AZS UMCS Lublin – KS JAS FBG Sosnowiec 53:57

Dodano: 2 grudnia 2012, 20:08

Paulina Dąbkowska (z piłką) była najskuteczniejszą zawodniczką AZS UMCS Lublin w sobotnim meczu (JAC

AZS UMCS Lublin niespodziewanie przegrał u siebie z przeciętnym KS JAS FBG Sosnowiec 53:57. Zadecydowała czwarta kwarta.

– Wiemy jak z nimi wygrać, ale nie można powiedzieć, że czeka nas łatwe spotkanie. Żeby wywalczyć dwa punkty musimy od początku dyktować warunki gry i twardo się ich trzymać. Nie może być tak, jak w Sosnowcu, gdy dopiero w drugiej połowie zaczęłyśmy gonić wynik – powiedziała przed sobotnim spotkaniem rozgrywająca lubelskiej ekipy Katarzyna Trzeciak.

Młoda zawodniczka i jej koleżanki tylko w części zrealizowały założenia taktyczne. Rozpoczęły nieźle, bo po pierwszej kwarcie prowadziły 16:12. W trakcie dwóch kolejnych minimalnie podwyższyły jeszcze prowadzenie, ale w ostatniej części meczu nadszedł niespodziewany kryzys.

Podopieczne Sławomira Depty straciły animusz i ich ataki nie były już tak niebezpieczne dla rywalek. Przyjezdne zwietrzyły szansę, przeprowadziły kilka udanych akcji, zdobywając jedenaście punktów z rzędu i dość szybko odrobiły straty. Chwilę później wyszły na prowadzenie, którego dzięki konsekwencji w defensywie nie oddały do końca.

AZS UMCS Lublin – KS JAS FBG Sosnowiec 53:57 (16:12, 11:11, 16:15, 10:19)

Lublin: Dąbkowska 14, Cybulak 13, Szczęśniak 10, Trzeciak 9, Hajduk 5, Smoleń 2, Kasprzyk, Buczak, Goźdź.

Sosnowiec: Jaworska 10, Kaczor 10, Szelwicka 10, Deko 9, Kosałka 8, Łodygowska 6, Kosczielny 4, Biernacka.

Pozostałe wyniki: AZS Uniwersytet Warszawski – SMS PZKosz Łomianki 75:81 * TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – ITS Ślęza Wrocław 62:52 (15:10, 22:11, 17:14, 8:17) * MKK Siedlce – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 88:61 (23:18, 22:10, 14:18, 29:15)

8. Sosnowiec 7 9 410-455

8-9 grudnia: Warszawa – Ostrów Wlkp. * Lublin – Łomianki * Sosnowiec – Siedlce * Aleksandrów Łódzki – Wrocław.