HK Bank Spółdzielczy Żory – Novum Lublin 89:78

Autor: (lukisz)

Po trzech zwycięstwach z rzędu koszykarze Novum Lublin musieli po raz pierwszy w tym sezonie pogodzić się z porażką. Gracze trenera Sławomira Depty okazali się gorsi od ekipy HK Bank Spółdzielczy Żory o 11 punktów (78:89).

Goście mieli spore problemy z dotarciem na mecz, bo w hali pojawili się dopiero na 20 minut przed rozpoczęciem zawodów.

W efekcie po bardzo krótkiej rozgrzewce musieli od razu wychodzić na parkiet. W pierwszej kwarcie mimo wszystko to zawodnicy Novum radzili sobie lepiej i wygrali tę część zawodów 20:17. W drugiej odsłonie role się odwróciły i miejscowi zdecydowanie przejęli inicjatywę.

W efekcie do szatni obie ekipy schodziły przy wyniku 40:34 dla gospodarzy. Kiepski rezultat po dwóch kwartach goście "zawdzięczają” przede wszystkim słabej skuteczności. Lublinianie często pudłowali z czystych pozycji. Nie szło im nawet z osobistych, bo w pierwszej połowie zmarnowali aż dziewięć rzutów wolnych.

Po zmianie stron było jeszcze gorzej, bo w pewnym momencie drużyna z Żor prowadziła nawet kilkunastoma punktami. Przed finałową ćwiartką gracze trenera Depty zdołali jednak zmniejszyć straty do dziewięciu "oczek”.

W ostatnich minutach goście zbliżyli się nawet na trzy punkty, ale w końcówce znowu skuteczniejsi byli miejscowi. Najskuteczniejszym koszykarzem po stronie Novum był Rafał Król, który zaliczył 27 "oczek”.

HK Bank Spółdzielczy Żory – Novum Lublin 89:78 (17:20, 23:14, 27:24, 22:20)

Novum: Król 27, Szeleźniak 16, Wiśniewski 12 (9 zbiórek), Pawelec 8, Ciechociński 6, J. Karolak 5, Gospodarek 4.

23 października rozpoczyna się sezon amatorskiej koszykówki !!! jeszcze można się zapisywać !!! zabawa super od października do kwietnia, gramy w 3 ligach !!! więcej na stronie www.llk.pl