MKS Start Lublin - Rosa Radom 66:79

Dodano: 28 stycznia 2012, 20:37

Michal Aleksandrowicz nie może mięc do siebie większych pretensji po sobotnim spotkaniu (JACEK ŚWIER

Rosa Radom okazała się zespołem z zupełnie innej półki niż Start Lublin. Przyjezdni kontrolowali przebieg sobotniego spotkania i spokojnie wygrali 79:66.

– To był niezły mecz z obu stron. Jednak rywalizując z takim zespołem jak Rosa Radom, trzeba wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Niestety, nie zrobiliśmy tego – powiedział Arkadiusz Pelczar, drugi trener Startu.

Radomianie od początku przeważali i już po sześciu minutach prowadzili 13:4. Lublinian stać było jeszcze na jeden zryw i tuż przed końcem tego fragmentu doprowadzili do remisu.

W drugiej kwarcie gospodarze oddali pole rywalom i do przerwy przegrywali 32:45. W drugiej połowie koszykarze Rosy kontynuowali dobijanie „czerwono-czarnych” i w pewnym momencie wygrywali już dwudziestoma punktami.

Lublinianom zabrakło siły w strefie podkoszowej, gdzie Przemysław Łuszczewski był praktycznie osamotniony. Rafał Król i Sergiusz Prażmo tym razem zagrali słabo i obaj zdobyli zaledwie po dwa punkty.

– Nie byliśmy zbilansowani, a samym obwodem nie da się wygrać. Za tydzień mamy arcyważny mecz z Sudetami Jelenia Góra i musimy tam odnieść pierwsze wyjazdowe zwycięstwo – dodał Pelczar.

MKS Start Lublin – Rosa Radom 66:79 (18:21, 14:24, 20:20, 14:14)

Start: Aleksandrowicz 18 (1x3), Szymański 17 (5x3), Michalski 13 (2x3), Król 2, Prażmo 2 oraz Łuszczewski 11, Pustelnik 3 (1x3), Sikora 0.

Rosa: Radke 16 (3x3), Donigiewicz 16 (2x3), Kardaś 15 (3x3), Nikiel 13, Zalewski 2 oraz Kitzinger 14 (2x3), Kapturski 3 (1x3), Piros 0.

Sędziowali: Marek Żmuda, Jakub Kotulski, Marcin Wasilewski. Widzów: 400.

Pozostałe wyniki: Start Gdynia – Focus Mall Sudety Jelenia Góra 82:59 * Polski Cukier SIDEn Toruń – AZS WSGK POLFARMEX Kutno 80:85 * NETO PTG Sokół Łańcut – Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce 67:63 * POLOmarket Sportino Inowrocław – KS Spójnia Stargard Szczeciński 67:78 * MKS Dąbrowa Górnicza – Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 82:60 * MKS Znicz Basket Pruszków – MKS Budimpex Polonia Przemyśl 79:58.