Brąz przyjechał do Lublina, Budowlani na podium mistrzostw Polski

Dodano: 19 lipca 2015, 20:09
Autor: (grom)

<br />
Budowlani Lublin – brązowi medaliści mistrzostw Polski kadetów

Po wygranej ze Spartą Jarocin 35:7 lublinianie stanęli na najniższym stopniu podium MP rozgrywanych w ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

– To duży sukces naszego zespołu. Brązowy medal to efekt pracy kilku lat z tą grupą wiekową – mówi szkoleniowiec kadetów i jednocześnie prezes lubelskiego klubu Jacek Zalejarz.

Finały rozgrywane były od środy do niedzieli. W meczach grupowych Budowlani Lublin pokonali Budowlanych Łódź 17:10, Orkana Sochaczew 15:7 i przegrali z Lechią Gdańsk 20:24. Porażka z gdańszczanami sprawiła, że zespół trenera Zalejarza zajął trzecie miejsce przed fazą finałową i mógł walczyć co najwyżej o brązowy medal mistrzostw.

– Tak jest skonstruowany system finałów i nic na to nie poradzimy. Małe punkty decydowały, że to łodzianie, których pokonaliśmy, a nie my, zajęli drugie miejsce i awansowali do ścisłego finału – tłumaczy trener.

Lublinianie jechali do Łodzi jako mistrzowie Polski w Rugby 7. W niedzielę znowu stanęli na podium. – Brązowy medal potwierdza dobrą pracę, którą prowadzimy z zespołem, co przełożył się także na złoto w siódemkach. Tylko trzecie miejsce jest też pewnym niedosytem. Przez najbliższy rok będziemy mieli co robić, aby w kolejnych mistrzostwach wywalczyć medal z bardziej cennego kruszcu – zapowiada Zalejarz.

Zawodnicy Budowlanych mają także dodatkowe powody do zadowolenia. Lublinianin Wojciech Brzezicki wybrany został najlepszym zawodnikiem ataku. Z kolei Jakub Kamiński uznany został najlepszym zawodnikiem młodszego rocznika kadeta.

Mecz o 3 miejsce

Budowlani Lublin – Sparta Jarocin 35:7 (24:7)

Punkty dla Budowlanych: Wojciech Brzezicki 15, Jakub Kamiński 10, Bartłomiej Daszczyk 5, Michał Musur 5.

Punkty dla Sparty: Kacper Dębiński 5, Kacper Włodarek 2.

Mecze grupowe Budowlanych Lublin

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 20:24

Punkty dla Budowlanych: Michał Musur 10, Wojciech Brzezicki 5, Kacper Wiśniewski 5.

Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 15:7

Punkty dla Budowlanych: Stanisław Kasprzak 10, Wojciech Brzezicki 3, Konrad Posłajko 2.

Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 10:17

Punkty dla Budowlanych Lublin: Jakub Kamiński 10, Łukasz Mańko-Musiał 5, Wojciech Brzezicki 2.

Wyniki pozostałych meczów: Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 21:14 * Sparta Jarocin – Arka Gdynia 19:14.

Finał

Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź 6:0 (3:0)

Mecz o 5 miejsce

Orkan Sochaczew – Arka Gdynia 27:10 (15:7)

Klasyfikacja końcowa MP kadetów

1. Lechia Gdańsk, 2. Budowlani Łódź, 3. Budowlani Lublin, 4. Sparta Jarocin, 5. Orkan Sochaczew, 6. Arka Gdynia.

Pojadą do Opalenicy

Zawodnicy Budowlanych Stanisław Niedźwiecki i Grzegorz Szczepański otrzymali powołanie na letni obóz reprezentacji narodowej. Kadrowicze, prowadzeni przez Marka Płonkę, przebywać będą w Opalenicy od 9 do 14 sierpnia. W szerokiej kadrze znalazło się aż 50 rugbystów.