Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

9 marca 2009 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Koszykówka: Licealiada dla Paderewskiego

Autor: Zdjęcie autora KAMIL KOZIOŁ
0 11 A A

To było prawdziwe święto koszykówki. Przez halę MOSiR podczas finałów Licealiady przewinęło się ponad tysiąc osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tumulcie tworzonym przez fanów najlepiej czuli się uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. I. Paderewskiego, którzy zwyciężyli zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

- Pierwszy raz przeżyłem coś takiego. Nie zapomnę tego do końca życia. Mam nadzieję, że za rok uda nam się również awansować do finałów - opowiada Bartek Wawrzyszak, zawodnik XXIII Liceum Ogólnokształcącego.

Wśród kobiet od początku ton wydarzeniom nadawał faworyzowany PLO "Paderewski”. Zespół, w którego składzie było aż siedem zawodniczek z kadry pierwszoligowego AZS UMCS, musiał wygrać wysoko. Mecz zakończył się nietypowym, jak na koszykówkę, wynikiem 76:1.

Jedyne punkty dla "Podwala” zdobyła, celnie egzekwując rzut osobisty, Justyna Skrzypek. Podopieczne Cezarego Nowaka grały szybko i efektownie, potwierdzając, że ich forma przed zbliżającymi się meczami ,decydującymi o awansie do pierwszej ligi A, jest wysoka. - To jeden z ważniejszych sukcesów w mojej karierze. Mimo że rywalki były dużo słabsze, to zagrałyśmy na serio - wyjaśnia Aleksandra Karczmarczyk, rozgrywająca "Paderewskiego”.

Finał chłopców dostarczył zgromadzonym kibicom o wiele więcej emocji. Tu również lepszy okazał się "Paderewski”, który zwyciężył dzięki skutecznemu odcięciu od podań Adama Myśliwca. - Zespół zawsze pokona indywidualność. Trzeba jednak przyznać, że nie prezentowaliśmy się najlepiej, ale o tym będziemy rozmawiać dopiero jutro. Dzisiaj niech chłopcy świętują sukces - mówił uradowany Wojciech Paszek, szkoleniowiec zwycięzców.

Zawody zaszczycił swoją obecnością Janusz Wierzbowski, prezes Polskiej Ligi Koszykówki S.A, który nie zapomniał przywieźć ze sobą prezentów. W trybuny poleciały więc piłki i koszulki. Podobne nagrody trafiły również do rąk uczestników. - Tych kilkuset kibiców na trybunach pokazuje, dlaczego ludzie kochają koszykówkę.

Nagrody indywidualne - król strzelców: Aneta Słupek (ZSE) i Adam Myśliwiec (I LO).

FINAŁ DZIEWCZĄT

ZS nr 1 "Podwale” - PLO "Paderewski” 1:76 (0:16, 1:14, 0:23, 0:23)
ZS nr 1: Naklicka 0, Paszczyk 0 Aftyka 0, Mączka 0, Maińska 0, Rogalska 0, Niezbecka 0, Krysa 0, Skrzypek 1, Tarasińska 0.
PLO "Paderewski”: Karczmarczyk 2, Trzeciak 29, Koperda 7, Góźdź 19, Adameczek 2, Dubiel 11, Dagny 0, Ulaniuk 4, Cykier 2, Mucha 0.

MECZ O TRZECIE MIEJSCE DZIEWCZĄT
V LO - ZS Ekonomicznych 47:20

FINAŁ CHŁOPCÓW:

PLO "Paderewski” - I LO 38:27 (10:7, 8:9, 7:6, 13:5)
PLO "Paderewski”: Drążyk, Podstawka 8, Kozak 11, Paździor 0, Krzeszowski 6, Ogórek 0, Górecki 0, Mróz 4, Gospodarek 6, Wiśniewski 3, B. Karolak 0.
I LO: Grudzień 0, Rorat 4, Szyłkajtis 0, A. Myśliwiec 5, Filip 0, Dziewicki 0, Świątkowski 7, Rogala 6, Chobotow 0, Dębicki 5, Fiwmowicz 0.

MECZ O TRZECIE MIEJSCE CHŁOPCÓW
XIX LO - XXIII LO 45:44 (16:4, 13:7, 7:20, 9:13)

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość_______ / 24 czerwca 2009 o 09:45
ale o co wy sie wogle klucicie. dziewczyny ktore wygraly graly poprostu to co nakazal trener.
Avatar
johnny / 11 marca 2009 o 22:27
Całkiem spora publika była również na finale Staszic - Paderewski. Masz rację, nie działoby się, bo takiego chamstwa nie było w trakcie finałów, jak na tym meczu...

Żeby musiała Straż Miejska interweniować... Żeby poskutkowała dopiero groźba walkowera lub przełożenia meczu... To jest żal po prostu. Cała oprawa pozostaje w cieniu tego. Co jak co, ale przyśpiewki w stylu "J***ć 23" i "Pajace", to trochę przesada na finałach. Trochę spora przesada.
Avatar
kibic / 11 marca 2009 o 18:55
Napisaliście tylko o finałach a kazdy wie że gdyby nie mecz o 3 miejsce i kibice XIX i 23 lo to na hali nic szczegolnego by sie nie działo. To ten mecz dostarczył najwiecej emocji i dzieki temu spotkaniu na mosir przyszło tyle osob.
Avatar
Alf / 11 marca 2009 o 10:26
Jak najwięcej pisać o sporcie młodzieżowym i przedstawiać sylwetki młodych sportowców. Należy go rozpropagować.
Avatar
do KOLEGI RASIAKA / 10 marca 2009 o 17:23
buhahahha człowieku, nie znasz sie to nie gadaj, co miałyśmy leżec na biosku żeby trafiły dziewczyny z podwala do kosza? żenada ;| nie grałysmy powąznie, było dużo luzu, wszystkie dziewczyny zagrały i spokojnie cwiczyłysmy sobie rózne zagrywki ;] a to że było tyle przechwytów, kontr to sie nie oddaje pozniej piłki tylko sie rzuca do kosza.. gydyby te dziewczynki troche broniły moze by było dla Ciebie mniej? ;] - lepiej sie nie wypowiadac skoro sie nie zna na rzeczy.. nie uważasz?
buhahahha człowieku, nie znasz sie to nie gadaj, co miałyśmy leżec na biosku żeby trafiły dziewczyny z podwala do kosza? żenada ;| nie grałysmy powąznie, było dużo luzu, wszystkie dziewczyny zagrały i spokojnie cwiczyłysmy sobie rózne zagrywki ;] a to że było tyle przechwytów, kontr to sie nie oddaje pozniej piłki tylko sie rzuca do kosza.. gydyby te dziewczynki troche broniły moze by było dla Ciebie mniej? ;] - lepiej sie nie wypowiadac skoro sie nie zna na rzeczy.. nie uważasz? rozwiń
Avatar
johnny / 10 marca 2009 o 16:37
Składa się tak, że byłem na całych 5h tych finałów. Wnioski na wasze teksty:

1) Nowak wpuścił wszystkie dziewczyny z ławki, te, które były przebrane i chciały grać
2) Podwale miało swoje szanse, ale oceńcie sami - jak rywal podaje wam w ręce piłkę na pusty prawie kosz to nie kończycie?
3) Biorąc pod uwagę to, że w Paderewskim grają zawodniczki AZS UMCS Lublin, a w Podwalu najlepsza "koszykarka" miała wybity palec i są to dziewczyny bez jakiegokolwiek przygotowania, które trener Czerniak uczył od zera, oceńcie sami, czy lanie 75 punktami nie jest dość litościwe. Prawda jest taka, że gdyby dziewczynom z Paderewskiego się zwyczajnie chciało, to (użyję hiperboli) rzucając tyłem nawet wyszłyby spokojnie ponad "stówę". Z kolei Podwale mogło spokojnie mieć około 10-15 punktów, nawet 20, ale skuteczność pod koszem żadna. Kto widział (a pewnie niewielu z was, a ja miałem okazję) wszystkie mecze tej drużyny, potwierdzi jedno - główną ich umiejętnością jest wola walki i szczęście - trochę za mało, prawda?

Młodzieżowa koszykówka dziewczyn nie ma przyszłości, bo te dziewczyny nie mają gdzie trenować. Są albo zbyt słabe, by mieć szanse w AZS UMCS, albo zbyt dobre, by grać w szkole z ludźmi, którzy nawet pomarańczowej piłki trzymać nie umieją. I potem jest jak jest. W Lublinie jest kilku trenerów, którzy umieją pracować z dziewczynami, i którzy mogliby coś stworzyć ciekawego, gdyby istniały kluby - Andrzej Dubielis, Iza Paszek, Janusz Herbin... A wygląda to tak: Dubielis w "Piątce" (kilka tytułów miał, teraz 3. miejsce) bez większych perspektyw, Paszek w Gim 11 (są tytuły, ale potem te dziewczyny gdzieś przepadają, znam kilkanaście takich...), Herbin w Sobieskim, który niewiele osiągnie, niestety...

Chłopaki mają KKS Novum, Start i inne kluby w bliskim otoczeniu, gdzie mogą grać. Porównajcie finał Staszic - Paderewski chłopaków z kolei, gdzie do samej czwartej kwarty nie było jasne, czy Paderewski obroni tytuł, bo było punkt za punkt i 3 kw. się skończyła wynikiem 25:22 zaledwie...



Ale się rozpisałem..
Składa się tak, że byłem na całych 5h tych finałów. Wnioski na wasze teksty:

1) Nowak wpuścił wszystkie dziewczyny z ławki, te, które były przebrane i chciały grać
2) Podwale miało swoje szanse, ale oceńcie sami - jak rywal podaje wam w ręce piłkę na pusty prawie kosz to nie kończycie?
3) Biorąc pod uwagę to, że w Paderewskim grają zawodniczki AZS UMCS Lublin, a w Podwalu najlepsza "koszykarka" miała wybity palec i są to dziewczyny bez jakiegokolwiek przygotowania, które trener Czerniak uczył od zera, oceń... rozwiń
Avatar
kot / 10 marca 2009 o 14:23
Odpuścić mecz i grać dla zabawy, bo zawodniczki słabe? To dopiero by było poniżenie.
Takie myślenie własnie prowadzi do poziomu na jakim znajduje się nasz cały sport. A moze w ogóle miały sie obrazic,że ktoś słabszy staje z nimi do rywalizacji i w ogóle nie grać?
Ktoś się między wierszami zastanawia, czy "kupienie" przez Paderewskiego zawodników jest moralne? Wszystkie zespoły ligowe na swiecie tak działają. Nawet do reprezentacji dostaja sie zawodnicy, którzy dopiero obywatelstwo maja dostać.
Avatar
kibic / 9 marca 2009 o 23:36
Dobrze, że Dziennik pisze o takich wydarzeniach, bo trzeba je propagować. A ten mecz dziewcząt - brak równych szans od samego początku jest trochę nie fair
Avatar
Gość / 9 marca 2009 o 21:13
Wynik 76:1 - komu potrzebne są takie mecze, przecież to zniechęci dziewczęta do gry w kosza nawet na wf. Jaki jest sens aby I ligowe zawodniczki uczęszczające (z różnych względów) do jednej szkoły grały z amatorkami. To tak samo gdyby np. zawodowy bokser miał walczyć z przypadkowym rywalem który nigdy boksu nie uprawiał.
Avatar
lollo / 9 marca 2009 o 20:55
racja
Avatar
Gość_______ / 24 czerwca 2009 o 09:45
ale o co wy sie wogle klucicie. dziewczyny ktore wygraly graly poprostu to co nakazal trener.
Avatar
johnny / 11 marca 2009 o 22:27
Całkiem spora publika była również na finale Staszic - Paderewski. Masz rację, nie działoby się, bo takiego chamstwa nie było w trakcie finałów, jak na tym meczu...

Żeby musiała Straż Miejska interweniować... Żeby poskutkowała dopiero groźba walkowera lub przełożenia meczu... To jest żal po prostu. Cała oprawa pozostaje w cieniu tego. Co jak co, ale przyśpiewki w stylu "J***ć 23" i "Pajace", to trochę przesada na finałach. Trochę spora przesada.
Avatar
kibic / 11 marca 2009 o 18:55
Napisaliście tylko o finałach a kazdy wie że gdyby nie mecz o 3 miejsce i kibice XIX i 23 lo to na hali nic szczegolnego by sie nie działo. To ten mecz dostarczył najwiecej emocji i dzieki temu spotkaniu na mosir przyszło tyle osob.
Avatar
Alf / 11 marca 2009 o 10:26
Jak najwięcej pisać o sporcie młodzieżowym i przedstawiać sylwetki młodych sportowców. Należy go rozpropagować.
Avatar
do KOLEGI RASIAKA / 10 marca 2009 o 17:23
buhahahha człowieku, nie znasz sie to nie gadaj, co miałyśmy leżec na biosku żeby trafiły dziewczyny z podwala do kosza? żenada ;| nie grałysmy powąznie, było dużo luzu, wszystkie dziewczyny zagrały i spokojnie cwiczyłysmy sobie rózne zagrywki ;] a to że było tyle przechwytów, kontr to sie nie oddaje pozniej piłki tylko sie rzuca do kosza.. gydyby te dziewczynki troche broniły moze by było dla Ciebie mniej? ;] - lepiej sie nie wypowiadac skoro sie nie zna na rzeczy.. nie uważasz?
buhahahha człowieku, nie znasz sie to nie gadaj, co miałyśmy leżec na biosku żeby trafiły dziewczyny z podwala do kosza? żenada ;| nie grałysmy powąznie, było dużo luzu, wszystkie dziewczyny zagrały i spokojnie cwiczyłysmy sobie rózne zagrywki ;] a to że było tyle przechwytów, kontr to sie nie oddaje pozniej piłki tylko sie rzuca do kosza.. gydyby te dziewczynki troche broniły moze by było dla Ciebie mniej? ;] - lepiej sie nie wypowiadac skoro sie nie zna na rzeczy.. nie uważasz? rozwiń
Avatar
johnny / 10 marca 2009 o 16:37
Składa się tak, że byłem na całych 5h tych finałów. Wnioski na wasze teksty:

1) Nowak wpuścił wszystkie dziewczyny z ławki, te, które były przebrane i chciały grać
2) Podwale miało swoje szanse, ale oceńcie sami - jak rywal podaje wam w ręce piłkę na pusty prawie kosz to nie kończycie?
3) Biorąc pod uwagę to, że w Paderewskim grają zawodniczki AZS UMCS Lublin, a w Podwalu najlepsza "koszykarka" miała wybity palec i są to dziewczyny bez jakiegokolwiek przygotowania, które trener Czerniak uczył od zera, oceńcie sami, czy lanie 75 punktami nie jest dość litościwe. Prawda jest taka, że gdyby dziewczynom z Paderewskiego się zwyczajnie chciało, to (użyję hiperboli) rzucając tyłem nawet wyszłyby spokojnie ponad "stówę". Z kolei Podwale mogło spokojnie mieć około 10-15 punktów, nawet 20, ale skuteczność pod koszem żadna. Kto widział (a pewnie niewielu z was, a ja miałem okazję) wszystkie mecze tej drużyny, potwierdzi jedno - główną ich umiejętnością jest wola walki i szczęście - trochę za mało, prawda?

Młodzieżowa koszykówka dziewczyn nie ma przyszłości, bo te dziewczyny nie mają gdzie trenować. Są albo zbyt słabe, by mieć szanse w AZS UMCS, albo zbyt dobre, by grać w szkole z ludźmi, którzy nawet pomarańczowej piłki trzymać nie umieją. I potem jest jak jest. W Lublinie jest kilku trenerów, którzy umieją pracować z dziewczynami, i którzy mogliby coś stworzyć ciekawego, gdyby istniały kluby - Andrzej Dubielis, Iza Paszek, Janusz Herbin... A wygląda to tak: Dubielis w "Piątce" (kilka tytułów miał, teraz 3. miejsce) bez większych perspektyw, Paszek w Gim 11 (są tytuły, ale potem te dziewczyny gdzieś przepadają, znam kilkanaście takich...), Herbin w Sobieskim, który niewiele osiągnie, niestety...

Chłopaki mają KKS Novum, Start i inne kluby w bliskim otoczeniu, gdzie mogą grać. Porównajcie finał Staszic - Paderewski chłopaków z kolei, gdzie do samej czwartej kwarty nie było jasne, czy Paderewski obroni tytuł, bo było punkt za punkt i 3 kw. się skończyła wynikiem 25:22 zaledwie...



Ale się rozpisałem..
Składa się tak, że byłem na całych 5h tych finałów. Wnioski na wasze teksty:

1) Nowak wpuścił wszystkie dziewczyny z ławki, te, które były przebrane i chciały grać
2) Podwale miało swoje szanse, ale oceńcie sami - jak rywal podaje wam w ręce piłkę na pusty prawie kosz to nie kończycie?
3) Biorąc pod uwagę to, że w Paderewskim grają zawodniczki AZS UMCS Lublin, a w Podwalu najlepsza "koszykarka" miała wybity palec i są to dziewczyny bez jakiegokolwiek przygotowania, które trener Czerniak uczył od zera, oceń... rozwiń
Avatar
kot / 10 marca 2009 o 14:23
Odpuścić mecz i grać dla zabawy, bo zawodniczki słabe? To dopiero by było poniżenie.
Takie myślenie własnie prowadzi do poziomu na jakim znajduje się nasz cały sport. A moze w ogóle miały sie obrazic,że ktoś słabszy staje z nimi do rywalizacji i w ogóle nie grać?
Ktoś się między wierszami zastanawia, czy "kupienie" przez Paderewskiego zawodników jest moralne? Wszystkie zespoły ligowe na swiecie tak działają. Nawet do reprezentacji dostaja sie zawodnicy, którzy dopiero obywatelstwo maja dostać.
Avatar
kibic / 9 marca 2009 o 23:36
Dobrze, że Dziennik pisze o takich wydarzeniach, bo trzeba je propagować. A ten mecz dziewcząt - brak równych szans od samego początku jest trochę nie fair
Avatar
Gość / 9 marca 2009 o 21:13
Wynik 76:1 - komu potrzebne są takie mecze, przecież to zniechęci dziewczęta do gry w kosza nawet na wf. Jaki jest sens aby I ligowe zawodniczki uczęszczające (z różnych względów) do jednej szkoły grały z amatorkami. To tak samo gdyby np. zawodowy bokser miał walczyć z przypadkowym rywalem który nigdy boksu nie uprawiał.
Avatar
lollo / 9 marca 2009 o 20:55
racja