EKO Energy Hit Kobylnica – AZS UMCS Lublin 77:82

Dodano: 17 lutego 2013, 20:23

Lubelskie koszykarki utrzymają pozycję lidera spadkowej grupy pierwszej ligi ( JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

AZS UMCS Lublin pokonał na wyjeździe EKO Energy Hit Kobylnica 82:77

Podopieczne Sławomira Depty utrzymują stuprocentową skuteczność w grupie spadkowej pierwszej ligi.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Batonem Basketem 25 Bydgoszcz, tym razem okazały się lepsze od ekipy z Kobylnicy.

Akademiczki bardzo dobrze weszły w mecz. Po dwóch minutach prowadziły już 6:0. Później gospodynie zdołały nieco zniwelować straty, ale AZS UMCS znowu im odskoczył, ostatecznie wygrywając pierwszą kwartę 24:13.

Kolejne części spotkania były zdecydowanie bardziej wyrównane. Delikatną przewagę miały nawet koszykarki z Kobylnicy, które zwyciężyły w drugiej i czwartej kwarcie. Nawet na moment nie udało im się jednak doprowadzić do wyrównania.

Najbliżej były na minutę i dwie sekundy przed końcem po dwóch celnych rzutach wolnych Marty Jóżwiak. W odpowiedzi dwa osobiste wykorzystała jednak Paulina Dąbkowska, a jeden Katarzyna Trzeciak i spotkanie zakończyło się zwycięstwem lublinianek.

EKO Energy Hit Kobylnica – AZS UMCS Lublin 77:82 (13:24, 21:17, 17:17, 26:24)

Kobylnica: Dobrowolska 15 (1x3), Szymczak-Górzyńska 14(1x3), Jagodzińska 13(1x3), Klimowska 8(2x3), Michałowska 2 oraz Baryło 18, Jóźwiak 7, Razik.

Lublin: Dąbkowska 23, Trzeciak 14, Szczęśniak 12, Cybulak 10 (1x3), Hajduk 3 (1x3) oraz Kret 10, Buczak 8, Kasprzyk 2.

Pozostałe wyniki: KS JAS FBG Sosnowiec – GWB GTK Gdynia 82:49 * ITS Ślęza Wrocław – MON-POL Płock 66:40 * Baton Basket 25 Bydgoszcz – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 55:62.

8. Bydgoszcz 8 10 534-581

23-24 lutego: Płock – Aleksandrów Łódzki * Gdynia – Lublin * Wrocław – Bydgoszcz * Sosnowiec – Kobylnica.