Faza play-off nie dla Pszczółki AZS UMCS Lublin?

Dodano: 27 lutego 2015, 10:00

Pszczółka AZS UMCS Lublin przegrała na wyjeździe z MKK Siedlce i praktycznie straciła szanse na awans do play-off

Z kontuzjowaną Angel Robinson oraz powracającym po urazach Natalią Żandarską i Katarzyną Trzeciak, ale bez Dary Taylor pojechały na najważniejsze spotkanie w sezonie koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin.

Brak jednej z podstawowych zawodniczek okazał się kluczowy. W akademickim zespole nie miał kto wesprzeć Angel Robinson w rozgrywaniu piłki, co znacznie ułatwiało bronienie gospodyniom. Mimo tego po pierwszej kwarcie lublinianki prowadziły 12:11.

Zawodniczki MKK wygrały jednak dwie kolejne odsłony i na dziesięć minut przed końcem zawodów prowadziły ośmioma punktami. O wszystkim miała zadecydować ostatnia kwarta. Przyjezdne zaczęły ją nieźle, dochodząc rywalki na sześć "oczek", ale później świetną serię złapały podopieczne Todora Mołowa, które trafiły trzy rzuty z rzędu. Na pięć minut przed końcem zawodów objęły 13-punktowe prowadzenie i jasne stało się, że nie dadzą już wyrwać sobie zwycięstwa z rąk.

Ciężko wyrokować, jak wyglądałoby to spotkanie, gdyby razem z koleżankami przyjechała Tylor, a Robinson byłaby w pełni zdrowa. Druga z Amerykanek rzuciła co prawda 13 punktów, ale dokonsła tego na bardzo słabym procencie - 21.7 z gry.

Lublinianki mają jeszcze teoretyczne szanse na awans do play-off, ale wobec gorszego bilansu bezpośrednich spotkań i małych punktów, muszą wygrać o jeden mecz więcej niż siedlczanki. To trudne, o ile nie całkiem niemożliwe zadanie, bo Pszczółka AZS UMCS ma znacznie trudniejszy terminarz od rywalek. Dwa ostatnie spotkania rozegra na wyjeździe, z Chematem Basketem Konin oraz AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, a więc zespołami, z którymi nie potrafiła poradzić sobie na własnym parkiecie.

MKK Siedlce – Pszczółka AZS UMCS Lublin 68:52 (11:12, 15:12, 19:13, 23:15)

Siedlce: Magdalena Bibrzycka 18, Żanna Zarycka 14, Elżbieta Mukosiej 10, Marta Jujka 8, Emina Demirović 7, Magdalena Koperwas 7, Eureka Brooks 4.

Lublin: Olivia Tomiałowicz 16, Angel Robinson 13, Aneta Kotnis 7, Aldona Morawiec 7, Natalia Żandarska 7, Katarzyna Trzeciak 2, Lejla Bejtić, Asya Bussie.
Olo

Olo
Olo (27 lutego 2015 o 18:52) 0

Wcale nie są gorsze od MKK Siedlce bo w bezpośrednim meczu w Lublinie wygrały różnicą 20 punktów , a więc wyższą niż Siedlce u siebie.Niedoinformowany redaktorku.

30. KOLEJKA (22-24 kwietnia)
Energa Czarni - BM Slam Stal Ostrów 82:77
Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 85:86
PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89
Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89
TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88
Asseco Gdynia - Polpharma Starogard 69:86
AZS Koszalin - King Szczecin 81:111