Koszykówka: Piąta z rzędu wygrana Olimpu-Startu. Zastopowali Żubry (wideo)

Dodano: 3 lutego 2010, 20:23
Autor: Artur Toruń

Trwa dobra passa lubelskich koszykarzy, którzy wygrali piąty mecz z rzędu. Tym razem pokonali we własnej hali Żubry Białystok 74:68.

Środowy mecz miał duże znaczenie dla obydwu drużyn, walczących o miejsce w czołowej ósemce. Lublinianie musieli spodziewać się nieustępliwej postawy Żubrów.

Na początku spotkania goście sprawiali dużo kłopotu miejscowym i po punktach Michała Zalewskiego prowadzili 10:4 w 4 min. Olimp-Start odrobił straty, ponieważ ciężar gry wzięli na siebie Łukasz Kwiatkowski i Tomasz Celej.

Ten drugi przeprowadził akcję 3+1 i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 10:10 (5 minuta). W drugiej kwarcie ekipa z Białegostoku znowu zdołała uzyskać kilkupunktową przewagę (26:31 – 16 min).

"Czerwono-czarni” opanowali sytuację, wzmacniając obronę i przeprowadzając kilka szybkich ataków. Do kosza przeciwników trafiali Tomasz Prostak, Kwiatkowski i zza linii 6,25 m Rafał Król. Gospodarze wygrywali 37:31, mając okazję powiększenia różnicy, jednak tuż przed końcem pierwszej połowy Prostak przestrzelił z linii rzutów wolnych.

Po zmianie stron inicjatywa należała do lubelskich graczy. Było to widoczne w trzeciej odsłonie, kiedy po dobrze przygotowanych akcjach Celej trzykrotnie z rzędu trafił za trzy pkt. Serię trójek przedłużyli Król, Prostak oraz Paweł Kowalski. Prowadzenie gospodarzy systematycznie rosło i w 35 minucie przewaga wynosiła szesnaście punktów (68:52).

Żubry pokazały jednak charakter i nie zamierzały kapitulować. Było wiadomo, że swojej szansy poszukają w rzutach z dystansu. Kilka razy taka taktyka przynosiła efekty białostockim zawodnikom. Trójki Zalewskiego doprowadziły do rezultatu 69:66 w 39 minucie.

Na szczęście Żubrom zaczęło brakować czasu na dokładniejsze wykańczanie ataków, a Celej rzutami wolnymi przypieczętował swój udany występ i zasłużone zwycięstwo lublinian.

Olimp-Start Lublin – Żubry Białystok 74:68 (21:23, 16:8, 26:20, 11:17)

SKŁADY I PUNKTY
Olimp-Start: Celej 29 (4x3), Jagoda 3, Myśliwiec 4, Kwiatkowski 13, Kowalski 5 oraz Prostak 12 (2x3), Król 8 (2x3), Bidyński 0.

Żubry: Jankowiak 8 (2x3), Kulikowski 19, Zabielski 7, Brzozowski 1, Marculewicz 4, Bajer 8 (2x3), Rapucha 2, Szczepiński 1, Zalewski 18, Łotowski 0.
Widzów: ok. 500.