I liga rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Podsumowanie piątej kolejki

Dodano: 7 grudnia 2009, 17:50
Autor: kk

To był weekend niespodzianek w pierwszej lidze rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego. Niespodziewanie zwyciężyły zespoły Oknoplastiku i Cukropolu Pszczółki, które pokonały dużo wyżej notowanych rywali. Na pierwsze miejsce powrócili koszykarze Zdrój MPWiK, ale tyle samo punktów, co Zdrój MPWiK maja jeszcze trzy zespoły.

Najciekawiej było w meczu AUX Matematyki z Inwest-Dźwigiem Czuby. Matematycy wygrali dość zdecydowanie, a prym wiedli Michał Fijałka (23 punkty) i Bogdan Lembrych (19 pkt.). Wśród rywali dobrze grał Paweł Kosior, ale tym razem zabrakło mu wsparcia ze strony kolegów.

Dużo emocji było także w konfrontacji Cukropolu-Pszczółki z Braćmi Mrozik. Tu, aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. – Do przerwy prowadziliśmy kilkunastoma oczkami, ale po przerwie nie byliśmy w stanie powstrzymać Pawła Hołoty i Michała Dąbka.

W dogrywce mieliśmy problemy z faulami, ale nasza strefa wytrzymała napór rywali. Po porażce w pierwszej kolejce z Inwest-Dźwigiem wielu postawiło na nas krzyżyk. My jednak wciąż żyjemy i oddychamy pełną piersią! – powiedział Tomasz Szczotka, manager Cukropol-Pszczółki.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł Oknoplastik, który wygrał 65:61 ze Skarpą Nadar. – Kluczem do wygranej było powstrzymanie Dawida Myśliwca. Cały czas staraliśmy się podwajać go, dlatego chłopak nie mógł się rozkręcić – wyjaśnia przyczyny sukcesu Rafał Podgórski z Oknoplastiku.

Gorycz porażki musieli przełknąć również gracze {m|make.pl, który okazali się dużo słabsi od Alco. Zawodnicy dawnego Levera popełnili spory błąd taktyczny, ponieważ niepotrzebnie stanęli "strefą”. To była woda na młyn dla koszykarzy Alco, którzy szybko odskoczyli na dziesięć punktów. Ten dystans utrzymał się już do końca spotkania.

Bez niespodzianek obyło się za to w meczach WKS - Farmed i Groszek Team - Zdrój MPWiK. W obu przypadkach zwyciężały ekipy wyżej notowane w tabeli (WKS i Zdrój MPWiK).

AUX Matematyka – Inwest-Dźwig Czuby 71:57 (19:14, 13:14, 19:14, 20:15)
Matematyka: Fijałka 23, B. Lembrych 19, Pietrzak 11, Stawecki 9, Kliś 4, Kusiak 3, Obara 2.
Inwest-Dźwig: Kosior 24, Szady 10, Nowacki 9, Gruba 8, Mazurek 4, Laskowski 2.
Wyniki
AUX Matematyka – Inwest-Dźwig Czuby 71:57 * {m/make.pl – Alco 50:59 * Cukropol-Pszczółka – Bracia Mrozik 74:69 d. * WKS – Farmed 78:51 * Groszek Team – Zdrój MPWiK 63:73 * Oknoplastik – Skarpa Nadar 65:61.