Kompromitacja Pszczółki. Takiego lania nikt się nie spodziewał

Dodano: 18 marca 2015, 19:41

Lubelskie koszykarki zostały rozgromione na własnym parkiecie przez Chemat Basket Konin 46:76.

Kiedy grają ze sobą sąsiedzi z ligowej tabeli można spodziewać się wyrównanego spotkania. Takie były też oczekiwania przed środowym meczem Pszczółki AZS UMCS Lublin z Chematem Basketem Konin. Parkiet zweryfikował jednak prognozy ekspertów.

Dwa poprzednie spotkania pomiędzy tymi drużynami wygrały koninianki. Wczoraj udowodniły, że nieprzypadkowo, a Pszczółka po prostu im leży.

Zawody były wyrównane do trzeciej minuty. Mniej więcej tyle czasu utrzymywał się remis 4:4. Od tej pory przyjezdne stale powiększały prowadzenie. Pierwszą kwartę wygrały 22:8, a na początku drugiej prowadziły już 36:13. W tym momencie akademiczki jakby się obudziły i zaczęły odrabiać starty. Zdołały nawet wygrać tę odsłonę jednym punktem, ale jeśli ktoś liczył, że od tej pory to one narzucą rywalkom styl gry i wygrają jeszcze to spotkanie, srogo się zawiódł.

Trzecia kwarta ponownie została zdominowana przez koszykarki Chematu Basketu, które odzyskały właściwy rytm i powiększyły jeszcze przewagę. Tę część gry wygrały 25:8, a w ostatniej nie straciły nic z wysokiej przewagi, zwyciężając w całym meczu 76:46.

Tak wysoka porażka to kompromitacja Pszczółki. Nawet pomimo, że lublinianki zapewniły sobie już utrzymanie w rozgrywkach, a koninianki wciąż o to walczą.

Nie można zrzucać też odpowiedzialności za wynik na zmęczenie, bo co prawda Anita Kotnis, Aldona Morawiec i Natalia Żandarska pomagały w niedzielę i poniedziałek drugiej drużynie utrzymać się w rozgrywkach, ale wiele czasu na odpoczynek nie miały też koszykarki Chematu Basketu, które swoje ligowe spotkanie grały w niedzielę, a więc dzień później niż akademiczki.

Jedynym pozytywem środowego spotkania jest debiut w TBLK Anny Kasperskiej. Młoda rozgrywająca grała nieco ponad trzy minuty, w trakcie których rzuciła debiutancki punkt.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Chemat Basket Konin 46:76 (8:22, 19:18, 8:25, 11:11)

Lublin: Kotnis 6, Witkoś 6, Morawiec 3, Żandarska 15, Bejtić, Bussie, Taylor, Trzeciak 6, Robinson 7 (1x3), Tomiałowicz 2, Kasperska 1, Dulęba.

Konin: Ellenberg 15 (3x3), Płóciennik 4, Kaja 7 (1x3), Dąbek 12, Durak 3 (1x3), Visgaudaite 5 (1x3), Baletić 1, Brown 17 (1x3), Urbianiak 3 (1x3), R. Taylor 9.
Marek S.
Marek S.
center

Marek S.
Marek S. (19 marca 2015 o 14:52) 0

Ten "redaktor" to absolutny przypadek. Równie dobrze jutro zacznie pisać o łucznictwie a pojutrze o kajakarstwie górskim. Zawsze z tym samym skutkiem. Trzymają go tu z litości i względów finansowych. Za artykuł dostaje drożdzówkę i kawę z redakcyjnego barku. Nie spodziewaj się niczego na wyższym poziomie.

Pomyłka. To jednak nie ten "redaktor" jest tani w utrzymaniu i zatrudniony z litości.

Marek S.
Marek S. (19 marca 2015 o 12:51) 0

center
center (19 marca 2015 o 11:12) 0

Panie Beczek, jeżeli pan piszesz że Kasperska gra na pozycji rozgrywającej to daj se pan spokój z pisaniem o koszykowce.

30. KOLEJKA (22-24 kwietnia)
Energa Czarni - BM Slam Stal Ostrów 82:77
Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 85:86
PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89
Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89
TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88
Asseco Gdynia - Polpharma Starogard 69:86
AZS Koszalin - King Szczecin 81:111