PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

W Zamościu rozegrano mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów

Dodano: 9 maja 2016, 13:32

Fot. Robert Dołęga<br />
<br />
Trener Robert Dołęga może być dumny ze swojego zawodnika Marcina Izdebskiego
Fot. Robert Dołęga

Trener Robert Dołęga może być dumny ze swojego zawodnika Marcina Izdebskiego

Wystartowało w nich ponad 200 zawodniczek i zawodników do 15 i 17 lat z 41 klubów naszego kraju.

Mistrzami Polski zostali Marcin Izdebski i Bartosz Boncik z Orląt Łuków, Piotr Mielniczuk z Unii Hrubieszów, Marcin Wyskiel z Agrosu Zamość i Maciej Cios ze Znicz Biłgoraj. W rywalizacji kobiet tytuły mistrzowskie wywalczyły dwie reprezentantki Unii Hrubieszów Natalia Bobrowska i Karolina Czajka.

Łukowianie Marcin Izdebski i Bartosz Boncik zapewnili sobie również udział w mistrzostwach Europy juniorów, które we wrześniu odbędą się w Nowym Tomyślu.

Sztangiści i sztangistki z woj. lubelskiego zdobyli w sumie 29 medalowych krążków. Taki dorobek dał naszemu województwu zwycięstwo w klasyfikacji.

Złotymi medalami z okazji 70-lecia LZS odznaczeni zostali trenerzy: Orląt Łuków Robert Dołęga, POM Iskry Piotrowice Antoni Kawałek, Unii Hrubieszów Leszek Tarnawski oraz prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów Zdzisław Żołopa.

Medaliści mistrzostw Polski LZS z województwa lubelskiego:

Młodzicy do 15 lat: kat. 45 kg: 3. Kacper Bogusz (GCK Kobylany) – 95 kg w dwuboju (42 kg w rwaniu + 52 kg w podrzucie), 185,7 pkt według Sinclair’a * kat. 50 kg: 1. Piotr Mielniczuk (Unia Hrubieszów) – 130 kg (56 + 74), 224.3 * kat. 56 kg: 1. Marcin Wyskiel (Agros Zamość) – 146 kg (63 + 83), 234,9 * kat. 69 kg: 1. Bartosz Boncik (Orlęta Łuków) – 209 kg (92 + 117), 290,7; 3. Michał Kościuk (Unia) –176 kg (75 + 101), 238,5 * kat. 85 kg: 1. Maciej Cios (Znicz Biłgoraj) –186 kg (82 + 1004), 229,2 * kat. 85+ kg: 2. Szymon Trytek (Agros) – 190 kg (85 + 105), 216,8.

Juniorzy do 17 lat: kat. 56 kg: 2. Krystian Ślifierz (Unia) – 163 kg (72 + 91), 255,1; 3. Krystian Gaca (Agros) – 159 kg (70 + 89), 251,4 * kat. 77 kg: 2. Łukasz Boncik (Orlęta) – 286 kg (123 + 145), 340,3; 3. Karol Juchimiuk (MULKS Zirve Terespol) – 240 kg (105 + 135), 304,5 * kat. 94 kg: 1. Marcin Izdebski (Orlęta) – 303 kg (140 + 163), 345,7; 2. Patryk Dziuba (GULKS Niemce) – 234 kg (111 + 132), 287,8 * kat. 105 kg: 2. Kacper Kość (Znicz) – 261 kg (115 + 146), 297,6; 3. Damian Bagijew (Niemce) – 188 kg (85 + 103), 213,7 * kat. 105+ kg: 3. Bartłomiej Bajora (Orlęta) – 211 kg (99 + 112), 214,5.

Młodziczki do 15 lat: kat. 48 kg: 2. Wiktoria Litwin (Unia) – 95 kg (42 + 53), 155,7 * kat. 53 kg: 3. Patrycja Powroźnik (Niemce) – 110 kg (52 + 58), 168,8 * kat. 58 kg: 2. Agnieszka Chomiuk (Terespol) – 100 kg (45 + 55), 149,9; 3. Julia Popis (Kobylany) – 94 kg (43 + 51), 133,4 * kat. 69 kg: 2. Agnieszka Rak (Znicz) –123 kg (55 + 68), 154,3 * kat. 69+ kg: 3. Julia Janiak (Unia) – 125 kg (58 + 67), 149,7.

Juniorki do 17 lat: kat. 48 kg: 1. Natalia Bobrowska (Unia) – 107 kg (47 + 60), 176,7; 2. Paulina Pańko (Unia) –99 kg (43 + 56), 162,6 * kat. 53 kg: 3. Klaudia Luterek (Agros) – 126 kg (58 + 68), 192,1 * kat. 58 kg: 1. Karolina Czajka (Unia) – 137 kg (60 + 77), 196,1; 3. Klaudia Witkowska (Unia) – 125 kg (58 + 67), 181,6 * kat. 63 kg: 3. Katarzyna Rak (Znicz) –126 kg (57 + 69), 173,5 * kat. 69 kg: 2. Anna Chomiuk (Terespol) – 148 kg (68 + 80), 191,9.

Klasyfikacja klubów (na 41 startujących): 1. Unia Hrubieszów, 5. Agros Zamość, 6. Orlęta Łuków, 7. Znicz Biłgoraj, 9. GCK Kobylany, 12. GULKS Niemce, 15. MULKS Zirve Terespol, 35. POM-Iskra Piotrowice, 38. Olimp Mircze, 41. LUKS Chełm.

Klasyfikacja województw (na 11 startujących województw): 1. Lubelskie – 353 pkt; 2. Łódzkie – 162; 3. Mazowieckie – 136.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 maja 2016 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo! Może Pan Marszałek doceni sukcesy tej dyscypliny w naszym województwie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!