RUGBY

Prezes Budowlanych: Doceniono naszą pracę

Dodano: 22 lipca 2015, 07:42

Największym sukcesem jest organizacja meczu Polski z Ukrainą, fot. Maciej Kaczanowski<br />
<br />
Największym sukcesem jest organizacja meczu Polski z Ukrainą, fot. Maciej Kaczanowski

ROZMOWA z Jackiem Zalejarzem, prezesem klubu rugby Budowlani Lublin

Start Budowlanych w mistrzostwach Polski kadetów był ostatnim akordem sezonu 2014/2015. Podsumujmy dorobek minionych rozgrywek.

– Zacznijmy od seniorów. Cel minimum, czyli gra w finale o awans do ekstraligi został osiągnięty. Nie udało nam się wygrać rywalizacji ze Skrą Warszawa, ale musimy pamiętać, że złożyło się na to kilka czynników. Przede wszystkim kontuzje i spowodowane innymi przyczynami nieobecności zawodników. Gracze nie mogli uzyskać urlopu na mecze, czy nawet musieli wyjechać za granicę za poszukiwaniem pracy. Niestety, rugby to w dalszym ciągu sport amatorski. Dlatego znacznie lepiej radzą sobie kluby na Wybrzeżu: Arka Gdynia, Lechia Gdańsk i Ogniwo Sopot, na terenie, gdzie są większe szanse znalezienia pracy. Pod tym względem Lublin przegrywa z innymi dużymi miastami naszego kraju.

Byliśmy też blisko podium w siedmioosobowej odmianie rugby podczas finałów w Gnieźnie. Czwarte miejsce nie jest złym wynikiem. Więcej powodów do radości mieliśmy w kategorii kadetów. Zostaliśmy mistrzami Polski w Rugby 7 oraz zdobyliśmy brązowy medal w rugby tradycyjnym (15-osobowym). Juniorom wprawdzie nie udało się awansować do finałów, ale i tak praca z tą grupą wiekową będzie procentować w drużynie seniorskiej. Młodzież jest bezpośrednim zapleczem. Jesteśmy klubem, który bazuje na wychowankach i to szkolenie młodych zawodników przekłada się później na pracę pierwszej drużyny. Miernikiem efektów klubu są reprezentanci. A tych, w poszczególnych grupach wiekowych, mamy w kadrze Polski. Największym sukcesem jest organizacja meczu Polski z Ukrainą, który odbył się na początku maja na Arenie Lublin. Polski Związek Rugby docenił naszą pracę.

W tym sezonie spotkania ligowe rozgrywaliście już w nowym miejscu – bocznym boisku Areny Lublin. To dobre rozwiązanie?

– Mieliśmy możliwość gry na nowoczesnym obiekcie. Zmianę oceniamy wyłącznie w kategorii promocji i rozwoju klubu, rugby. Również w nowym sezonie będziemy korzystali z tego boiska.

Docelowo ma być dla was wybudowane nowe boisko, tylko do rugby, przy ul. Magnoliowej. Na jakim etapie są prace?

– Ostatnio, po konsultacjach z wykonawcą, Urzędem Miasta Lublin i klubem, naniesione zostały na projekt pewne zmiany. Chodzi o nowoczesny system nawadniania, którego wcześniej nie było. W planach wrześniowych było posianie trawy, które raczej przesunie się w czasie. Przypuszczam, że wiosną przyszłego roku już powinniśmy korzystać z nowego boiska.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!