Budowlani Lublin przegrali trzeci mecz w sezonie

Dodano: 21 września 2015, 18:57
Autor: grom

DW
DW

Dla gospodarzy była to już kolejna nieudana potyczka. Tym razem podopieczni trenera Sebastiana Berestka ulegli na swoim terenie Rugby Ruda Śląska 19:20.

Pierwsza połowa nie wskazywała jednak na tak słaby finisz. Tym bardziej, że zespołem dominującym byli gospodarze. Po 40 minutach lubelska piętnastka prowadziła 13:3. Budowlani byli górą w formacji młyna, dobrze wprowadzali piłkę do gry przy wrzutach z autu.

Byli jednak bardzo nieskuteczni. Gdyby ten element został poprawiony po przerwie, to pewnie końcowy wynik byłby korzystny. A tak, trzy minuty przed końcowym gwizdkiem przyjezdni skorzystali z błędu technicznego lublinian i wykonali przyłożenie dające końcowe zwycięstwo 20:19.

Budowlani Lublin – Rugby Ruda Śląska 19:20 (13:3)

Punkty dla Budowlanych: Maciej Grabowski 9, Adam Bobruk 5, Arkadiusz Gospodarek 5.

Punkty Rudy Ś.: Krzysztof Płusa 10, Artur Stankiewicz 5, Dominik Bryński 5.

Budowlani: Wiecaszek, Bobruk, Kelberashvili, B. Jasiński, Niedziółka, Siwiec, Kowalski, K. Zając, Lubisz, Grabowski, M. Zając, Mazur, Łukaszek, Gospodarek (P. Jasiński), Rachwał.

Pozostałe wyniki trzeciej kolejki: Legia Warszawa – Juvenia Kraków 15:24 (12:5) * KS Budowlani Łódź – Czarni Pruszcz Gdański 15:53 (3:24).