Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

11 marca 2016 r.
22:43

Julia Adamczyk mistrzynią Polski juniorek w pływaniu

0 11 A A
Julia Adamczyk zdobyła w piątek złoty medal<br />
FOT. Paweł Markiewicz/AZS UMCS
Julia Adamczyk zdobyła w piątek złoty medal
FOT. Paweł Markiewicz/AZS UMCS

W piątek na basenie Aqua Lublin wystartowały Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów dla 17 i 18-latków. Pierwszego dnia imprezy zawodnicy z województwa lubelskiego wywalczyli trzy medale.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Świetnie spisała się zwłaszcza Julia Adamczyk, która zdobyła złoto na 400 m stylem zmiennym osiągając czas 4:43,58. Po 150 metrach zawodniczka AZS UMCS Lublin była trzecia, ale systematycznie przyśpieszała i do mety dotarła jako pierwsza. Na podium znalazły się jeszcze Paulina Piechota (4:44,11) i Dominika Janiszewska, która już wyraźnie odstawała od dwóch najlepszych pływaczek (4.47,36).

Wicemistrzynią Polski na 200 m stylem grzbietowym została z kolei Gabriela Bernat. 17-latka ze Skarpy Lublin osiągnęła wynik 2:09,88, ale przegrała walkę o złoto z Agatą Naskręt niemal o 1,5 sekundy.

Trzecia lokata w piątkowych zmaganiach przypadła za to jej klubowej koleżance Wiktorii Czarneckiej. Ta zdobyła brąz na 100 m stylem motylkowym z rezultatem 1:01,55. Kolejny z przedstawicieli Skarpy Dominik Niedziałek musiał się na razie zadowolić czwartą pozycją na 200 m stylem grzbietowym (1:58,09).

Impreza na basenie Aqua Lublin będzie trwała do niedzieli. W sobotę sesja poranna zaczyna się o 9, a wieczorna o 17. W niedzielę zawodników będzie można dopingowac od 9 i 16.

 

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 23:35

W USA pływanie kwitnie na uczelniach i wszyscy tam chcą iść, a w Polsce AZS niektórym przeszkadza. Klubu Akademickie nie są od tego by szkolić zawodników na poziomie przedszkolaka tylko by pozyskiwać ich na uczelnię, przecież to takie proste. We wspomnianych Stanach Zjednoczonych na uczelniach przecież też nie pływają wychowankowie, tylko ludzie zassani z całego świata, tam wszyscy się cieszą, a w Polsce same kłopoty. :P Zgadzam się, że na UMCSie nie ma wychowanków w pływaniu. Ale jest genialny trener, który wychował tych sportowców, więc faktycznie może zamiast gadać o Klubach docenimy szkoleniowca?

W USA pływanie kwitnie na uczelniach i wszyscy tam chcą iść, a w Polsce AZS niektórym przeszkadza. Klubu Akademickie nie są od tego by szkolić zawodników na poziomie przedszkolaka tylko by pozyskiwać ich na uczelnię, przecież to takie proste. We wspomnianych Stanach Zjednoczonych na uczelniach przecież też nie pływają wychowankowie, tylko ludzie zassani z całego świata, tam wszyscy się cieszą, a w Polsce same kłopoty. :P Zgadzam się, że na UMCSie nie ma wychowanków w pływaniu. Ale jest genialny trener, który wychował tych sportowców, więc... rozwiń

Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 21:56
Proponuję nie czytać komentarzy, zwłaszcza hejterów, które nie są podpisane z imienia i nazwiska. :) Dobrej nocy!
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 19:28
Nie tędy droga. Oczernianie jeszcze nigdy nie wyszło na dobre.. oczerniajacym. Karma wraca i wróci też tym razem do ciebie.
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 18:23
Kinga Piedel wychowanka azs umcs? Chyba nie!!! A gdzie tak jest napisane? Gdzie się azs tym chwalił?
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 18:15
AZS UMCS bardzo lubi podpinać się pod cudze sukcesy. Julki nie wyszkolił AZS UMCS, nie nauczył jej wszystkiego i powiedzmy to sobie jasno. Tak samo jak nie wyszkolił Kingi Piędel, a wszem i wobec ogłasza, że to ich wychowanka, kiedy dziewczyna wszystkiego nauczyła się w Nowym Targu.
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 13:10
Odpowiedź dla znawcy sportu i krytyka AZS UMCS. Pierwszą część wypowiedzi pominę po nie mam zwyczaju komentować insynuacji i mowy nienawiści. Przypomnę że do lat 90 mieliśmy w Polsce tradycje działania klubów wielosekcyjnych z fantastycznymi wynikami. Szczyciliśmy się medalami igrzysk olimpijskich i imprez międzynarodowych. Do dnia dzisiejszego ostały się nieliczne takie kluby, a i wyniki na arenach światowych są słabsze. Tą tradycję w chwili obecnej kontynuują głównie kluby akademickie np. AZS AWF Katowice (sporty zimowe, J. Kowalczyk, biatlonistki, ale i pływanie - K. Czerniak, lekka atletyka), AZS AWF Warszawa, AZS Poznań i wojskowe (Śląsk Wrocław, Zawisza Bydgoszcz). Rozumiem, że to źle że mamy w Lublinie jedyny klub wielosekcyjny z sukcesami, czyli AZS UMCS?? Trend (ogólnopolski) przejścia zawodników do dużych klubów jest widoczny. Nie ma co się im dziwić. Każdy chcę wybrać klub, który zapewni mu profesjonalny trening, organizację i promocję. W pływaniu polecam przykłady P. Barzyckiej (przed IO w Atenach do AZS AWF Warszawa) i K. Czerniaka (z Puław do AZS AWF Katowice). Rozumiem, że jak zawodnik odchodzi do innego miasta to jest ok, ale jak idzie do innego klubu z Lublina to już jest problem i zaczyna się szukanie "dziury w całym"?
Odpowiedź dla znawcy sportu i krytyka AZS UMCS. Pierwszą część wypowiedzi pominę po nie mam zwyczaju komentować insynuacji i mowy nienawiści. Przypomnę że do lat 90 mieliśmy w Polsce tradycje działania klubów wielosekcyjnych z fantastycznymi wynikami. Szczyciliśmy się medalami igrzysk olimpijskich i imprez międzynarodowych. Do dnia dzisiejszego ostały się nieliczne takie kluby, a i wyniki na arenach światowych są słabsze. Tą tradycję w chwili obecnej kontynuują głównie kluby akademickie np. AZS AWF Katowice (sporty zimowe, J. Kowalczyk, biat... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 09:17
Widać coniektorym żal d* ściska że komuś się udaje. Ale taka już natura ludzka. A dlaczego w nim nie występuje?
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 06:14
Brawo Julka - i zapraszamy dziennikarzy częściej na zawody w AQUA Lublin - w sobotę Julka zdobyła kolejny złoty medal a w gazecie ani widu, ani słychu. Wstyd.
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 19:00
Sekcja pływacka AZS UMCS.. bardzo ciekawe.. zapewne Michałowski stwierdził: ma być pływanie, więc przydupaski z AZS-u podkuliły ogony i poleciały zakładać sekcję. Niestety nie mając z kogo jej stworzyć, podbierają utalentowane zawodniczki innym klubom. Bardzo interesujące, że Adamczyk podczas grudniowych mistrzostw seniorów i młodzieżowców (także na Aqua Lublin) reprezentowała inny klub. Dlaczego? Bo AZS UMCS ze swoimi wielkimi tradycjami nie miał jeszcze wówczas sekcji pływackiej. Weźcie się zajmijcie koszykówką
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 13:18
Brawo Julka!! Brawo azs!!
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 23:35

W USA pływanie kwitnie na uczelniach i wszyscy tam chcą iść, a w Polsce AZS niektórym przeszkadza. Klubu Akademickie nie są od tego by szkolić zawodników na poziomie przedszkolaka tylko by pozyskiwać ich na uczelnię, przecież to takie proste. We wspomnianych Stanach Zjednoczonych na uczelniach przecież też nie pływają wychowankowie, tylko ludzie zassani z całego świata, tam wszyscy się cieszą, a w Polsce same kłopoty. :P Zgadzam się, że na UMCSie nie ma wychowanków w pływaniu. Ale jest genialny trener, który wychował tych sportowców, więc faktycznie może zamiast gadać o Klubach docenimy szkoleniowca?

W USA pływanie kwitnie na uczelniach i wszyscy tam chcą iść, a w Polsce AZS niektórym przeszkadza. Klubu Akademickie nie są od tego by szkolić zawodników na poziomie przedszkolaka tylko by pozyskiwać ich na uczelnię, przecież to takie proste. We wspomnianych Stanach Zjednoczonych na uczelniach przecież też nie pływają wychowankowie, tylko ludzie zassani z całego świata, tam wszyscy się cieszą, a w Polsce same kłopoty. :P Zgadzam się, że na UMCSie nie ma wychowanków w pływaniu. Ale jest genialny trener, który wychował tych sportowców, więc... rozwiń

Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 21:56
Proponuję nie czytać komentarzy, zwłaszcza hejterów, które nie są podpisane z imienia i nazwiska. :) Dobrej nocy!
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 19:28
Nie tędy droga. Oczernianie jeszcze nigdy nie wyszło na dobre.. oczerniajacym. Karma wraca i wróci też tym razem do ciebie.
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 18:23
Kinga Piedel wychowanka azs umcs? Chyba nie!!! A gdzie tak jest napisane? Gdzie się azs tym chwalił?
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 18:15
AZS UMCS bardzo lubi podpinać się pod cudze sukcesy. Julki nie wyszkolił AZS UMCS, nie nauczył jej wszystkiego i powiedzmy to sobie jasno. Tak samo jak nie wyszkolił Kingi Piędel, a wszem i wobec ogłasza, że to ich wychowanka, kiedy dziewczyna wszystkiego nauczyła się w Nowym Targu.
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 13:10
Odpowiedź dla znawcy sportu i krytyka AZS UMCS. Pierwszą część wypowiedzi pominę po nie mam zwyczaju komentować insynuacji i mowy nienawiści. Przypomnę że do lat 90 mieliśmy w Polsce tradycje działania klubów wielosekcyjnych z fantastycznymi wynikami. Szczyciliśmy się medalami igrzysk olimpijskich i imprez międzynarodowych. Do dnia dzisiejszego ostały się nieliczne takie kluby, a i wyniki na arenach światowych są słabsze. Tą tradycję w chwili obecnej kontynuują głównie kluby akademickie np. AZS AWF Katowice (sporty zimowe, J. Kowalczyk, biatlonistki, ale i pływanie - K. Czerniak, lekka atletyka), AZS AWF Warszawa, AZS Poznań i wojskowe (Śląsk Wrocław, Zawisza Bydgoszcz). Rozumiem, że to źle że mamy w Lublinie jedyny klub wielosekcyjny z sukcesami, czyli AZS UMCS?? Trend (ogólnopolski) przejścia zawodników do dużych klubów jest widoczny. Nie ma co się im dziwić. Każdy chcę wybrać klub, który zapewni mu profesjonalny trening, organizację i promocję. W pływaniu polecam przykłady P. Barzyckiej (przed IO w Atenach do AZS AWF Warszawa) i K. Czerniaka (z Puław do AZS AWF Katowice). Rozumiem, że jak zawodnik odchodzi do innego miasta to jest ok, ale jak idzie do innego klubu z Lublina to już jest problem i zaczyna się szukanie "dziury w całym"?
Odpowiedź dla znawcy sportu i krytyka AZS UMCS. Pierwszą część wypowiedzi pominę po nie mam zwyczaju komentować insynuacji i mowy nienawiści. Przypomnę że do lat 90 mieliśmy w Polsce tradycje działania klubów wielosekcyjnych z fantastycznymi wynikami. Szczyciliśmy się medalami igrzysk olimpijskich i imprez międzynarodowych. Do dnia dzisiejszego ostały się nieliczne takie kluby, a i wyniki na arenach światowych są słabsze. Tą tradycję w chwili obecnej kontynuują głównie kluby akademickie np. AZS AWF Katowice (sporty zimowe, J. Kowalczyk, biat... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 09:17
Widać coniektorym żal d* ściska że komuś się udaje. Ale taka już natura ludzka. A dlaczego w nim nie występuje?
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 06:14
Brawo Julka - i zapraszamy dziennikarzy częściej na zawody w AQUA Lublin - w sobotę Julka zdobyła kolejny złoty medal a w gazecie ani widu, ani słychu. Wstyd.
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 19:00
Sekcja pływacka AZS UMCS.. bardzo ciekawe.. zapewne Michałowski stwierdził: ma być pływanie, więc przydupaski z AZS-u podkuliły ogony i poleciały zakładać sekcję. Niestety nie mając z kogo jej stworzyć, podbierają utalentowane zawodniczki innym klubom. Bardzo interesujące, że Adamczyk podczas grudniowych mistrzostw seniorów i młodzieżowców (także na Aqua Lublin) reprezentowała inny klub. Dlaczego? Bo AZS UMCS ze swoimi wielkimi tradycjami nie miał jeszcze wówczas sekcji pływackiej. Weźcie się zajmijcie koszykówką
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 13:18
Brawo Julka!! Brawo azs!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 1

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 9 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 17:13 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 17:13 [RELACJA NA ŻYWO] 3 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 3 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 20 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42