Koszykówka: Superpuchar dla Wisły Can Pack Kraków. Szaleni akrobaci (wideo)

Dodano: 26 września 2009, 19:43
Autor: KAMIL KOZIOŁ

To była świetna promocja kobiecej koszykówki. W hali Globus w sobotę spotkały się Lotos Gdynia (mistrz Polski) i Wisła Can-Pack Kraków (zdobywca Pucharu Polski). Zwycięstwo odniosły krakowianki, a na parkiecie królowała Ewelina Kobryn.

Pierwsze minuty meczu, który był oficjalnym otwarciem rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy, był bardzo chaotyczny. Szybciej nerwy opanowały zawodniczki Lotosu i to one w siódmej minucie prowadziły już dziewięcioma punktami.

Chwilę później swój koncert rozpoczęły jednak Liron Cohen i Ewelina Kobryn. Izraelska rozgrywająca przez cały mecz popisywała się świetnymi asystami do Kobryn, a 27-letnia środkowa bez problemów zdobywała punkty spod kosza.

– Liron to świetna rozgrywająca, dzięki której nasza gra jest o wiele bardziej płynna – komplementowała koleżankę Ewelina Kobryn.

Do przerwy jednak Lotos miał jeszcze siły walczyć jak równy z równym z Wisłą i przegrywał tylko 29:32.
W przerwie kibiców porwał fantastyczny pokaz wsadów w wykonaniu Crazy Dunkers.

Francuska grupa akrobatyczna pokazała, że są naprawdę szaleni, a publiczność, co chwila wydawała okrzyki zachwytu.

– Widziałam ich już wcześniej, dlatego mniej więcej wiedziałam, czego się spodziewać. Show był jednak wyjątkowy. To świetnie, że takie imprezy odbywają się w Lublinie – tłumaczy Anita Góźdź, koszykarka AZS UMCS Lublin.

Po przerwie gra toczyła się już tylko do jednego kosza. Gdynianki dysponujące krótszą ławką, nie były w stanie powstrzymać fantastycznej Kobryn. Wiślaczka w całym meczu zdobyła aż 34 punkty i słusznie została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

W drugim obozie najskuteczniejszą była Magdalena Leciejewska, która rzuciła 17 oczek. – Polki pokazują, że są wartościową częścią tej ligi – stwierdził Jacek Winnicki, opiekun Lotosu.

W przerwie meczu wystąpili akrobaci z grupy Crazy Dunkers. Zobacz ich popisy pod i... nad koszem:

Lotos Gdynia – Wisła Can-Pack Kraków 47:65 (17:15, 12:17, 10:15, 8:18)

Lotos: Leciejewska 17, Pawlak 12, Sosnowska 8, Matovic 7, Dobrowolska 2, Jujka 1, Kaczmarska 0, Tomiałowicz 0, Miazga 0.
Wisła: Kobryn 34, Wielebnowska 10, Cohen 7, Zohnova 5, Majewska 4, Fernandez 2, Gburczyk 2, Gajdosz 1, Skorek 0, Kułaga 0, Kotnis 0.
Widzów: 2500.

Gość (27 września 2009 o 20:53) 0
ZIBI napisał:
MKP KOZIOŁEK LUBLIN,zapisy do piłki nożnej,rocz 1999 1998 2000,szkolenie profesjonalne,super atmosfera,tutaj poznasz tajniki sztuki piłkarskiej od A do Z.zapraszamy.tel 607067854.081 7417358.TR.ZBYSZEK.

Czy program zajęć zawiera także szkolenie z zakresu handlowaniu meczami. Przecież to jest podstawa sukcesów w piłce.