Kaddi i Ekbud to jedyne zespoły, które jeszcze nie przegrały w LNBA

Autor: (kk)

Fragment meczu Ekbudu (zielone stroje) z Alban Shot<br />
Fragment meczu Ekbudu (zielone stroje) z Alban Shot

Trzecia kolejka Lubelskiego Nurtu Basketu Akademickiego przyniosła mnóstwo emocji. Miano niepokonanych zachowały już tylko dwie ekipy.

W grupie A najciekawszym spotkaniem był pojedynek Alpacy AlfaChem z Arkadą. Obie ekipy mierzą w tym sezonie w wygranie rozgrywek, dlatego od początku na parkiecie nie brakowało zaciętych starć. Początkowo lekką przewagę mieli gracze Alpacy, ale w drugiej kwarcie sytuacja się odwróciła i to Arkada schodziła na przerwę z przewagą sześciu punktów.

Kolejny zwrot akcji nastąpił, gdy Alpaca zdobyła dziesięć „oczek” z rzędu i ponownie wyszła na prowadzenie. Wynik w okolicach remisu oscylował już do końca meczu. Pięć sekund przed końcową syreną Rafał Porębiak celnym rzutem osobistym dał Arkadzie dwupunktowe prowadzenie. W ostatniej akcji Miłosz Jusiak był faulowany przy próbie rzutu za trzy punkty.

Niestety, środkowy Alpacy wykorzystał tylko jedna próbę i jego zespół przegrał 42:43. Porażkę dotychczasowego lidera wykorzystało Kaddi, które wygrało 86:54 z RPT-Razem Ponad Ton i awansowało na pierwszą pozycję w tabeli grupy A.

W grupie B z kolei pasjonujący przebieg miało starcie Team 51 z Virr. Mecz lepiej rozpoczął się dla Team 51, który w końcówce pierwszej kwarty prowadził aż 22:9. Rozprężenie, które się wkradło w ich szeregi umożliwiło rywalom na szaleńczą pogoń, która zakończyła się sukcesem. O wyniku zadecydowały dobrze wykonywane rzuty osobiste w końcówce spotkania. Bohaterem meczu był Paweł Bochenko, autor 26 punktów. U przegranych wyróżnił się Michał Bażanow, który do jedenastu punktów dołożył pięć zbiórek. (kk)

Grupa A: Ibra Poniatowa – Domik Pasywny 20:0 (v.o) * Kaddi – RPT-Razem Ponad Ton 86:54 * Alpaca AlfaChem – Arkada 42:43.

1. Kaddi                           3         6     201-128
  2. Alpaca                         3         5       177-96
  3. Arkada                        3         5     145-138
  4. Ibra                              3         5     113-102
  5. RPT                              3         3     141-215
  6. Domik                         3         2       62-159

Grupa B: Team 51 – Virr 43:44 * Alban Shot – Ekbud 28:55.

1. Ekbud                          3         6     162-103