AZS UMCS – KK Warszawa 57:59. Zadecyduje trzeci mecz

Dodano: 20 maja 2017, 21:19

(fot. azs.umcs.pl)

Koszykarze z Lublina w drugim meczu o awans do I ligi ulegli na własnym parkiecie KK Waraszawa 57:59 tracąc wygraną w ostatniej kwarcie. O awansie zadecyduje więc trzeci mecz, który zostanie rozegrany na terenie rywala.

Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie. Już w pierwszej kwarcie lublinianie wypracowali sobie kilka punktów przewagi i w pełni zasłużenie prowadzili 19:12. W kolejnej kwarcie do głosu doszli jednak przyjezdni. Rywale, którzy nie mieli nic do stracenia zagrali zdecydowanie lepiej i odrobili pięć „oczek”, ale to AZS UMCS schodził na przerwę prowadząc 38:36.

W trzeciej kwarcie emocje stały się jeszcze większe. Oba zespoły toczyły niezwykle wyrównany pojedynek i żaden z nich nie potrafił udokumentować swojej przewagi. Ostatecznie tę część gry 16:15 wygrał zespół z Warszawy i przed decydującą kwartą wynik nadal pozostawał sprawą otwartą.

A na jej początku przewagę osiągnęli przyjezdni. Dobra gra pod koszem lublinian zaowocowała tym, że KK po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszło na prowadzenie. Lublinianie starali się odrobić tę niewielką stratę, ale ostatecznie z wygranej cieszył się zespół gości, który zwyciężył 59:57.

Trzecie, decydujące o awansie do I ligi spotkanie odbędzie się w środę w Warszawie.

AZS UMCS Lublin – KK Warszawa 57:59 (19:12,9:14,15:16,14:17)

AZS: Karolak 16(3x3), Jagoda 15(3x3), Tradecki 7, Myśliwiec 8, Dusiło 6, Wiśniewski 5, Krzeszowski, Stefaniuk, Nycz, Beczek, Kowalczuk.

KK: Hybiak 14(2x3), Wojtyński 11(2x3), Kosiński 7, Sarnacki, Lewandowski 6, Koźluk 6, Jeremkiewicz 5, Pietkiewicz 2, Jaworski, Rudko, Bielecki, Szpyrka

(9) komentarzy

Gość (22 maja 2017 o 10:35) 0
No właśnie, ta długa rozgrzewka, i myślę, że jednak presja i gorszy dzień, no i z innej strony, może nie ma pieniędzy na I ligę w Lublinie, jak niektórzy się martwili poprzednio, ale to nieważne, ważne żeby wygrali, jest już tak blisko, na to zasłużyli, teraz ważny jest awans oby im się udało
Gość (22 maja 2017 o 10:24) 0
nie jestem psychologiem ale wydaje mi się, że choćbys Ty nim był, to i tak nie wiesz co myśleli podchodząc do tego meczu. Nie złoszczę się ale nie lubię, jak ktos bezpodstawnie wysuwa wnioski nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. W tej, czy innej sprawie...
Gość (22 maja 2017 o 10:05) 0
Psychologia sportu się kłania. Nie naładowali wystarczająco swoich głów na ten mecz. Okazał się trudniejszy niż podświadomie sądzili. Przeciwnik postawił wysokie wymagania, szczególnie w obronie. Bardzo chcieli wygrać, ale jak za mało do balu wlejesz to nawet jakbyś bardzo chciał to dalej nie pojedziesz. Wczorajszy dzień mieli na reset głów, zywawiaramuszą zapomnieć o tym co się wydarzyło w sobotę i w środę będzie to o wiele lepszy zespół niż w ostatnim spotkaniu. Pozdrawiam i się nie złość.
Gość (21 maja 2017 o 23:35) 0
No to jeszcze raz... zmęczenie, gorszy dzień, stres związany z odpowiedzialnością za wygraną przed tak duża publicznością, godzinna rozgrzewka, bo panowie z Warszawy się spóźnili (nie wiem czy byłeś, wiec informuję ) i być może jeszcze inne rzeczy , o których ani Ty ani ja nie mamy pojęcia. Mówienie wiec, ze przegrali bo byli pewni że wygrają dla mnie jest idiotyczne. ..
Gość (21 maja 2017 o 22:37) 0
Wygrali w sezonie u siebie wszystkie spotkania 13-0, W play-offach 4-1 u siebie (porażka jedynie z mistrzem ligi). Na wyjeździe w Warszawie wygrali różnicą 15 punktów. To co możesz myśleć po takim zwycięstwie, wiedząc, że Lublin to twierdza?