Koszykarki AZS UMCS Lublin przegrały z Language School Pabianice

Dodano: 4 grudnia 2011, 16:46

Małgorzata Jurkowska zdobyła w sobotę 16 punktów, ale to nie wystarczyło do zwycięstwo (JACEK ŚWIERC

Kryzys koszykarek AZS UMCS Lublin trwa. Podopieczne Andrzeja Dubielisa w ostatnich pięciu spotkaniach zanotowały zaledwie jedno zwycięstwo. W sobotę akademiczki walczyły bardzo dzielnie, ale musiały uznać wyższość jednego z głównych faworytów do awansu – Language School Pabianice po porażce 62:67.

Tym razem na ławce trenerskiej zabrakło Andrzeja Dubielisa, który jest chory. W jego zastępstwie funkcję pierwszego szkoleniowca pełnił Krzysztof Fit. Lublinianki wyszły na parkiet mocno zmobilizowane i już po kilku akcjach prowadziły 8:2.

Przyjezdne na pierwsze w tym meczu prowadzenie wyszły dopiero w 17 minucie, kiedy na linii rzutów osobistych nie pomyliła się Renata Piestrzyńska. Jak się później okazało, ekipa z Pabianic nie oddała tego prowadzenia już do końca spotkania.

O wyniku zadecydował fatalny w wykonaniu gospodyń początek drugiej połowy. Miejscowe przez sześć minut nie potrafiły trafić piłką do kosza, a w tym czasie pozwoliły sobie rzucić trzynaście punktów. Ogromny udział w zbudowaniu piętnastopunktowej przewagi miała Dorota Sobczyk, najlepsza zawodniczka sobotniego spotkania.

Lublinianki próbowały jeszcze odrobić straty i w 38 min po rzucie Małgorzaty Jurkowskiej przegrywały zaledwie 56:58. Wtedy jednak kolejny celny rzut oddała Sobczyk, co przesądziło o losach spotkania.

– Pierwsza liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana i każdy może wygrać w niej z każdym. AZS UMCS to bardzo dobry zespół. Byłyśmy jednak bardziej doświadczone i potrafiłyśmy konsekwentnie grać w ataku. Widzę jednak przed lubelskim zespołem dużą przyszłość – powiedziała grająca trener przyjezdnych, Edyta Koryzna.

AZS UMCS Lublin – Language School Pabianice 62:67 (18:16, 11:15, 12:19, 21:17)

Lublin: Jurkowska 16, Myćka 14 (1x3), Cybulak 13 (3x3).Trzeciak 8, Godula 0 – Kasprzyk 6 (2x3), Gozdur 5, Niewiadomska 0, Kasperska 0, Smoleń 0,

Pabianice: Piestrzyńska 9, Krajewska 6, Bogacka 4, Salska 3, Błaszczyk 0 – Rozwandowicz 19 1x3), Sobczyk 16, Koryzna 5, Szałecka 3 (1x3), Parus 2.

Sędziowali: Jolanta Mikulska, Robert Rydz. Widzów: 200.

Pozostałe wyniki: CCC II Polkowice – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 64:53 * Domeny.pl Siemaszka – AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów 53:61 * MKS PWSZ Kon-Bet Konin – BasketPro Jelenia Góra zakończył się po zamknięciu wydania.

8. BasketPro 7 7 324-568

10-11 grudnia: BasketPro – Pabianice * Domeny.pl – Lublin * Rzeszów – CCC II * Ostrovia – Konin.

nie do wiary (5 grudnia 2011 o 11:34) 0
Gratuluję rozeznania. Andrzej Dubielis nie prowadzi zespołu już dobre dwa tygodnie i nie wiadomo kiedy powrócić do funkcji pierwszego. Fit prowadził zespół już w meczu z Rzeszowem. A wydawałoby się że Lublin małe miasto i wszyscy wszystko wiedzą