JKS Jarosław – Avia Świdnik 2:2. Obronili szóste miejsce

Dodano: 4 czerwca 2016, 19:39

Piłkarze Avii nie zawiedli w sobotę. W meczu o szóste miejsce, który bez względu na wyniki w innych rozgrywkach na pewno da utrzymanie w III lidze zremisowali z JKS Jarosław 2:2. W efekcie, obronili zajmowaną pozycję i tym razem mogli się naprawdę napić szampana.

W minionej serii gier po wygranej z Izolatorem żółto-niebiescy już na boisku świętowali utrzymanie z szampanami w dłoni. Niestety przykrą niespodziankę sprawiła Stal Stalowa Wola, która po kolejnej porażce mogła jeszcze spaść z ligi.

Dlatego sobotni mecz w Jarosławiu okazał się bardzo ważny. Lepiej rozpoczęli go gracze Jacka Ziarkowskiego. W 22 minucie po trafieniu Adama Nowaka goście prowadzili 1:0. Niestety z prowadzenia cieszyli się dosłownie chwilę. Kilkadziesiąt sekund później z rzutu karnego wyrównał Bartłomiej Raba. W drugiej połowie długo utrzymywał się korzystny dla Avii remis. Niestety w 63 minucie Bartłomiej Gliniak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, także po strzale z jedenastu metrów. Świdniczanie walczyli jednak do końca i bohaterem został Patryk Grzegorczyk, który w końcówce trafił na 2:2.

Z przytupem z III ligą pożegnały się Chełmianka i Tomasovia. Biało-zieloni pokonali Wólczankę 4:1. Z kolei piłkarze Jacka Paszkiewicza pokonali wyżej notowaną Polonię Przemyśl 3:1, a wszystkie gole dla gospodarzy zapisał na swoim koncie Krzysztof Zawiślak. Porażkę w Krośnie poniósł za to Lewart Lubartów (0:2).

SOBOTNIE WYNIKI

JKS 1909 Jarosław – Avia Świdnik 2:2 (Raba 23-z karnego, Gliniak 63-z karnego – Nowak 22, Grzegorczyk 82)

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Polonia Przemyśl 3:1 (Zawiślak 1, 39, 59 – Jaroch 47)

Chełmianka Chełm – Wólczanka Wólka Pełkińska 4:1 (Tomalski 57, Koprucha 63, Pritulak 64, Poczwardowski 80 – Misiło 82)

Stal Rzeszów – Orzeł Przeworsk 4:1 (Prędota 25, 49, 90, Zieliński 28 – Czyrny 84)

Karpaty Krosno – Lewart Lubartów 2:0 (Pałys-Rydzik 84, Kaliniec 90)

Sokół Sieniawa – Piast Tuczempy 0:0

(11) komentarzy

Gość (6 czerwca 2016 o 08:01) 0
Ten poldi to gość który chodzi na mecze i nawet wita się z zawodnikami ( bo ma tam cząstkę siebie ) . Strasznie nawiedzony gość. Pozdrowienia
Gość (5 czerwca 2016 o 19:42) 0
Jakiego miliona dowiedz się konkretnie prawie 4 miliony na Motor tylko w tym sezonie,Urząd miasta i sponsorzy.I nie wiem czy się udać awansować do II ligi.Wstyd że 340 tys miasto ma III ligę tak jak 44 tys miasto Świdnik.
Gość (5 czerwca 2016 o 18:21) 0
Chciałem zauważyć ze niejaki poldi który złowrozył Avii przez cały sezon jakoś dziwnie ucichl
Gość (5 czerwca 2016 o 17:50) 0
Lublin 340 tys. mieszkańców i dają miliona. Świdnik 40 tys. i dają pół bańki czy widać różnicę?????. Na mecze Motoru przychodzą tysiące na Awię setki czy widać różnicę???? PS. Gminno - Powiatowe..... to ile daje powiat?
Lubliniak
Lubliniak (5 czerwca 2016 o 11:17) 0
Brawo Avia jesteście najwaleczniejsza drużyna Lubelszczyzny pokazaliscie charakter i to co najważniejsze w piłce nożnej wolę walki. Takie mecze jak z Chełmianka Motorem czy Stała Rzeszów przejdą do historii klubu i serc kibiców. Ale nadchodzi czas by walczyć o wyższe cele. Za wszelką cenę należy zatrzymać chłopaków którzy są trzonem zespolu i oczywiście trenera Pana Ziarkowskiego. Uzupełnić skład piłkarzami związanymi z Lubelszczyzna i dalej do przodu. Zawsze z wami na dobre i złe kibic z Lublina.