Koszykarki AZS UMCS Lublin rozbiły Koronę Kraków 75:40

Świetne zawody rozegrały w sobotę koszykarki AZS UMCS. Lublinianki rozbiły w meczu u siebie Koronę Kraków aż 75:40.

Po pierwszej kwarcie nic nie zapowiadało aż takiego pogromu. Tablica wyników wskazywała rezultat 13:13. Od drugiej odsłony gospodynie zdecydowanie zdominowały jednak grę.

Na przerwę Katarzyna Trzeciak i jej koleżanki schodziły prowadząc ośmioma punktami (32:24). Przyjezdne musiały się pogodzić z porażkę po kolejnej części zawodów, którą lublinianki wygrały aż 27:9.

W efekcie przed ostatnią kwartą miejscowe miały w zapasie aż 26 "oczek” i mogły na luzie rozegrać czwartą odsłonę.

Okazałe zwycięstwo to przede wszystkim efekt dobrej obrony, a także walki na tablicach. Podopieczne trenera Andrzeja Dubielisa wygrały w zbiórkach aż 40:26.

Rywali z kolei zakończyły spotkanie z bardzo mizerną skutecznością rzutów z gry - 25 procent (zaledwie 12 celnych rzutów na 47 prób!).

AZS UMCS Lublin – Korona Kraków 75:40 (13:13, 19:11, 27:9, 16:7)

AZS UMCS: Bukowska 15, Gozdur 13, Trzeciak 12, Kasprzyk 10, Borówka 6, Góźdź 5, Cybulak 5, Ludwin 4, Buczak 2, Górecka 2, Smoleń 1, Pałka 0.

Korona: Hajduk 17, Krzywoń 10, Jagódka 4, Koszela 3, Wilk 3, Grzelak 3, Moc 0, Paluszek 0, Pac 0, Pacuła 0, Siudek 0.