King Wilki Morskie Szczecin – Wikana-Start Lublin 86:78

Dodano: 9 listopada 2013, 20:44

Osłabiony kontuzjami lubelski pierwszoligowiec przegrał trzeci mecz w sezonie ( fot. Wojciech Nieśpi

Zespół Dominika Derwisza poniósł w sobotę trzecią porażkę w tym sezonie. Zadecydowała trzecia kwarta.

Lublinianie jechali do Szczecina w osłabionym składzie, w ekipie MKS-u zabrakło m.in. Sebastiana Szymańskiego, który w ostatniej kolejce odniósł poważną kontuzję kolana.

Pierwsza kwarta sobotniego spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Premierowa odsłona obfitowała w wiele skutecznych rzutów zarówno ze strony szczecinian, jak i ekipy Dominika Derwisza. W drużynie gospodarzy brylował pod tym względem Piotr Pluta, który zdobył dla swojego zespołu trzynaście punktów. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 28:25, na korzyść Wilków Morskich.

W drugiej części gra nadal toczyła się punkt za punkt, choć koszykarze obu ekip nie popisywali się już taką skutecznością w ofensywie. Lublinianom byli nawet lepsi od swoich rywali w tej kwarcie, wygrywając ją 18:17. W całym meczu nadal przewagę, choć już tylko dwupunktową, mieli gospodarze. Po pierwszej połowie spotkania szczecinianie prowadzili 45:43.

Po przerwie od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Marka Żukowskiego. Koszykarze Wilków Morskich trzykrotnie trafiali zza linii rzutów za trzy, co pozwoliło im szybko wypracować sobie kilkupunktową przewagę. Szczecinianie w trzeciej kwarcie byli zdecydowanie lepsi, dokumentując swoją dominację trzynastopunktowym zwycięstwem.

Mimo ambitnej postawy zawodników Wikany-Startu w czwartej odsłonie, lublinianom nie udało się odrobić straty do rywali. Ostatnia kwarta to popis Wojciecha Szawarskiego, który w przeciągu dziesięciu minut zdobył dwanaście punktów. Podopieczni Dominika Derwisza wygrali tę część meczu pięcioma oczkami, jednak w całym spotkaniu ulegli zespołowi King Wilki Morskie Szczecin 78:86.

Po siedmiu spotkaniach MKS Wikana-Start ma na swoim koncie jedenaście punktów, taki sam dorobek mają również szczecinianie, którzy w tabeli I ligi plasują się na szóstej pozycji, tuż nad lubelskim zespołem.

W następnej kolejce drużyna Dominika Derwisza podejmie u siebie PTG Sokół Łańcut, natomiast King Wilki Morskie Szczecin, również we własnej hali, zagrają z MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno.

King Wilki Morskie Szczecin – Wikana-Start Lublin 86:78 (28:25, 17:18, 28:17, 13:18)
King: Pluta 26, Flieger 16, Kowalczuk 15, Majcherek 9, Adamkiewicz 7, Trela 7, Nowacki 3, Bojko 2, Balcerek 1, Kuśmieruk.
Wikana-Start: Szawarski 19, Mordzak 17, Wilczek 15, Pełka 11, Kaczmarski 6, Kowalski 5, Michalski 3, Sikora 2.

Znam się na koszykówce (12 listopada 2013 o 14:56) 0

Wilki to beniaminek - przegrali już 3 mecze, co wskazuje, że zespół co najwyżej przecietny; jeśli się kupuje cały zespół za wielkie pieniądze to wypada wygrywać takie mecze - wszyscy najlepsi grali więc brakiem 2 wchodzących z ławki nie ma się co tłumaczyć -  albo się stawia na własnych wychowanków albo inwestycja musi być efektywna inaczej inwestor odpowiada za takie wyniki

marek
marek (12 listopada 2013 o 10:33) 0

Kibic.Co to znaczy mecz bez historii ??Jedna kwarta to nie cały mecz.Kiedy brakuje z powodu kontuzji dwóch zawodników i gra się z kadrowo jednym z najsilniejszych zespołów w dodatku na wyjeździe ,to porażka per saldo poniżej 10 oczek nie jest złym wynikiem.

Czytanie komentarzy rzekomych kibiców jest mocno wkurzające.

Tak naprawdę gówno to się zna na koszykówce ,nie ma pojęcia o sile poszczególnych zespołów

ale swoja żółć musi wylać ,takie typowe lubelskie zrzędzenie.

kibic (9 listopada 2013 o 23:52) 0

Mecz bez historii, było już w 3 kwarcie 13 pkt dla gospodarzy, a na kilka minut przed końcem 11 pkt- drużynę zebraną z całej Polski przed sezonem mimo dużych nakładów finansowych stać tylko na przeciętność, tj. wygrywanie ze średniakami i słabeuszami na swoim parkiecie (czasami szczęśliwie); wilki jak widać to  nie wilki a raczej łagodne pieski - trzeba je mocno podrażnić żeby ugryzły

słaby trener z najleprzego zawodnika zrobi przeciętniaka. Tak było, jest i będzie. Czy ktoś się odważy w końcu ruszyć to towarzystwo wzajemnej adoracji ????