do rywalizacji podczas mistrzostw Europy w Londynie wróciła dwójka zawodników Skarpy Lublin: Jan Świtkowski i Ludwika Szynal. Zdecydowanie lepiej spisał się ten pierwszy, który zakwalifikował się do finału na 200 m delfinem

Ruszyły ME w pływaniu. Lublin ma dwóch przedstawicieli

W poniedziałek wystartowały mistrzostwa Europy w Londynie. Tym razem województwo lubelskie reprezentuje dwójka zawodników. Jan Świtkowski i Ludwika Szynal, oboje ze Skarpy Lublin