AZS UMCS Lublin - Lider II Swarzędz 67:52

Dodano: 31 marca 2012, 22:49
Autor: (micbec)

Daria Cybulak była najskuteczniejszą koszykarką AZS UMCS w sobotnim meczu (Maciej Kaczanowski/Archiw

Koszykarki AZS UMCS Lublin w przedostatnim meczu sezonu pokonały rezerwy Lidera Swarzędz 67:52. Daria Cybulak i jej koleżanki już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie w rozgrywkach.

Sobotnie spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodyń. Akademiczki od pierwszych minut narzuciły rywalkom swój styl i konsekwentnie realizowały przedmeczowe założenia. Wygrały pierwszą kwartę 22:13, a drugą 14:9.

Po przerwie wróciły na parkiet rozluźnione, bo miały aż czternaście punktów przewagi nad rywalkami. W kolejnych minutach umocniły się na prowadzeniu, ale ostatnią kwartę, gdy w lubelskim zespole na parkiecie zostały prawie same zmienniczki, wygrały przyjezdne.

Najskuteczniejszą zawodniczką AZS UMCS była Daria Cybulak, która rzuciła 21 punktów. Grająca trener akademiczek zanotowała 54.5 procent skuteczności z gry. Niewiele gorsza była Katarzyna Trzeciak, która zdobyła 15 punktów. Co ciekawe, aż siedem z czternastu rzutów gospodyń znalazło drogę do kosza.

AZS UMCS Lublin - Lider II Swarzędz 67:52 (22:13, 14:9, 17:12, 14:18)n

Lublin: Cybulak 21 (2x3), Trzeciak 15 (1x3), Kasprzyk 10 (2x3), Kasperska 9 (1x3), Góźdź 5 (1x3) oraz Niewiadomska 3, Buczak 2, Smoleń 2, Karczmarczyk 0, Bukowska 0, Pietrys 0.

Swarzędz: Grześczyk 13, Pacyńska 10, Pietraszek 9 (1x3), Ratajczak 4, Dedio 3 oraz Czuk 8, Skoczylas 3 (1x3), Tudryn 2, Murawska 0, Janikowska 0.

Sędziowali: Karol Weliński, Piotr Jaszczuk.

Pozostałe wyniki: CCC II Polkowice – AZS Gdańsk 71:61 * BasketPro Jelenia Góra – MUKS Kurnik 20:0 w.o. * GTK Wejherowo – Ostrovia Ostrów Wielkopolski przełożony na 22 kwietnia.

1. Polkowice 15 26 917-802
2. Ostrów Wielkopolski 14 25 893-723
3. Lublin 15 24 882-798