domlublin.pl AZS UMCS Lublin lepszy od AZS UMK Consus PBDI Toruń

Dodano: 11 kwietnia 2016, 15:36
Autor: kk

<br />
Bartłomiej Karolak (z piłką) był najlepszym zawodnikiem domlublin.pl AZS UMCS Lublin w sobotnim meczu

domlublin.pl AZS UMCS Lublin lepszy od AZS UMK Consus PBDI Toruń i jest już bardzo blisko awansu na pierwszy front. Sobotni mecz znakomicie rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy szybko objęli prowadzenie 7:0. Później mecz nieco się wyrównał, ale to nadal lublinianie byli stroną dominującą i po pierwszej kwarcie prowadzili aż 23:13. Druga odsłona należała do przyjezdnych, którzy szybko odrobili straty. Pomógł im fakt, że w pewnym momencie zdobyli aż dziesięć punktów z rzędu.

Na szczęście po przerwie podopieczni Przemysława Łuszczewskiego zacieśnili szyki w obronie. Efekt był piorunujący, bo torunianie zdobyli w trzeciej kwarcie tylko siedem punktów. Dzięki temu przed ostatnią odsłoną goście mieli aż jedenaście punktów przewagi. Gospodarze pokazali jednak charakter i w samej końcówce zbliżyli się do zawodników AZS UMCS na zaledwie dwa punkty. Ostatnie słowo jednak należało do gości, którzy zachowali więcej zimnej krwi przy rzutach osobistych wygrali 68:62. (kk)

AZS UMK Consus PBDI Toruń – domlublin.pl AZS UMCS Lublin 62:68 (13:23, 21:13, 7:16, 21:16)

Toruń: Plebanek 19 (3x3), Malinowski 12 (1x3), Przybyszewski 9 (3x3), Derkowski 5, Murowicki 0 oraz Bagaziński 8 (1x3), Świeżyński 7, Meszyński 2, Jasnowski 0, Tomczyk 0.

AZS UMCS: B. Karolak 24 (4x3), Król 12, Wiśniewski 8 (1x3), Marciniak 8, Tradecki 7 oraz Krzeszowski 0, Beczek 0, Kowalczuk 0, P. Jagoda 0, Stefaniuk 0, Gałan 0.

Sędziowali: Borowiak i Wójcik. Widzów: 400.

Stan rywalizacji: 0:2. Awans: AZS UMCS.

Pozostałe wyniki 1/8 finału play-off

* Decka Pelpin – Jamalex Polonia 1912 Leszno 57:66. Stan rywalizacji: 0:2. Awans: Polonia.

* RKKS Rawia Rawag Rawicz – Asseco II Gdynia 67:76. Stan rywalizacji: 1:1.

* MCKiS Jaworzno – Górnik Trans.eu Wałbrzych 60:70. Stan rywalizacji: 0:2. Awans: Górnik.

* AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź – KK Polonia Bytom 76:82. Stan rywalizacji:0:2. Awans: Polonia.

* Zagłębie Sosnowiec – KS Księżak Łowicz 67:86. Stan rywalizacji: 0:2. Awans: Księżak.

* MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl – Kotwica 50 Kołobrzeg 90:84. Stan rywalizacji: 1:1.

* Muszkieterowie Nowa Sól – AGH Kraków 60:71. Stan rywalizacji: 0:2. Awans: AGH.

Gra w tej fazie toczy się do dwóch zwycięstw. Trzecie mecze zostaną rozegrane 13 kwietnia.

Ćwierćfinały play-off

Kotwica/Gimbaskets2 – Górnik * Księżak– Asseco II/Rawia * AGH – AZS UMCS * Leszno – Bytom. Gra w tej fazie będzie toczona do dwóch zwycięstw. Terminy spotkań to 16-17, 23-24 i 27 (ew.) kwietnia.

Gość (11 kwietnia 2016 o 18:42) 0
BRAWO CHŁOPAKI ! TRZYMAMY KCIUKI ZA PIERWSZA LIGĘ!!!