Świetny mecz lubelskich akademików, domlublin.pl AZS UMCS – Polonia Warszawa 98:49

Dodano: 6 grudnia 2015, 19:06
Autor: kk

<br />
Przemysław Tradecki (z piłką) zdobył w meczu z Polonią Warszawa czternaście punktów

Bohaterem spotkania został Rafał Król. Zawodnik, który w ostatnim czasie skupiał się głównie na grze w turniejach koszykówki ulicznej jest w tym sezonie niekwestionowanym liderem akademików. W sobotę Król zdobył aż 37 punktów, a także zebrał dziesięć piłek. To dzięki jego postawie domlublin.pl AZS UMCS Lublin ograł Polonię Warszawa aż 98:49.

– Rywale mieli po 18-19 lat, więc było widać, że fizycznie nam mocno ustępują. Myśleliśmy jednak, ze będą bardziej wybiegani i przez to będą lepiej bronić. Górowaliśmy również nad przeciwnikami doświadczeniem. Mój wynik? Koledzy po prostu grali na mnie – przyznał na klubowej stronie Rafał Król. – Trener przez cały tydzień powtarzał, że nie będzie to łatwe spotkanie. Kluczem do zwycięstwa była obrona. To ona pozwoliła nam wygrać trzecią kwartę aż 33:6 – dodał na klubowej stornie Przemysław Tradecki, rozgrywający lublinian.

Dużo gorzej poszło drugiemu lubelskiemu przedstawicielowi na tym poziomie rozgrywkowym, rezerwom Startu. Podopieczni Bartłomieja Pietrzaka przegrali 80:86 z KK Warszawa. Lublinianie wystąpili w tym meczu wzmocnieni zawodnikami z Tauron Basket Ligi – Adamem Myśliwcem, Pawłem Kowalskim, Bartoszem Ciechociński, Jakubem Szczepaniakiem i Wojciechem Hałasem. Co ciekawe, „czerwono-czarni” w końcówce trzeciej kwarty prowadzili już 68:45. Wtedy jednak dokonali rzeczy wydawałoby się niemożliwej i stracili 25 punktów z rzędu. Gracze ze stolicy doprowadzili w ten sposób do dogrywki, w której nie dali szans lublinianom.

domlublin.pl AZS UMCS – Polonia Warszawa 98:49 (27:15, 18:10, 33:6, 20:18)

AZS UMCS: Król 37 (4x3), B. Karolak 8 (2x3), Wiśniewski 19, Tradecki 14 (2x3), Stefaniuk 2 oraz Gałan 8, Krzeszowski 4 (1x3), Marciniak 4, Kowalczuk 2, Miturski, Chabros

Polonia: Nieporęcki 18 (1x3) Skowroński 10 (1x3), Olszewski 3, Bonarek 2, Wilk 2 oraz Aderek 5 (1x3), Jagiełło 5 (1x3), Fischer 2, Kęder 2, Grabowski

Sędziowali: Łata i A. Kołoszewski. Widzów: 300.

Start II Lublin – KK Warszawa 80:86 (29:20, 13:11, 26:20, 5:22, d: 7:13)

Start II: Ciechociński 28 (1x3), A. Myśliwiec 17 (2x3), Kowalski 16 (4x3), Hałas 14 (4x3), Szczepaniak 4 oraz K. Samborski 1, Kacki 0, Łoś 0, Muda 0, Targosz 0.

KK: Hybiak 25 (2x3), Lewandowski 18 (3x3), Jaremkiewicz 8 (2x3), Bielecki 4, Karpiński 4 oraz Słoniewski 10, Sarnacki 8, Holnicki-Szulc 5, Suchodolski 3, Pietkiewicz 1.

Sędziowali: Bartocha i Koralewski. Widzów: 200.

Pozostałe wyniki: KS Rosa Sport Radom – Sokół Ostrów Mazowiecka 59:85 * KS Shmoolky Warszawa – BKS Tur Bielsk Podlaski 84:68 * MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl – ZKS Stal Stalowa Wola 83:62 * AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź – KS Księżak Łowicz 60:61.

11-13 grudnia: Stal – Rosa * Tur – Gimbaskets2 * Polonia – KK * Sokół – Łódź * AZS UMCS – Shmoolky * Księżak – Start II.