Koszykarze MKS Start U-20 zajęli ósme miejsce w mistrzostwach Polski

Dodano: 15 marca 2014, 15:00

Po piętnastu latach przerwy lubelski klub ponownie zagrał w finałach mistrzostw Polski. Młodzi koszykarze Startu przegrali jednak wszystkie mecze, plasując się na ostatnim miejscu w ośmiozespołowej stawce.

Koszykarze MKS swoją rywalizację na mistrzostwach w Radomiu rozpoczęli od starcia z Zastal Zielona Góra. Choć po pierwszej kwarcie tego spotkania wydawało się, że będzie to wyrównana rywalizacja, to w kolejnych odsłonach swoją wyraźną dominację udowodnili zawodnicy Zastalu, rozbijając lublinian 89:35. Jeszcze większą porażką podopiecznych trenera Ireneusza Ciećko zakończyło się starcie z gospodarzem imprezy, Rosą Sport Radom. Lublinianie ulegli rywalom 46:102. Podobnym wynikiem zakończył się także trzeci mecz Startu. W ostatnim spotkaniu grupowym koszykarze MKS przegrali z ŁKS SMS MG13 37:103. Lublinianie musieli uznać wyższość rywali również w pojedynku o siódme miejsce w turnieju, w którym ulegli AZS AGH Alstom Kraków 56:109. W finale mistrzostw Polski spotkają się grupowi rywale Startu, czyli Rosa Sport Radom i Zastal Zielona Góra. Początek decydującego starcia w niedzielę, o godz. 13.15. Wyniki meczów Startu: MKS Start Lublin - Zastal Zielona Góra 35:89; MKS Start Lublin - Rosa Sport Radom 46:102; MKS Start Lublin - ŁKS SMS MG13 37:103; Mecz o 7 miejsce: MKS Start Lublin - AZS AGH Alstom Kraków 56:109.
BASKET
wstyd i hańba

BASKET
BASKET (17 marca 2014 o 09:42) 0

15 lat bez finałów to chyba przesada...

Novum grało w finałach chyba 5 lat temu... AZS chyba w 2003...

wstyd i hańba (16 marca 2014 o 20:03) 0

przegrane godne starszych kolegów z poprzednich sezonów ...można ?! kto bił piane ze w lublinie jest koszykówka ..., jest za pieniądze gdy grają przyjezdne bo tu jak widać szkolenie klasa ! przez ostatnie lata kopia nas ale miasto pruje sie z kasy (ciekawe dlaczego wyrzuca sie pieniądze w błoto)