IV liga piłkarska. Chełmianka lepsza od Stali, Górnik gromi w Piotrowicach

Dodano: 27 sierpnia 2016, 21:15
Autor: bs

W sobotę rozegrano trzy spotkania piłkarskiej IV ligi. W meczu na szczycie Chełmianka okazała się lepsza od Stali Kraśnik, a ostre strzelanie urządziły sobie rezerwy Górnika Łęczna, które wygrały w Piotrowicach z tamtejszym POM-em pięcioma bramkami.

Hitem piątej serii spotkań była potyczka w Kraśniku, gdzie tamtejsza Stal podejmowała Chełmiankę. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla zespołu trenera Artura Bożyka.

Już w 4 minucie na prowadzenie gości wyprowadził Szymon Jodłowski. Stal po utracie gola dążyła do wyrównania i na pięć minut przed przerwą doprowadziła do remisu za sprawą Arkadiusza Maja. Po zmianie stron ponownie jednak zaatakowali goście. W 52. minucie drugiego gola dla Chełmianki zdobył Damian Koprucha i jak się potem okazało zapewnił piłkarzom z Chełma zwycięstwo.

Zespół trenera Bożyka dzięki wygranej w Kraśniku awansował na pozycję lidera i obok Hetmana Zamość (który zagra swój mecz w niedzielę) może poszczycić się mianem niepokonanej drużyny.

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2 (1:1)

Bramki: Maj(40) – Jodłowski (4), Koprucha (52)

Górnik gromi w Piotrowicach

Aż sześć bramek zaaplikowali drużynie POM Piotrowice zawodnicy rezerw Górnika Łęczna. Zespół trenera Jacka Fiedenia dyktował warunki od samego początku spotkania i w imponującym stylu dopisał do swojego konta komplet punktów. Łupem bramkowym podzielili się Tytus Kyryluk i Kamil Poźniak, którzy zdobyli po dwie bramki), a po jednym trafieniu zanotowali Jakub Olszewski i Piotr Okuniewicz. Honorową bramkę dla gospodarzy w doliczonym czasie gry zdobył Grzegorz Fularski.

W trzecim sobotnim meczu Lublinianka zremisowała na wyjeździe z Lutnią Piszczac 0:0.

POM Piotrowice – Górnik II Łęczna 1:6 (0:2)

Bramki: Fularski(90) – Kyryluk(20, 71,) Poźniak(35 – z karnego, 88) Olszewski(60), Okuniewicz(69)

Gość (29 sierpnia 2016 o 10:33) 0