Koszykówka: Triumf Olimpu-Startu w Krośnie

Dodano: 20 stycznia 2010, 20:50
Autor: ARTUR TORUŃ

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli koszykarze Olimpu-Startu. W Krośnie pokonali tamtejszy MOSiR, jednego z rywali w walce o miejsce w czołowej ósemce. Był to drugi w tym sezonie triumf nad krośnieńską ekipą

Gra w pierwszej połowie układała się po myśli "czerwono-czarnych”, którzy utrzymywali lekką przewagę. W 4 min prowadzili 6:3 po trafieniu Pawła Kowalskiego.

Później do akcji włączyli się także Łukasz Kwiatkowski i Tomasz Celej. Tuż po rozpoczęciu drugiej kwarty Tomasz Prostak celnie rzucił za 3 pkt, doprowadzając do wyniku 14:20.

Zza linii 6,25 m trafił także Łukasz Jagoda i sytuacja była coraz korzystniejsza dla gości. Olimp-Start wygrywał różnicą 14 pkt po "trójce” Celeja, który przed przerwą zdobył 12 pkt. Taki sam dorobek miał Kwiatkowski, dokładając jeszcze 7 zbiórek. Wśród gospodarzy wyróżniał się Dariusz Oczkowicz.

Po zmianie stron krośnianie zaczęli agresywniej bronić i już w trzeciej minucie drużyna MOSiR miała 5 przewinień. Niestety, w tej fazie spotkania lublinianie słabo egzekwowali rzuty wolne. Po dwa razy spudłowali Adam Myśliwiec i Kowalski.

Z kolei gospodarze grali skuteczniej, odrabiając straty. Kiedy Przemysław Hajnsz wsadem zakończył swoją akcję, goście prowadzili tylko dwoma punktami.

Dobrze, że udanym rzutem zza linii 6,25 m odpowiedział Prostak, rozgrywający dopiero drugie spotkanie w barwach lubelskiego zespołu. Sytuację "czerwono-czarnych” komplikowały cztery faule Kwiatkowskiego.

Kiedy Jagoda trafił za 3 pkt na początku ostatniej odsłony, lublinianie mieli przewagę 8 pkt (51:59), ale bardzo szybko roztrwonili zaliczkę. Gospodarze zbliżyli się na jedno "oczko” i rozpoczęła się zacięta walka o każdą piłkę.

Wymiana koszykarskich ciosów trwała niemal do końca. Grą lublinian przez cały czas kierował Jagoda, który zdobył aż 16 pkt, ale przed finiszem wyraźnie opadł z sił, popełniając dwie straty.

W tym momencie otrzymał wsparcie Prostaka, który przeprowadził skuteczny atak za 2 pkt, a przy okazji przeciwnik popełnił przewinienie "umyślne”.

Nowy nabytek Olimpu Startu trafił z linii rzutów wolnych (70:76 na 15 sekund przed finałową syreną). W końcowych minutach zimną krew zachował także Artur Bidyńki i podopieczni trenera Dominika Derwisza mogli świętować zasłużone zwycięstwo.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno – Olimp-Start Lublin 72:78 (14:17, 17:25, 20:14, 21:22)

SKŁADY I PUNKTY

Krosno: Oczkowicz 19 (2x3), Mroczek 7, Deja 7, Ożóg 2, Michalski 0 oraz Ecka 10, Hajnsz 10, Bal 8 (2x3), Sołtysiak 4, Pu ścizna 3 (1x3), Piątek 2.

Olimp-Start: Kwiatkowski 19, Jagoda 16 (2x3), Celej 15 (3x3), Kowalski 10, Myśliwiec 0 oraz Prostak 11 (2x3), Bidyński 7.

alibaba
alibaba (21 stycznia 2010 o 17:37) 0
jeszcze się zobaczy kogo i na co stać ?! bez euforii , a umiarkowany optymizm ;-)
Leszek
Leszek (21 stycznia 2010 o 12:07) 0
Brawo dla Łukasza Jagody za swietny mecz.widać jak na doni, ze treningi u tego zawodnika przynoszą świetne efekty. Gdyby przygotowywal sie do sezonu tak, jak pozostali zawodnicy rezultat byłby jeszcze lepszy.
kibic
kibic (21 stycznia 2010 o 09:14) 0
I bardzo ładnie. Pozdrowienia od Motoru
kibol
kibol (20 stycznia 2010 o 21:48) 0
Ważne, że wygrał zespół. Gratulacje! Tomek i tak miał swój udział w zwycięstwie, a z dobrej postawy Jagody czy Prostaka należy się tylko cieszyć.