Koszykówka: Pogoń Puławy nadal liderem

Dodano: 1 marca 2009, 17:47
Autor: (kk)

Pogoń Puławy na kolejny mecz trzeciej ligi koszykarzy przyjechała do Lublina w bardzo okrojonym składzie.

Z różnych powodów w jej składzie zabrakło Piotra Ziółkowskiego, Pawła Owczarewicza, Marcina Wróblewskiego i Jakuba Drozda. Mimo to, podopieczni Andrzeja Kozłowskiego bez większych problemów poradzili sobie z rezerwami lubelskiego Startu.

Puławianie rozpoczęli mecz bardzo słabo i po dziesięciu minutach przegrywali 25:29. - Chłopaki za luźno podeszli do zawodów i to odbiło się na ich grze - wyjaśnia Kozłowski.

Jednak już od drugiej kwarty liderzy rozgrywek złapali właściwy rytm. Mądra gra piłką po obwodzie, długie akcje oraz przewaga fizyczna sprawiła, że na przerwę koszykarze Pogoni schodzili z ośmioma oczkami przewagi.

W drugiej połowie zobaczyliśmy odmienioną Pogoń. Świetna dyspozycja w obronie oraz liczne kontry sprawiły, że podopieczni Kozłowskiego szybko odskoczyli od rywali na bezpieczny dystans. Kolejne dobre zawody rozegrał Grzegorz Mordel, który co chwila kąsał lublinian rzutami z półdystansu. - Nimi można pole orać. Chociaż cały mecz graliśmy w piątkę, bo Mateusz Wójcik wystąpił zaledwie przez sześć minut, to zaprezentowaliśmy się rewelacyjnie kondycyjnie - powiedział szkoleniowiec.

W minionym tygodniu na treningach pojawił się Konrad Kotlarczuk, który obecnie występuje w drużynie akademickiej UMCS. Najmocniejszą stroną popularnego "Świdnika” są rzuty za trzy punkty.

Pogoń kolejny mecz rozegra 12 marca, a przeciwnikiem będzie Novum Lublin. To spotkanie będzie prawdopodobnie oficjalnym debiutem Michała Wróblewskiego, Jakuba Drozda, Pawła Szeleźniaka, Konrada Kotlarczuka.

Dwa dni później w Puławach rozpocznie się pierwszy turniej strefowy trzeciej ligi, a przeciwnikami będą AZS AVC Politechnika Rzeszów i MET - BUD MOSiR Stalowa Wola. - Szczególnie mocny może być Rzeszów, ale wierzę w to, że damy sobie rade z każdym rywalem - zapowiada Kozłowski.

WYNIKI I TABELA:

Start II Lublin - Pogoń Puławy 67:95 (29:25, 12:24, 9:20, 17:26)
Start: Pawelec 14, Zięba 3, Szadura 4, Eijofor 8, Putowski 0, Rogala 6, C. Jung 14, A. Myśliwiec 7, Stefaniuk 6, Oszóst 8, Chabros 0, Wasiłek 0.
Pogoń: M. Jung 13, Macieszczuk 14, Wójcik 2, Jarosław Drozd 26, Mordel 31, Ćwikła 9.
Sędziowali: Klisowski i Brysiewicz. Widzów: 50.

Novum Lublin - AZS AWF Biała Podlaska 52:45 (9:9, 16:10, 13:12, 14:14)
Novum: Kozłowski 7, Kozak 6, Krzeszowski 4, Gospodarek 6, Wiśniewski 8, J. Karolak 14, Ciechociński 3, Drązyk 4, Ogórek, Mróz, Podstawka.
AZS AWF: Demczuk 2, Wasilewski 17, Sadowski 11, Surmacz 3, Lichota 8, Kryśko 2, Biegajło 2, Wojcieszkiewicz, Łokaj.
Sędziowali: Mazurek i Kostyra. Widzów: 100.

1. Pogoń 11 21 981-744