TENIS STOŁOWY

Sylwia Pawlak brązową medalistką mistrzostw Polski

Dodano: 18 kwietnia 2016, 17:24
Autor: (lukisz)

Zawodniczka AZS UMCS Optima Lublin Sylwia Pawlak w parze z Martyną Dziadkowiec wywalczyła podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Zawody zostały rozegrane w Brzegu Dolnym

Zawodniczka AZS UMCS Optima Lublin w parze z Martyną Dziadkowiec wywalczyła podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Zawody zostały rozegrane w Brzegu Dolnym

Indywidualnie lublinianka uplasowała się na miejscach 5-8. Najpierw pokonała Andżelikę Maciąg 4:1 (8,-8,9,10,7), a później takim samym rezultatem zakończyła pojedynek z Martą Lis (11,7,8,-7,11). Niestety w walce o wejście do strefy medalowej musiała uznać wyższość Aleksandr Falarz. Tenisistka Bronowianki Kraków pokonała rywalkę 4:0. Tym samym przedstawicielka AZS UMCS Optima nie powtórzyła wyniku sprzed roku, kiedy na MMP zdobyła srebrny krążek. W grze podwójnej Pawlak i Dziadkowiec (przed rokiem klub z Lublina, obecnie LUKS Chełmno) były nawet blisko finału. Niestety w decydującym secie przegrały na przewagi 12:14 i musiały się pogodzić z trzecim miejscem.

W rywalizacji mężczyzn najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z województwa lubelskiego okazał się Łukasz Jarocki z Piaskovii Piaski, który zakończył zmagania na pozycjach 17-24. Lepiej tenisistka Piaskovii spisał się także w grze podwójnej. W parze z Michałem Galasem (AZS PWSZ Nysa) panowie zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. W grze mieszanej Natalia Cięszczyk (Arka Ryki) razem z Grzegorzem Tomoniem (KTS Kraścienka Wyżne) znaleźli się w gronie zawodników, którzy zmagania zakończyli na lokatach 17-32.